Невероятни кадри са уловили зелена светлина, мигаща в небето в Западна Австралия. Мистериозният феномен зашемети австралийците, съобщи Daily Mail. Зелена светкавица, за която се смята, че е метеор внезапно освети нощното небе над Австралия в сряда.
Съобщава се, че има няколко теории за произхода на светлината, включително, че е НЛО.
Много хора заснеха явлението и споделиха необикновените кадри в социалните мрежи.
Един от клиповете показва как кола се движи по магистрала в Балдивис, жилищно предградие на 46 километра южно от Пърт. В този момент, сякаш от нищото, в горния десен ъгъл на видеото се появи ярка светлина. След секунда кадрите показват, че светлината се превръща в светеща зелена топка с дълга опашка, която се разпръсква из небето.
Incredible moment mysterious bright green light flashes across the night sky in Western Australia https://t.co/eDvnzutIuW pic.twitter.com/lwkjqDqWyc
— Daily Mail Online (@MailOnline) November 23, 2023
Феноменът можеше да се наблюдава само за няколко секунди, съобщи Daily Mail.
Видео на призрачното светлинно шоу беше разпространено във Facebook.
Incredible moment mysterious bright green light flashes across the night sky in Western Australia https://t.co/LUenpcxn0Z
— World News (@worldnewstweet_) November 23, 2023
“Това е невероятно”, пише потребител в социалната мрежа.
“Определено е метеор”, коментира друг потребител под видеото.
Въпреки че светлината вероятно е била метеор, това не попречи на хората да изкажат своите предложения за феномена. Някои теории предполагат, че може да е бил хеликоптер, космически боклук, изгарящ при повторно навлизане в земната атмосфера, или дори, че може да е бил неидентифициран летящ обект.
Синьо-зелено сияние над Турция преди голямото земетресение: Теорията на учените
Обсерваторията в Пърт определи явлението като „кървав изкормвач“.
„Нашата страница във Facebook, имейл адресът и телефоните ни са залети от съобщения на хора, които са видели този красив метеор в югозападната част на Вашингтон“, пишат служители на обсерваторията във Facebook.
Екипът от Desert Fireball Network от университета Къртин се опитва да определи траекторията на метеора, предаде Daily Mail.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!