Я бълките са едни от най-полезните плодове, но замисляме ли се дали има разлика между трите вида-червена, жълта и зелена?
Смята се, че вкусният плод е произлязъл от планините на Казахстан. Семената са били донесени за първи път в Северна Америка през 17 век. Съществуват повече от 100 сорта ябълки.
В основата си, цветът на ябълката определя хранителните ползи, включително общото съдържание на фибри, антиоксиданти и витамин С.
Полифенолите, съдържани в плода помагат за поддържането на бактериалното равновесие в долната част на храносмилателния тракт и бактериите в червата, повече от всичко, което помага да се определи здравето на вашата имунна система.
Проучване, проведено в Китай стига до извода, че концентрацията на хранителни вещества в различните по цвят ябъли са полезни за различни органи в нашия организъм.
Червените вкусни ябълки - те са с най-голяма ежедневна консумация, поради сладостта им и цялостния си мек вкус. Те са полезни за сърцето, кръвообращението и кръвното налягане.
Зелени ябълки- Те са чудесна опция за готвене, благодарение на тяхната твърдост и вкус при готвенето им във фурната. Смята се, че са най-хранителния вид ябълки. Полезни са за стомаха и червата.
Жълти ябълки- в повечето са жълто-златни на външен вид и имат предимно слаб сладък вкус. Подходящи са за направата на ябълков пай или сладкиши. Освен това е добре да бъдат консумирани от хората, които прекарват много време пред компютър и нямат време за спорт, а обичат да похапват, тъй като имат най-ниско съдържание на калории.
А дали ябълка на ден ни държи далече от доктора - не знаем. Но е сигурно, че можем да ядем от тях колкото искаме, защото така или иначе най-страшното последствие от консумацията им вече се е случило.
Храни, които буквално ядат мазнините (СНИМКИ)
Храните, които предотвратяват връщането на килограмите след диета
Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.
За още любопитни новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!