К иносалоните ще имат нужда от много повече от пуканки, за да убедят публиката да гледа първия блокбастър за това лято, посочва „Блумбърг”. Киносалоните са сред последните бизнеси, които отварят отново в Съединените щати и Европа и с основание. Много клиенти остават скептични, че е „безопасно да седиш в зала с непознати два часа по време на пандемия“. Но най-големите вериги, „Ей Ем Си”. „Ригал” и „Синемарк”, продължават да планират възобновяването на бизнеса си в цялата страна до средата на юли.
Коронавирусът отмени наградите БАФТА, "Оскар", "Евровизия"
„Ей Ем Си”, най-голямата верига киносалони в света, предизвика възмущение, когато заяви, че няма да изисква маски, тъй като компанията „не иска да бъде въвлечена в политически спорове“. По-късно обаче обърна политиката си. Тя също ще спазва ограничаване на местата до 30%, което ще затрудни справянето с нетния ѝ дълг от 10 милиарда долара. Междувременно расте заплахата от стрийминг услугите по време на кризата. „Ей Ем Си” заплаши да прекрати връзките си с „Юнивърсъл“, след като студиото се похвали със 100-те милиона долара, които спечели с интернет премиерата на новия филм „Тролчета“.
За повечето от авиокомпаниите, търговията на дребно или дори ресторантите и киносалоните ще бъде трудно да продължат, когато и най-малката кашлица създава паника. Мениджърите си блъскат главите как да продадат салоните, без да изглежда като престъпление. Кино в Лас Вегас слага шоколади на седалките и листенца от рози в банята, за да „минимизира мисълта за болници“.
Отговори на нашите бързи и лесни въпроси и разбери в екшън драма или в романтична комедия...
Филмовият бизнес е бил застрашен и преди. По време на Голямата депресия кината прибягват до раздаване на порции храна, за да привлекат публика, правят го отново и през 50-те години на XX век, когато масово се разпространява телевизията.
Но хората научиха, че може да се живее и без да се ходи на кино, а студията имат възможност да представят филмите си чрез стрийминг услуги. Ястията са едно, но раздаването на маски и ръкавици на вратата - друго.
Кога икономическата криза от ковид-19 ще удари България
„Все още не знаем дали Холивуд може да оцелее без кина”, посочва Оуен Глейберман от „Върайъти“. „Изглежда, че „Тролчетата“ направиха „бум“, но го знаем само защото „Юнивърсал“ избра да обяви финансовите резултати. Ако те бяха спечелили само 40 милиона долара, компанията би ли разкрила това?“
„Мулан“ на „Дисни“ чак на 24 юли ще отбележи завръщането на мегапродукциите. Изглежда големите студия са нетърпеливи да започнат да пускат филми отново, но никой не иска първи да бъде първи, за да не се провали.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!