Д екември е най-прекрасното време от годината. Светлините, подаръците и семейните събирания сякаш нямат край! Изживяваме вълнуващи моменти, но като всичко хубаво и това си има срок на годност. Връщането към рутината след Коледа може да бъде трудно, но е необходимо.
Мисълта, че трябва да се върнете на работа, ви кара да настръхнете, нали? След две седмици празненства и забавления трябва да се сблъскате с реалността. Януари е най-трудният месец в годината, но също така е пълен с възможности. Това е краят на една година, но и началото на друга. Кой знае какви приключения ви очакват?
Ние сме ви подготвили няколко съвета, които могат да ви бъдат от помощ при завръщането към рутината. Да започваме!
- Списък с цели
Списъците с цели са добър начин да се мотивирате. Напишете какво искате да постигнете тази година и си поставете предизвикателството да се случи. Имайте предвид обаче, че не си струва да се отказвате при първата трудност.
Понякога трябва да правите жертви и отнема време, за да видите резултатите, но това не означава, че няма да достигнете целта. Бъдете търпеливи и упорити и ще постигнете всичко, което сте си наумили.
- Грижа за себе си
С новата година трябва да започнете да мислите за здравето си. Това не означава да сте обсебени от диети или тренировки, а напротив, да приемате предизвикателствата по спокоен начин. Хранете се балансирано, запишете се на физическа активност и практикувайте медитация.
Малко по малко ще започнете да се чувствате по-оптимистични и тялото ви ще изпита тези промени отвън. Ако трябва отидете при специалист за съвет, не се колебайте. Лекари, психолози и специалисти по хранене могат да създадат персонализирани насоки за всеки един от вас.
- Режим на сън
Връщането към рутина след Коледа може да изисква работа върху графика ви за сън. По време на отпуск променяме часа, в който си лягаме, което има последствия при връщането ни към рутината.
Опитайте се да не правите промяната прекалено рязко. Последните няколко дни, преди да се върнете към рутината си, лягайте един или два часа по-рано, дори ако не можете да заспите. Тялото ви трябва да свикне с обичайния си график и в началото може да ви отнеме малко повече време, за да заспите.
- Тренировка за ума
Трябва да поддържате ума си активен. Връщането към рутината след Коледа означава също така да пренастроите мозъка си. Ако не е трениран дълго време, ще страда. Свикнете винаги да е пъргав и буден.
- Живот от друга гледна точка
Чувствате ли се тъжни и депресирани от настъпването на януари? Не се притеснявайте, случва се на 90% от хората. Не се фокусирайте върху негативното, а върху позитивното.
Опитайте се да сте на открито поне един час на ден. Ще подобри настроението ви и ще ви накара да забравите за проблемите си за известно време. Не мислете твърде много за миналото, защото то вече си е отишло, но не се вкопчвайте и твърде много в бъдещето, защото то не е дошло още. Просто живейте в настоящето и бъдете благодарни за всички хубави неща, които преживявате всеки ден.
Още от автора:
Осем стратегии как да контролираме гнева
Съвети за справяне с емоционалното хранене
Булка, шаферка, кума... Как да изберем идеалната визия за сватба
Ревността – къде е границата между здравословното и обсебващото?
Как възрастта влияе на зачеването
Четири причини той да не иска да те запознае със семейството си
Големият дебат: Тичането или ходенето е по-полезно за здравето?
6 вредни навика, които ви пречат да успявате
Защо е важно да приемаме достатъчно протеин за деня
Как да се справим с прилошаването през горещите летни дни
Как да водим минималистичен начин на живот: 7 полезни съвета
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!