Н якои от наследниците на Третия райх от години да се молят за греховете на бащите си в буквалния смисъл на думата. Други по всякакъв начин защитават собствените си родители. 

Голяма част от тях са кръстени от Хитлер. 

След като Хитлер се самоубива осемте деца на личния му секретар са настанени в домове. Мартин Борман, роден 1900 година, слага край на живота си по същия начин като шефа си. 

Съдбата на най-големия син на Борман, Мартин Адолф, е най-интересна. След краха кръщелникът на Хитлер става католически свещеник-мисионер. 

По-късно Мартин се спасява в ужасна катастрофа. След като се възстановява, свещеникът напуска църквата и се жени за монахинята, която после го оставя.

Мартин осъжда действията на баща си.

Преди време срещу него се появиха обвинения, че е насилвал ученик от интернат. Той умира на 82 години. 

Името на Пол Йозеф Гьобелс е навсякъде - основният пропагандист на Третия райх искрено вярва в идеите, които насърчава. Решението на еврейския въпрос беше личната цел на министъра на пропагандата и вярата му в нацизна е безгранична. През пролетта на 1945 г., осъзнавайки, че всичко свършва, Гьобелс се решил на ужасна стъпка. 

Осъзнавайки, че в новия свят първото нещо, което те ще правят, е да отговорят за извършените престъпления, двамата с жена му решават да отровят шестте им деца.  

Хелга е най-голямото от шестте деца на семейство Гьобелс и както може да се забележи от снимки – любимото на Хитлер.

Гьобелс е горд от най-голямата си дъщеря и всеки ден веднага щом се прибере от работа, отива до креватчето ѝ, за да я вземе в скута си.

Тя несъмнено е момичето на татко.

Според близките ѝ е била прекрасно бебе, което никога не плаче и слуша мирно нацистките офицери, гледайки ги неразбиращо с големите си сини очи.

Не е нещо обичайно за Хитлер, който всъщност много обичал децата, да я взима в себе си, докато разговаря с баща ѝ и майка ѝ нощем.

Всичките шест деца на Гьобелс носят имена, започващи с „Х“, в чест на хитлер – Хелга, Хедвих, Хелмут, Хилдегард, Холдине и Хайдрун.

Други водещи нацисти предпазват децата си, като ги изпращат в планината или в провинцията, но Магда, съпругата на Йозеф, решава, че тя и децата ще останат до мъжа ѝ и ще дадат животите си за „единствения благороден завършек“.

Малко преди края на войната в бункера на фюрера секретарките се грижат всички деца да са разсеяни и весели. Една от тях, Гертруд Юнге, записва, че Хелга е видимо много разстроена.

Тя описва състоянието ѝ като „тъга в големите ѝ сини очи“, причинена от това, че „вижда през лъжите“ на възрастните. Предполага се, че е „усетила опасността“.

Магда и Йозеф уговарят зъболекаря Хелмут Кунц да инжектира децата им с морфин, за да може те да са в безсъзнание, когато в устите им се сложи цианид.

Според свидетелстване на Кунц след войната, той инжектира децата с морфин, но Магда и личният лекар на Хитлер са тези, които тровят децата с цианид.

След като малките Гьбелс са умъртвени, майка им и баща им отиват в градината на Райхсканцеларията, където се самоубиват. По заповед на Йозеф двамата са застреляни от войник на Шуцщафел (SS, „охранителен отряд“).

След това върху телата е изсипан бензин и са запалени. Изгарят само частично и не са погребани. Изпепелените трупове са открити на 2 май 1945 г. от руски военни. Децата са намерени в бункера, облечени в своите пижами, а момичетата и с панделки в косите.

Кои са живите наследници на Хитлер

"Защо мразя чичо си" - от племенника на Адолф Хитлер

Гробът на Хитлеровите родители - без паметник

Семейство Гьбелс били способни да убият милиони, за да създадат един нов човешки вид. Напълно са вярвали в по-добрия свят, който се опитват да създадат, и затова обвързват своята съдбата и тази на децата си с бъдещето на нацизма.

Да оставят децата си живи, би било равно на това да тръгнат срещу всичко, за което са се борили.

Хитлеровата младеж или как се създава чиста раса

Странната история на вещерското вуду парти за убийството на Хитлер

Херман Вилхелм Гьоринг е военен и политически деец на Третия райх. Участва в Първата световна война като пилот-изтребител от ескадрилата на Барон Манфред Албрехт фон Рихтхофен, а по-късно и като негов заместник. Той е смятан за единствения възможен наследник на Фюрера, но пролетта на 1945 г. Хитлер го обвинява за провала на военната кампания. Говори се, че Гьоринг подготвя преврат, опитвайки се да отстрани върховния командир от властта.

Едда, единствената дъщеря на Херман и втората му съпруга, разбира след първите си шест години другата страна на живота. Подобно на другите деца на военнопрестъпници съдбата й претърпява остър обрат.

Говори се, че дори и днес 80-годишната Едда оправдава баща си, но за разлика от Гудрун Химлер, жената никога не е изтъквала своите възгледи. Тя не комуникира с пресата, живее сама.

Обвинява за всичко Хитлер. 

