И ван Димов е българин, който завършва образованието си в чужбина и дълги години работи като инвестиционен банкер на „Уолстрийт“. Освен в САЩ е живял в Аржентина, Австралия, Франция.

Има силна страст към спорта и определя себе си като пътешественик, посетил десетки държави.

ВИЖТЕ СНИМКИ ОТ ПЪТЕШЕСТВИЯТА НА ИВАН ПО СВЕТА В ГАЛЕРИЯТА НИ

Завръща се в родината си, провокиран от историята за момче, което признава на родителите си, че е гей, а те го изпращат на психолог, за да бъде „излекувано“.

"Момчето ми разказа, че след като чува за „лечението“ бяга от вкъщи и прави опит за самоубийство. Тази история всъщност е и началото на фондацията – Single step, която реших да основа, за да се помогне на младежите от тази общност“, разказва Иван Димов в интервю на Силвия Прибиловска за Vesti.bg.

Иван Димов
Иван Димов Източник: Личен архив

Иван решава да промени живота си тотално, оставя успешната си кариера в Ню Йорк и се прибира за постоянно в България.

Идеята на каузата му е младежи и близките им да приемат различната сексуалност.

Българка се бори да узакони брака си с жена

Гей двойката, която има дете, чака още две и не се крие

Бившият банкер споделя от личен опит колко е трудно човек да намери смелостта да признае пред света, че е с различна сексуална ориентация.

„На мен ми отне много време да призная първо на себе си, че съм гей и съм това, което съм.

Това се дължи на редица причини – израснал съм в комунистическо време, след което работих в една много консервативна среда - на „Уолстрийт“. Преминах през дълъг процес докато се разкрия пред моите приятели и колеги“, споделя Иван Димов.

Във видеото по-горе вижте цялото интервю с Иван Димов

В миналото хомосексуалността е определяна като болест, за която хората измислят редица лечения

Година след като се ражда идеята за организацията Single Step, тя вече предлага първия в България онлайн чат, както и гореща линия за деца и родители, които имат нужда от подкрепа, консултация или разговор.

Фондацията е и финалист в ПРОМЯНАТА - най-голямата социална отговорна инициатива на Нова Броудкастинг Груп.

Стартира петото юбилейно издание на ПРОМЯНАТА

„С нас се свързват стотици тийнейджъри от цяла България.

Нашето послание е: „Приеми се, бъди себе си, ние сме тук, за да ти помогнем. А към родителите се обръщаме със съобщението: Вашето дете е точно това дете, което обичате от самото начало. Най-доброто, което може да направите е да бъдете до него“, казва основателят на Single Step.

Петима достигнаха до финалната фаза на ПРОМЯНАТА

Иван Димов
Иван Димов Източник: Личен архив

Първоначалните средства за фондацията събира като комбинира страстта си към CrossFit и маратоните, и решава да изтича 12 маратона в различни градове в Европа в рамките на 12 седмици. 

Второто предизвикателство за Иван включва 10 000 повторения - 1 667 набирания, 3 333 лицеви опори и 5 000 клека за 15 часа.

„Чрез този подход на предизвикателство и на обвързване на спорт и благотворителност намерих и съмишленици – ултрамаратонецът Краси Георгиев и Дидо, който е два пъти световен шампион по паркур“, посочи Иван.

Българин, покорил „Долината на смъртта“, се завръща с мисия

Така се ражда идеята „Отбор с мечта“. Първото по рода си събитие ще се проведе в рамките на целия ден на 16 юни (събота) в парк „Възраждане“, започвайки преди изгрев слънце.

Първи ще са спортните предизвикателства на Краси Георгиев и Иван Димов – от 04:30 ч. до 10:30 ч. Краси ще избяга 50 км., а Иван ще прави 5000 лицеви опори.

Последната кампания, която стартират съвсем наскоро се казва „Бъди себе си“.

Това е проект, който обедини световноизвестни  професионалисти.

Иван заедно с режисьор Сандро Супниг създават изключително въздействащо видео, за да мотивират всеки един да бъде себе си.  

Българка на 17 г. ще ви накара да повярвате в доброто

Чужденецът, който помага на българи в беда

“Преди една година имах в главата си образа на младо момче, застанало на ръба на скала, в пълно отчаяние и скача. Не знаеш какво го е довело до ръба на тази скала, а всъщност всеки един от нас в даден период от живота си се оказваме на ръба и е много важно какво правим в този момент и какво решение ще вземем“, казва Иван.

