И зследвания показват, че хранителните навици, които си изграждаме като деца, оказват влияние върху по-нататъшното ни развитие.
Ако между 0 и 10-годишна възраст си хапваме повече, това може да продължи в бъдеще.
За това разказва Vbox7 в канала Top Of The Tops.
А ето и какво показват изследванията:
Между 10 и 20-годишна възраст
Повишеният апетит по време на пубертета се влияе от хормоналните промени, които настъпват в тялото. В този период тийнейджърите са склонни да хапват по-нездравословни храни.
Между 20 до 30-годишна възраст
В началото на 20-те ни години метаболизмът ни е сравнително бърз. Но колкото повече се приближаваме до 30, толкова повече ни се забавя метаболизма. През този период е важно да развием усещането си за ситост.
Между 30 до 40-годишна възраст
Тревожността и стресът в между 30 до 40 години водят до промени в начина на хранене и апетита. През този период е възможно е да преяждаме или пък да загубим апетит.
Между 40 и 50-годишна възраст
Ако имаме повече излишни килограми, ще бъде трудно да ги свалим. През този период е нормално да излязат някои здравословни проблеми, затова е важно да спортуваме.
Между 50 до 60-годишна възраст
В този период мускулната ни маса намалява много по-бързо, затова е важно е да се храним здравословно.
След 60-годишна възраст
След тази възраст човешкото тяло естествено губи тегло, а в повечето случаи апетитът намалява.
Просто сандвич - 3 рецепти, на които няма да устоите
3 бързи идеи за съботна закуска в леглото
Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.
За още актуално съдържание от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!