Ч овек, който неволно проявява симпатия, показва редица признаци за това: желанието да се скъси дистанцията, да се наклони към събеседника, да му даде подарък. Психологът Елена Соловьова говори повече за несъзнателния флирт.
„Има съзнателен и несъзнателен флирт. Понякога можем да флиртуваме с човек, без дори да му кажем нищо. С движението на тялото, когато се интересуваме от някого, можем да продължим напред, когато се интересуваме от някого или ни харесва как изглежда, можем да го гледаме с интерес, по-дълго от обикновено. Можем да скъсим разстоянието с този човек, да го приближим. Вие просто харесвате човека, просто искате да общувате с него. В този случай ще флиртувате несъзнателно, опитайте се да му дадете нещо, дайте му нещо, изслушайте го внимателно. На несъзнателно ниво го доближете до себе си. Не можем да флиртуваме с хора, които не харесваме и които са опасни за нас. Тъй като флиртът е игра за сближаване, така се сближаваме с човека, когото харесваме.“
Екстровертите често флиртуват несъзнателно, но за интровертите простата комуникация често е стресираща, добави Соловьова.
„Има екстровертни и интровертни хора. Екстровертите общуват лесно, не се страхуват от комуникация, знаят как да издържат на вниманието и да дават внимание, по-лесно им е да флиртуват, имат повече несъзнателни умения за флирт, отколкото съзнателни. А интровертите са потопени в себе си, за тях комуникацията с хората често е стресираща. А да говорят за флирт, тоест да се държат разкрепостено, за тях като цяло е немислимо.”, каза още Соловьова.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!