В главните роли на филма са немският актьор атлет и спортист Робърт Маасер, участвал „Мисия невъзможна“, артистът Едуард Грейнджър от Ню Йорк, както и група млади българи, които се занимават с паркур. Оператор е Джалалудин Траутман.

Филмът е сниман в София с подкрепата на продуцентската компания B2Y Productions.

Българинът, който оцеля след торнадо, диви тигри и наводнения

„Реакциите на младите хора в социалните мрежи е изключително позитивна. Това, което би трябвало да ни определя като хора е дали сме добри или не, а не нещо друго – просто бъдете себе си!“, категоричен е Иван Димов.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още любопитно съдържание последвайте страницата ни в Instagram.

Когато си умен-дразнят те тъпите. Когато си тъп-умните. А когато не си се наспал-всичките.
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Кабинетът одобри промените в състава на Надзорния съвет на НОИ

Кабинетът одобри промените в състава на Надзорния съвет на НОИ

България Преди 8 минути

Решението е във връзка с персонални промени в Министерството на труда и социалната политика

Катастрофа в Старозагорско, загина 30-годишен мъж

Катастрофа в Старозагорско, загина 30-годишен мъж

България Преди 23 минути

Колата се е качила на тротоара и се е блъснала последователно в паркиран лек автомобил и крайпътно дърво

<p>Япония с предупреждение за &bdquo;мегаземетресение&ldquo;</p>

Япония издаде предупреждение за „мегаземетресение“ с 300 000 жертви

Свят Преди 33 минути

Най-голямото регистрирано земетресение в Япония през март 2011 г. предизвика цунами, при което загинаха или изчезнаха около 18 500 души

<p>Кошмарен круиз: Над 230 души се заразиха с норовирус</p>

Кошмарен круиз: Над 230 души се заразиха с норовирус

Свят Преди 1 час

Корабът е изолирал засегнатите и е приложил санитарни мерки за ограничаване на огнището

Гърция се готви за мощен удар на природата - извънредно предупреждение за проливни дъждове

Гърция се готви за мощен удар на природата - извънредно предупреждение за проливни дъждове

Свят Преди 1 час

Има предупреждение, че над страната ще се изсипят проливни дъждове, а лошото време няма намерение да отстъпва поне до края на седмицата

Нови правила за рецептите

Нови правила за рецептите

България Преди 1 час

Те създават реален риск от забавяне на обслужването в аптеките, предупредиха фармацевти

Международно злато и сребро за българско вино

Международно злато и сребро за българско вино

Любопитно Преди 1 час

Научете повече в статията

Намериха 34 кг кокаин в камион в района на "Дунав мост" при Видин

Намериха 34 кг кокаин в камион в района на "Дунав мост" при Видин

България Преди 1 час

Шофьорът е задържан, той е български гражданин

Снимката е илюстративна

Река Огоста заля пътя край "Попов мост"

България Преди 2 часа

В село Говежда има подаден сигнал за наводнен приземен етаж от къща

<p>&quot;Страшен момент&quot; за Скалата - самолетът му&nbsp;аварира по време на полет</p>

Частният самолет на Дуейн "Скалата" Джонсън аварира - "Стисках палци да се приземим!"

Свят Преди 2 часа

Частният самолет на звездата претърпя механичен проблем по време на полет

<p>Желязков: Това&nbsp;е опит да се вклини раздор между партиите в коалицията</p>

Желязков: Вотът на недоверие е опит да се вклини раздор между партиите в коалицията

България Преди 2 часа

"Ние сме много по-устойчиви, за да не се подвеждаме по мотивите и предмета на дебата", посочи той

<p>Майка опита да продаде бебето си, за да плати готварски курс</p>

Майка опита да продаде бебето си, за да плати готварски курс

Свят Преди 2 часа

Полицията е успяла да спаси малкото момченце

Наследство с неочакван бонус: Жена откри шокираща тайна в старата семейна къща

Наследство с неочакван бонус: Жена откри шокираща тайна в старата семейна къща

Любопитно Преди 2 часа

Когато новата собственичка пристигнала в наследената къща, тя я намерила заключена

Жени на фронта: Къде военната служба за дамите е задължителна?

Жени на фронта: Къде военната служба за дамите е задължителна?

Свят Преди 2 часа

Миналата седмица в Дания бе решено, че занапред военната служба ще е задължителна и за жените.