1
Шь ьорът на червена лада, която снощи уби 52-годишна жена и рани девет души, е бил задържан още снощи, но е оказал съпротива, съобщи БНР. Това е 25-годишният Александър Александров, криминално проявен и осъждан за кражба на автомобили. Кръвната проба, която му е била направена, е констатирала употреба на алкохол. При разпита той е направил пълни самопризнания.

Инцидентът станал в неделя вечерта на оживена автобусна спирка пред кино "Изток", срещу хотел "Плиска" в София. Потресени очевидци разказаха за локви кръв. Трима от общо деветимата, потърсили лекарска помощ, вече са изписани, а още трима остават в болница. По-сериозно е състоянието само на една от пострадалите - 49-годишна жена, която е с вътрешни разкъсвания на корема.

Свидетел на инцидента запомнил и съобщил на разследващите част от цифрите на регистрационния номер на ладата, обясняват от пресцентъра на МВР. По тях криминалистите установили, че тя е регистрирана на името на жител на град Елин Пелин, но при срещата с него станало ясно, че автомобилът е продаден. Собственикът посочил и името на купувача. Час след инцидента криминалистите вече чакали Александър на домашния му адрес. В началото на разпита той направил опит да заблуди разследващите, като заявил, че е дал колата на свой приятел, но после признал вината си.

От столичната полиция уточняват още, че след като е ударил десетте души, чакащи на спирката, шофьорът продължил по магистралата на бул. "Цариградско шосе" и изоставил колата близо до входа на двореца "Враня", резиденция на министър-председателя, където я откриват около 8,30 ч. тази сутрин. След това с друг автомобил се прибрал до дома си в кв. "Надежда", където е арестуван.

По време на инцидента в колата са пътували и други лица, които се издирват.

Коментари 1
Кирилица:
Фонетична
Имате 2000 позволени символа

* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!

1 коментар
 
- Мамо, днес директорът на училището ме попита дали съм единствено дете в семейството. - Единствено си. И какво? - Директорът каза: "Слава Богу!".
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
София Карсън

Актриса блести с почти 100 карата диаманти в Ел Ей

Любопитно Преди 10 минути

Водопад от диаманти и драматична рокля в стил стария Холивуд - София Карсън на наградите на Гилдията на актьорите

<p>Ще бъде ли поискан извънреден конвергентен доклад за еврозоната?&nbsp;</p>

"Да, България": Правителството да поиска конвергентен доклад за влизане в еврозоната

България Преди 13 минути

Това заяви депутатът Мартин Димитров в изявление за медиите

Лавров: САЩ ще трябва да определят представител, който да води диалог с Русия за Украйна

Лавров: САЩ ще трябва да определят представител, който да води диалог с Русия за Украйна

Свят Преди 54 минути

По думите му „позицията на Съединените щати, за разлика от Европа, по отношение на уреждането на въпроса в Украйна, е последователна

"Алтернатива за Германия": Политическа сензация или заплаха за демокрацията

"Алтернатива за Германия": Политическа сензация или заплаха за демокрацията

Свят Преди 1 час

Възходът на крайнодясната партия разклаща политическия ред в Германия. Как стигнаха дотук и какво означава това за бъдещето на страната?

Извънредна ситуация в новия епизод на Hell’s Kitchen

Извънредна ситуация в новия епизод на Hell’s Kitchen

Любопитно Преди 1 час

Нов претендент от Зелените влиза в голямата игра

Британски гражданин налетя на бой на охранител в Боровец

Британски гражданин налетя на бой на охранител в Боровец

България Преди 1 час

Обвиняемият е задържан за срок до 72 часа

Почистват сградата на ЕП в София след атаката с боя

Почистват сградата на ЕП в София след атаката с боя

България Преди 1 час

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен осъди вандалската проява, наричайки я „неприемлива атака срещу европейските институции“

<p>&bdquo;Фаталният&ldquo; сезон на &bdquo;Като две капки вода&ldquo; стартира със&nbsp;забележителен резултат по NOVA</p>

„Фаталният“ сезон на „Като две капки вода“ стартира със забележителен резултат по NOVA

Любопитно Преди 1 час

Предаването постигна и рекордно голяма преднина пред втората телевизия в класацията

Почина журналистът Иван Ибришимов

Почина журналистът Иван Ибришимов

България Преди 1 час

"Нестихващо талантлив и много добър човек"

<p>Забраниха на Меган Маркъл да продава дрехи&nbsp;</p>

Меган Маркъл среща нови правни трудности с марката си As Ever: Забранено ѝ е да продава дрехи

Любопитно Преди 1 час

От близо три години брандът е преминал през редица предизвикателства и все още не е започнал да предлага продукти за продажба.

Християнсоциалният съюз спечели изборите в Бавария

Християнсоциалният съюз спечели изборите в Бавария

Свят Преди 1 час

ХСС традиционно е първа политическа сила в южния регион, но сега партията обърна тенденцията на спад в подкрепата за нея

Марсилия

Взрив в руското консулство в Марсилия

Свят Преди 1 час

Според ТАСС експлозията в консулството има „всички признаци на терористична атака”

<p>Разкрития за печалби в милиарди за Русия</p>

Newsweek: Русия печели милиарди от изкопаеми горива въпреки санкциите

Свят Преди 2 часа

Русия продължава да генерира значителни приходи от изкопаеми горива, като част от тези приходи идват косвено от западни държави

Пожар в руска рафинерия, Украйна пое отговорността

Пожар в руска рафинерия, Украйна пое отговорността

България Преди 2 часа

През последните месеци Киев засили въздушните си нападения срещу енергийни и военни обекти на руска територия

МС с извънредно заседание, разглежда проектобюджета

МС с извънредно заседание, разглежда проектобюджета

България Преди 2 часа

Министерският съвет ще приеме и управленската програма на кабинета

Мъск изпрати шокиращ имейл до милиони федерални служители със заплаха за съкращаване

Мъск изпрати шокиращ имейл до милиони федерални служители със заплаха за съкращаване

Свят Преди 2 часа

"Тази заплаха е незаконна, безразсъдна и още един пример за жестокия и произволен хаос, който г-н Мъск нанася"