И мунитет, имунитет, имунитет, иде сезонът на имунитета, в който дори падащите листа сякаш произнасят тази дума и на моменти дори ни гледат строго изпод вежди дали полагаме достатъчно грижи за здравето си. Примирете се – в следващите месеци ще чуваме поне по триста пъти на ден как да увеличим, вдигнем и наострим този наш имунитет, така че нито една бактерия, микроб или друга вражеска гад да не може да проникне в телата ни, и като така или иначе ще го чуваме, нека поразсъждаваме малко по въпроса.
Имунитетът, замислете се, е хубаво нещо. Добре е че го имаме и че благодарение на него не умираме още на първата крачка, в която се сблъскаме с чужда възпалена сливица или с нашата си собствена такава. Освен това всички се раждаме, въоръжени с имунитет - не е, да кажеш, като зелените очи или ниския ръст, или дори интелекта - ако имаш късмет, раждаш се умен и със зелени очи, а ако нямаш късмет... е, нищо, то и кафявите очи са хубави.
С имунитета обаче нещата стоят другояче – хем се раждаш зареден до горе с имунитет (в повечето случаи), хем можеш да го загубиш почти изцяло за кратко време, а в различните сезони трябва да полагаш и специални грижи за него, особено ако преживяваш труден момент, или си подложен на стрес, или просто си си кекав по природа.
Злоупотребата с наркотици, лекарства, тютюн и алкохол, както и лошите хранителни навици също не са най-добрите приятели на имунните ни клетки и допринасят за тяхното изчезване или поне изваждането им от строя. А когато това стане, се започва едно масово жабуркане с отвари и билета, едно тъпчене с добавки, лекарства и практикуване на далекоизточни терапии, имащи за цел едно-единствено нещо – да намерят поне капка имунитет в телата ни, да го отупат от прахоляка и да го превърнат в истинска бойна единица.
Ако вече сте се хванали драматично за гърлото или главата, или където другаде смятате, че се крие вашият личен имунитет, и се чудите как ще изкарате тази зима, първо се успокойте. Ще я изкарате и всичко ще е наред, стига да се погрижите навреме за имунната си система и това тя да е в кондиция, когато започнат първите вирусни атаки.
Както вече казахме – имунитетът, както и повечето неща в този живот, се гради с предварителна подготовка, а не от днес за утре. Сега е моментът да ограничите лошите навици, да вкарате режима си на хранене в ред, да спортувате, да спите добре и да пиете достатъчно течности, където „течности“ означава вода.
За да си помогнете допълнително обаче може да направите още нещо – да си приготвите комбинация от Шуслерови соли за засилване на естествените защитни сили и да си свиркате доволно в продължение на идващите зимни месеци. Комбинацията идва в следния вид: Шуслерова сол №3 железен фосфат, сутрин, Шуслерова сол №6 калиев сулфат, на обед, и Шуслерова сол №7 магнезиев фосфат, вечер. По 2 табл. от всяка сол дневно за деца (по 3 табл. за възрастни).
Защо обаче измежду всички многобройни средства за повишаване на имунитета да се спрете на Шуслеровите соли? Ами ето защо: минералните соли са подходящи за приложение във всички възрасти, включително за новородени, бременни и кърмещи жени. Имат доказан терапевтичен ефект и като лекарства преминават през изключително строг контрол, за разлика от хранителните добавки.
Сол №3 ще подпомогне активността на клетките на имунната система, което означава, че тялото ви ще се справя по-бързо и ефективно с вирусните инфекции. Сол №6 пък се грижи за функцията на черния дроб, подпомага детоксикацията на клетките и на компонентите на имунната система. Сол №7 премахва напрежението и ви помага да се справяте със специфичния за предстоящия сезон стрес.
Комбинацията може да прилагате в продължение на 4-6 седмици преди настъпване на есенно-зимния период или в епидемична обстановка. И като се има предвид фактът, че есента официално настъпи, направо се запътвайте към първата аптека и се въоръжавайте с комбинацията от соли. Леки и безаварийни есен и зима!
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!