П редстои да се сбогуваме с 2020 г. Време е да направим равносметка и да прегърнем новата година със списък от цели и задачи, в които здравето, щастието и благополучието са основните стълбове.
"Нова година, нов живот" - всеки път, когато земята обикаля слънцето, календарът добавя една година, което се равнява на 365 нови възможности да се грижите за себе си и да се опитате да бъдете щастливи.
Какво иска всяка зодия и от какво всъщност се нуждае наистина през 2021
Според "Лабиринт груп", най-новата концепция в психотерапията, е важно да живеем в настоящето, пише агенция ЕФЕ.
Обсебването от миналото или бъдещето (и двете са извън контрол) е една от основните причини за безпокойство и мъка. Насладата от това да живеем тук и сега е от съществено значение, за да се чувстваме доволни от живота си и следователно да бъдем щастливи.
Добрите новини на 2020 г., нека си ги припомним
Щастието е в нас самите. Много погрешно е да вярваме, че другите хора са отговорни за нашето собствено щастие. Важно е да се научим да бъдем щастливи самостоятелно, докато другите хора - семейство, приятели, партньор, са допълнение към щастието, а не неговия произход.
Да си поставим цели. По този начин ще сме по-наясно с постиженията си. Поставяйте си обаче реалистични такива и не се пренавивайте, защото идеята е да видите резултати, а не да колабирате. Със всяка поставена и постигната цел сте една крачка по-близо до щастието.
Физическа активност. В научно отношение физическата активност произвежда протеини и ендорфини, които ни карат да се чувстваме щастливи. Ако добавим към това и подобряването на визията, то щастието ни е на една ръка разстояние. Можете да започнете от малко с няколко минути на ден и да увеличавате с течение на времето и според нуждите.
Сън. Сънят помага на тялото да се възстанови, помага да бъдем по-продуктивни и позитивни. Адекватната почивка намалява чувствителността към негативни емоции, което ще бъде от полза за вашето психично здраве и щастие.
Българите, които прославиха страната ни през 2020 г.
Излезте навън. Разхождайте се, усещайте чистия въздух по кожата си. Виждайки светлината на деня, ще се почувствате освежени и отпочинали. Само 20 минути на ден могат да донесат големи подобрения в настроението и да ви помогнат да погледнете напред с повече позитивизъм.
Доброволчество. Делата на добротата са възнаграждаващи. Без значение колко малка е помощта. Кара те да се чувстваш част от общността и подобрява личния имидж, като ти носи щастие.
Медитация. Медитацията е начин да изчистите ума си и да успокоите мислите си. Помага да поддържаме ясна визия за целите си.
Благодарност. Благодарете от сърце. Осъзнаването на всичко, което трябва да бъде оценено, генерира емоционални ползи и повишава нивата на лично удовлетворение.
Намирай нещо ново всеки ден. Да бъдеш по-наблюдателен и да забелязваш малките детайли, които често остават незабелязани, е добър начин да живееш в настоящето. Това, което е известно, носи все по-малко удовлетворение, в допълнение към факта, че със сигурност ще откриеш нещо, което преди е изглеждало незначително и което сега те прави щастлив.
Прекъсване на връзката с проблемите. Правенето на нещо, които ти харесва и което изисква висока степен на концентрация, е идеално за забравяне на проблеми за определен период от време. По този начин давате на ума си така необходимата почивка.
Приоритети. Трябва да балансираме дневния си ред. Без значение колко сме заети, в даден момент от седмицата трябва да намираме място и за себе си.
Избягвайте сравненията. Сравняването с друг човек няма да допринесе за нищо положително. Всеки човек има своя и различна история, която няма нищо общо с твоята. Единствената история, която има значение за твоето щастие е тази, в която живееш.
Прошка. Единственият начин да оставим миналото зад себе си е прошката. Тежестта на недоволството ни пречи да продължим по пътя към щастието. Така че първата ни задача е да помислим върху това, което ни е наранило, за да започнем процеса на прошка. Трудно е, но свалянето на подобна тежест от раменете си заслужава.
Разгледайте и тази фотогалерия:
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!