Не стенограмата е важна, а истината за далаверата. Така Волен Сидеров коментира на страниците на "Монитор" случаят с тайното заседание на кабинета. Според него, медиите бяха вкарани в измислен проблем, защото управниците не разбраха, че най-добрият PR е точната истина. Ще спре ли тайфунът на пари през митниците, кой го вършеше и къде ще отиват сега парите е истинската тема, смята авторът на коментара. Друг обаче според Волен Сидеров е въпросът на въпросите. Защо след като е така убедено, че върши добри дела, правителството не успява да ги направи разбираеми за хората? Дали пък иска да работи за България и или само отхвърля трудов стаж?
Софиянски се готви за скок, прогнозира "Стандарт". Стефан Софиянски обяви в неделя, че докато двете опозиции в парламента - лявата и дясната, се карат, някой трети ще успее да заеме свободната политическа ниша. Разбира се, този трети е той, пише вестникът и добавя - всъщност не от сега Софиянски се готви за властта. Още когато беше член на СДС и декларира различна от партията си позиция по отношение на Симеон Сакскобургготски, Софиянски даде ясна заявка, че той иска да бъде дясна ръка на премиера. Ако успее да изпълни ролята на диалогичния лидер, Софиянски има шанс да осъществи скока си. И да се върне в управлението и без СДС на Иван Костов.
Конституционният съд не може да отмени сделката с дълга - така "Дневник" коментира внасянето на жалбата след като сделката вече е в ход.
"Част от българските политици за пореден път поставиха на преден план дребнополитическите ежби над националните интереси и с това показаха, че не могат да претендират за това звание политик." С тези думи зам.-финансовият министър Красимир Катев коментира внесения в Конституционния съд от 48 народни представители от ОДС иск за отмяна на ратификацията на договорите с посредниците за сделката по дълга. Според тях договорите противоречат на конституцията на България, която изисква Народното събрание да дава съгласие за сключване на договори за държавни заеми и да ратифицира или денонсира със закон международните договори, които съдържат финансови задължения на държавата.
От 1 май, за да си получи безплатните лекарства, всеки българин трябва да плати 2 лв. за рецептурна книжка. Така алчните джипита вече нямало да пробутват фалшиви рецепти, коментира "Новинар". Вярно е, че източването на касата трябва да спре. Трудно обаче ще преглътнем точно ние да връщаме парите, изплъзнали се между пръстите на здравните инспектори. Пък и едва ли някой ще повярва, че 8-те странички във формат на школска тетрадка, на които пише НЗОК, могат да струват 2 лв. Понеже 60 листа на обикновена тетрадка струват доста по-малко.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!