Според слухове, Рудолф Хес, който е един от най-близките сътрудници на Фюрера вярвал, че война с Великобритания не е нужна. През 1941 г. заместникът на Хитлер е пристигнал във Великобритания лично, желаейки да срещне кралицата с неговия лидер, но вместо това е задържан.
След съдебния процес в Нюрнберг политикът е в затвора, където прекарва остатъка от живота си. Конспирации още нищят причината за постъпката му.

Волф Рюдигер, единственият син на Рудолф, се ражда 10 години след брака на родителите си. Хитлер е кръстникът на момчето, като по този начин изразява радостта си от факта, че най-близкият му сътрудник най-накрая е придобил наследник. През целия си живот Волф е посветен на освобождението на баща си. И когато Хес се самоубива през 1987 г., той казва, че баща му всъщност е убит. 

Хайнрих Химлер, основният организатор на Холокоста, много се радвал на дъщеря си Гудрун и навсякъде я взимал. На пропагандните снимки той бил  с нея. Момиченцето е наричано "Принцесата на Третия райх". 

Тя е единственото сред децата на висшето ръководство на нацистка Германия, която до края на живота си вярваше, че баща й е правил добро. Жената поддържаше тесни връзки с неонацистките организации и по всякакъв начин помaга на ветераните от Третия райх. Гудрuн Химлер почина на 24 май 2018 г.

Снимки на Хитлер 

"Ибей" отказа да пусне на търг Мерцедеса на Гьоринг

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още любопитно съдържание от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
.

Софийските жилища поскъпват с 200% за 10 години

България Преди 1 час

Как пазарът на жилища променя градовете ни

Никой не ни е канил в новите военни съюзи на Балканите

Никой не ни е канил в новите военни съюзи на Балканите

Свят Преди 1 час

България е запозната с инициативата на Албания, Хърватия и Косово и внимателно анализира текста

Черногорски престъпен бос е арестуван в елитен квартал в София

Черногорски престъпен бос е арестуван в елитен квартал в София

България Преди 2 часа

По оперативни данни на полицията в Черна гора Люмович е идентифициран като предполагаем член на клана "кавачки"

Преживей нещо различно ТУК и СЕГА: Капсулните хотели, които ще запомниш!

Преживей нещо различно ТУК и СЕГА: Капсулните хотели, които ще запомниш!

Любопитно Преди 2 часа

Хотелски стаи, в които се побира само едно легло

МВнР: България не е налагала санкции срещу Русия едностранно

МВнР: България не е налагала санкции срещу Русия едностранно

България Преди 2 часа

Това обяви министърът на външните работи Георг Георгиев

<p>Белият дом иска да спре парите за ООН и НАТО</p>

Администрацията на Тръмп иска да спре парите за ООН и НАТО

Свят Преди 2 часа

Предложението все още е в предварителна фаза

Как китайските EV поведоха развоя в целия бранш

Как китайските EV поведоха развоя в целия бранш

Технологии Преди 3 часа

Електрическите автомобили в страната бележат рекорд след рекорд

<p>Емблематична актриса е&nbsp;&quot;сериозна&quot; за оттеглянето&nbsp;си от Холивуд</p>

Кейт Бланшет е "сериозна" за оттеглянето си от Холивуд

Любопитно Преди 3 часа

"Срокът на годност на актрисите, когато за първи път навлязох в индустрията, беше около пет години"

Кой е истинският Гетсби? Мъжът, вдъхновил скандалния роман

Кой е истинският Гетсби? Мъжът, вдъхновил скандалния роман

Любопитно Преди 3 часа

Днес романът „Великият Гетсби“ отбелязва 100 години от издаването си

„БСП – Обединена левица“ застана зад кабинета

„БСП – Обединена левица“ застана зад кабинета

България Преди 3 часа

Зафиров: Ще продължим да търсим подкрепа от всички, няма да се поддадем на натиск и шантаж

Снимката е илюстративна

Разкриха как дете е избягало от детска градина в София

България Преди 3 часа

Детето е намерено след около 30 минути издирване в Северния парк

Няма да бъдат продавани двата реактора от АЕЦ "Белене"

Няма да бъдат продавани двата реактора от АЕЦ "Белене"

България Преди 4 часа

Развитието на ядрената енергетика е правилния път за страната и за хората", заяви Атанас Зафиров

МВР с нови мерки: Нулева толерантност към пътната агресия и наркоразпространението

МВР с нови мерки: Нулева толерантност към пътната агресия и наркоразпространението

България Преди 4 часа

Вътрешният министър Даниел Митов настоя за координация между институциите и посочи виновниците за блокирани инфраструктурни проекти

<p>Донори на сперма незаконно&nbsp;станаха бащи на 80 деца</p>

Десетки нидерландски донори на сперма незаконно станаха бащи на между 25 и 80 деца

Свят Преди 4 часа

Лекарят по плодовитост Ян Карбаат е станал баща на най-малко 81 деца в собствената си клиника

<p>От триумф до провал - какво се случи в първия&nbsp;уикенд на Coachella 2025</p>

От Лейди Гага до Green Day: Какво се случи в първия уикенд на Coachella 2025

Любопитно Преди 4 часа

Ето кои изпълнения изпъкнаха и кои разочароваха на тазгодишното издание на фестивала

<p>Осигуриха ракети за борба с градушките</p>

Осигуриха ракети за борба с градушките, близо 25 млн. декара обработваеми земи ще бъдат защитавани

България Преди 4 часа

Самолети и иновативни генератори също ще пазят реколтата в цялата страна през активния сезон