Р езултатите от ново проучване за училищните такси през 2017 г., показва кои са най-скъпите училища в света.
Проучването, което е проведено от expatfinder, обхваща 117 страни в света и близо 1600 гимназии с различни курсове на обучение.
Класацията разглежда различните такси, които родителите плащат на гимназиите за една учебна година, за да се обучават в тях децата им.
В ГАЛЕРИЯТА ВИЖТЕ КАК ИЗГЛЕЖДАТ ЕДНИ ОТ НАЙ-СКЪПИТЕ УЧИЛИЩА В СВЕТА
Кои са тези училища, колко струва обучението в тях представя видеото от канала Top_of_the_tops във Vbox7.com.
Колежът, който е поставен на пето място е Bellerbys college - 63 637 долара годишно.
Вижте кои гимназии са в топ 10 за 2017 г.
Колежът разполага с 4 центъра във Великобритания - в Лондон, Брайтън, Оксфорд и Кеймбридж. Над 800 ученици завършват колежа всяка година и започват обучението си в университет.
Елитният колеж има едва 50-годишна история, но е сред най-скъпите в света.
На четвърто място се нарежда Brillantmont - 73 104 долара годишно
Разположен на брега на Женевското езеро в Швейцария, до град Лозана, международното училище е създадено през 1882 г. Интересно е, че училището се управлява от една и съща фамилия вече над 120 години. В него се обучават над 150 деца.
Коя е най-желаната професия от учениците
Сред заниманията, които предлага на учениците са конна езда, йога, пилатес, рисуване и фотография.
На трето място попада Think Global School - 79 хил. долара
Това е първото в света пътуващо училище, което всяка година отвежда учениците до четири различни държави по света. Позволява им да се учат сред природата. Училището има по един преподавател на всеки трима ученици и 100 процента от тях успяват след това да завършат елитни бакалавърски програми. Училището е само на 4 години, но вече набира популярност сред заможните родители.
Кои училища са на първо и второ място вижте в галерията горе.
Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.
За още новини харесайте страницата ни във Facebook ТУК.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!