Р азсъждаването по въпросите кога и как ще умрем ни кара да настръхнем и въпреки това почти всеки от нас се е замисля върху тях.
От дълги години съществуват „методи“ за изчисляване на оставащите ни дни живот, но те са просто забавни игри с цифри, а не научно доказани алгоритми.
Човешкият мозък може да създава структури в 11 измерения
Такива са онлайн инструменти от типа на „Часовникът на живота“ или тестове на лотариен принцип, от които се пада някакво число – например 7895 дни.
Сайт предлага вечен дигитален живот
Колкото и да е страшен истинският отговор на този въпрос и колкото и не всички да искат да го научават, учените все пак се опитват да достигнат до начин да го разберем. Всъщност, те дори смятат, че са го открили.
Във видеото горе вижте няколко шокиращи факта за медицината
Група учени откри начин да определи продължителността на живота
на човек с 69 процента точност. В рамките на малко проучване с 48 участници на възраст над 60 години учените от университета Аделайд в Австралия анализират снимки на органите на хората с помощта на изкуствен интелект.
Как английските учени отглеждат човешки мозъци
Изкуствения интелект успява да предскаже кои от участниците ще починат до пет години с 69-процентова точност. Средно толкова е и точността на предположенията на онколозите спрямо продължителността на живота на техните пациенти.
Чрез редица методи учените събират данни,
които да предоставят на компютъра, за да може да взима възможно най-точни решения. Един от методите е изследване на радиологични снимки, предоставящи трудно забележими следи.
Хирург ще извърши първата трансплантация на глава
„Изображенията са дигитални, стандартизирани и с много високо качество. Всъщност те съдържат такава информация, каквато човешкото око просто не е способно да види. Има огромно количество потенциално важна информация, която е събрана, но не е използвана за диагностика или прогнози“, казва съавторът на изследването, епидемиологът д-р Лайл Палмър, пред сайта „Research Gate“.
Изкуственият интелект търси това, което хората не могат да открият
на снимките – визуални следи за заболявания като кардиомегалия.
Artificial intelligence used for the first time to predict the risk of death in people with serious #heartdisease https://t.co/eFUPDqpk7E pic.twitter.com/rbuYUCmgOO
— Imperial College (@imperialcollege) 17 януари 2017 г.
„Въпреки че в това изследване участват малък брой пациенти, то ни показва, че компютрите са способни да различават комплексни признаци на различни болести – нещо, което могат само най-тренираните експерти сред хората“, разяснява д-р Оакдън-Рейнър, също част от екипа на изследването.
Всъщност основната цел на учените не е да могат да определят продължителността на живота,
а да диагностицират заболявания, преди симптомите за тях да са се появили.
Какво значение има безсмъртната медуза за науката и човечеството
Предстои да се разгледат хиляди случаи. Според екипа това изследване е само първата крачка.
„Възнамеряваме да регистрираме медицинска информация редовно и да сканираме, за да започнем да предвиждаме евентуални развития, като например сърдечни удари“, казва Палмър.
Учените се надяват, че след като технологията бъде развита не само ще прогнозира дължината на човешкия живот, но и ще може да диагностицира заболяванията още преди да са се появили.
Изкуствен интелект значително ускорява разработката на лекарства
„Искаме един ден тази технология да е способна да предсказва хронични заболявания като диабет и рак, преди каквито и симптоми да са се появили“, добавя Палмър. В заболявания като рак ранното диагностициране е най-големият фактор, разделящ живота от смъртта.
За още новини и интересни материали харесайте страницата ни във Facebook ТУК.
Във видеото вижте няколко метода за лекуване от бъдещето:
Вижте още:
Четирите неща, които ще удължат живота ни
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!