Т ъй като броят на раздeлите, аферите, разводите е изключително висок, е крайно време да преосмислим как трябва да изглеждат връзките. Представата ни за "правилния" романтичен път обикновено следва твърдата схема на запознанство, влюбване, заживяване заедно, а след това евентуално сключване на брак и създаване на семейство.
Често времето, прекарано без партньора ни, бързо се засенчва от времето, прекарано в съвместен живот.
Сега обаче все повече двойки избират да живеят "разделени заедно". Това не означава, че не се обичат, а по-скоро, че преценяват най-добрите начини, по които могат да бъдат най-здрави партньори, а понякога това включва просто да имат собствено пространство.
Обичате родителите си, братята и сестрите си, приятелите си и т.н., но знаете, че не бихте искали да живеете с тях. Това не означава, че ги обичате по-малко или че любовта ви не е истинска или няма да продължи дълго - това просто означава, че знаете, че да не живеете заедно е най-добре за връзката ви.
Освен пари, за да продължите да живеете отделно в романтичните отношения, ще ви трябват смелост, увереност и емоционална сила, тъй като хората неминуемо ще ви възприемат като страхуващи се да се обвързват, незрели или нелегитимни като истинска двойка.
Също така ще ви е изключително необходимо пълно доверие между партньорите и открита, честна комуникация за състоянието на вашата моногамия.
Без да живеете заедно, ще можете да определите сериозността на връзката си по личен и интимен начин, вместо да оставяте оптиката на съвместното съжителство да вземе това решение вместо вас
. Освен това е важно никога да не бъркате близостта с подкрепата - да обичате някого и да живеете с него не са синоними!
В тази галерия ще разберете четири плюса на това да не живеете с половинката си:
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!