"Сънди таймс" пише сред кратките си новини, че самолет на туристическата компания "Томас Кук", тръгнал за България, е трябвало да се завърне за принудително кацане на лондонското летище "Гетуик", след като при излитането едно от колелата му се откачило. На борда е имало 177 пътници.
"Сънди таймс" и "Индипендънт он сънди" публикуват снимки от спътника на Сатурн - Титан, направени от европейска космическа сонда.
Вестниците се радват на фотосите от оранжевото море на планетата, отдалечена на близо 4,5 млрд. км от Слънцето.
"Обзървър" обявява на първа страница, че англиканската църква е възприела нов радикален подход към евтаназията, след като един от високопоставените й служители е заявил, че това е "начин да се покаже състрадание".
Висш съветник на Кентърбърийския архиепископ казва, че хората не трябва да бъдат преследвани, когато прекратяват мъките на близки си, като им помагат да сложат край на живота си.
"Индипендънт он сънди" се занимава с британския принц Хари.
Съветник обърнал внимание на престолонаследника принц Чарлз, че синът му се движи в компания, която приема "расизма и тесногръдието за нещо доста забавно".
Вестникът цитира неназования съветник да казва, че онези, които познават Хари, се смеят на опитите младия принц да бъде показан като символ на модерна Великобритания, занимаващ се с благотворителност и пр., защото познават истинската му среда на общуване.
Консервативният "Сънди телеграф" излиза с голямо заглавие на първа страница, според което бивш министър на торите отива на страната на лейбъристите и предупреждава, че лидерът на консерваторите Хауърд може да навреди на Великобритания.
Министърът на образованието по времето на Маргарет Тачър - Робърт Джаксън, смята, че Тони Блеър управлява в името на националния интерес, пише вестникът.
Джаксън обяснява, че консерваторите имат "опасни" възгледи за Европа, "непоследователна" политика за социалните грижи и са "нестабилни" по въпроса за Ирак, допълва изданието.
"Сънди телеграф" цитира и новоизлязла книга, според която през 2002 г. Тони Блеър е изпратил трима членове на кабинета да кажат на финансовия министър, че министър-председателят е готов да слезе от поста си, ако Гордън Браун се съгласи да тласне Великобритания към приемане на еврото.
Блеър подложил министъра си на натиск по същия въпрос и на вечеря в премиерската резиденция през декември 2001 г., но Браун не се поддал.
Според "Сънди таймс" бившият вътрешен министър Дейвид Блънкет и неговите високопоставени служители са се опитали да блокират плановете на правителството да разреши денонощната продажба на алкохол поради опасения, че това ще увеличи престъпността.
Премиерът Тони Блеър и културният министър Теса Джауъл обаче не били съгласни, защото смятали, че плановете ще сложат край на британските навици да се пие като за последно, преди да затворят заведенията, а освен това ще помогне на туризма.
"Сънди таймс" съобщава, че препарираната акула, която е основна част от известно произведение на авангардиста Деймиън Хърст, е била продадена на американски колекционер за близо 14 млн. долара и Великобритания ще я загуби завинаги.
Очаква се аквариумът с акулата да бъде изложен в Музея за модерно изкуство МОМА в Ню Йорк.