Д ни след като мемоарите на принц Хари бяха случайно пуснати в продажба по-рано с нови твърдения за разногласия и конфликти в британското кралско семейство, нова серия от телевизионни интервюта с него ще започне да се излъчва днес във Великобритания с перспективата да бъдат нанесени още по-големи щети върху монархията, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.

Книгата на Хари "Резервен", която започна да се продава в Испания тази седмица,

пет дни преди официалното ѝ представяне, описва не само изключително лични подробности, като например как той е загубил девствеността си и е вземал наркотици, но разкрива също и по-интимни лични случаи на семейна дисхармония.

В книгата Хари разказва как неговият по-голям брат, престолонаследникът принц Уилям, го е съборил на земята при сбиване

и как двамата братя са молили своя баща крал Чарлз да не се жени за втората си съпруга Камила, сега кралица консорт. Според наблюдателите това е потопило монархията в най-голямата ѝ криза след събитията от 1990 г. около разпадането на брака на Чарлз с покойната му първа съпруга принцеса Даяна, майката на Уилям и Хари.

Всичко това става само четири месеца след смъртта на кралица Елизабет и възкачването на Чарлз на трона, отбелязва Ройтерс.

"И така, ето го Чарлз, който се опитва да се наложи като новия крал, и сега Хари хвърля тази бомба и всичко идва към него с гръм и трясък", каза кралският биограф Тина Браун.

Откакто Хари и Меган се отказаха от кралските задължения и се преместиха в Калифорния през 2020 г.,

двамата осъдиха отношението към тях от страна на кралските особи и двореца. От интервюто им с Опра Уинфри през 2021 г. до тяхната документална серия от шест части в "Нетфликс" миналия месец и сега книгата на Хари, посланието на двойката е същото: че кралските особи и техните помощници не само не са успели да ги защитят от враждебната и понякога расистка британска преса, но е имало и активно изтичане на негативни истории за тях. Засега няма коментар от Бъкингамския дворец или от някого, който говори от името на кралското семейство - позиция, възхвалявана от голяма част от британските медии като достойно мълчание.

Днес публичните мисли на Хари ще продължат да стават достояние на широката общественост с още три телевизионни интервюта,

предвидени за излъчване в ефир. Времето им за излъчване беше определено преди официалното представяне на книгата на Хари във вторник следващата седмица. Предварително излъчени откъси от тях показват, че Хари иска да представи своята страна в тази история.

"Не знам как запазването на мълчание ще направи нещата по-добри", казва Хари в интервюто си за британския телевизионен канал Ай Ти Ви (ITV), което ще бъде показано най-напред.

Проучванията показват, че много британци започват да се отегчават от цялата кралска мелодрама,

а по-нататъшните разкрития едва ли ще разклатят техните възгледи, независимо дали изпитват симпатия към Хари и Меган, или към онези, които те критикуват. Книгата на Хари обаче беше номер 1 списъка с бестселъри на "Амазон" във Великобритания вчера и можеше да се поръча предварително преди официалното ѝ пускане в продажба.

Кралският историк Емили Андрюс казва, че имайки предвид настоящата криза с разходите за живот във Великобритания, подкрепата за оплакванията на привилегирован принц, живеещ в имение в Калифорния, може да бъде ограничена.

"Те се поляризират, Хари и Меган, и мисля, че тази нова книга на Хари вероятно няма да промени мненията на много хора", каза Андрюс за Ройтерс.

"Мисля, че става пресилено, надхвърля точката на насищане и хората си мислят, че не искат да слушат повече, казвайки: млъкнете, вървете си", заключи тя.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Кралят и Кейт се завърнаха за Деня на Британската общност</p>

Кралят и Кейт се завърнаха за Деня на Британската общност

Любопитно Преди 1 минута

Появата на краля на службата беше първата му от две години, докато Катрин отсъстваше само миналата година

Димитър Ганев: Ако "Величие" влезе в НС, мнозинството ще падне от 126 депутата на 121

Димитър Ганев: Ако "Величие" влезе в НС, мнозинството ще падне от 126 депутата на 121

България Преди 6 минути

"Moже да има и прехвърляне на мандати от една парламентарно представена партия към друга", обясни той

Извънредно заседание на НС заради КС и ЦИК

Извънредно заседание на НС заради КС и ЦИК

България Преди 1 час

Заседанието е свикано от председателя на НС доц. Наталия Киселова

"Информационно обслужване": Не сме давали на СГП протоколите от КС

"Информационно обслужване": Не сме давали на СГП протоколите от КС

България Преди 1 час

Това посочват от "Информационно обслужване" АД по повод изисканите материали от СГП, свързани с въвеждане на данните от протоколите по делото за изборите

Прекратени са издирвателните операции в района на инцидента в Северно море

Прекратени са издирвателните операции в района на инцидента в Северно море

Свят Преди 2 часа

Трагедията се разигра край бреговете на Англия

Делото за смъртта на Ферарио Спасов тръгва отначало

Делото за смъртта на Ферарио Спасов тръгва отначало

България Преди 2 часа

Спасов загина при тежка катастрофа на 11 ноември 2023 г.

Гренландия избира парламент

Гренландия избира парламент

Свят Преди 2 часа

В парламента на Гренландия има 31 места и за мнозинство са необходими 16 депутати

<p>Кой е новият лидер на Канада и какви са&nbsp;предизвикателствата пред него</p>

Новият лидер на Канада обеща бърз преход във властта

Свят Преди 2 часа

Марк Карни беше избран да оглави партията на досегашния премиер Джъстин Трюдо

Макрон: Молдова е обект на руски опити за дестабилизация

Макрон: Молдова е обект на руски опити за дестабилизация

Свят Преди 2 часа

Той съобщи, че Франция и Молдова са решили да укрепят още повече тяхното сътрудничество

<p>&quot;Място, където законът е изкривен, достойнството е отнето и страданието е скрито зад бодлива тел&quot;</p>

Отворено писмо до Тръмп от бивши затворници в Гуантанамо

Свят Преди 3 часа

16-те подписали осъждат разпореждането на Тръмп за задържане на недокументирани лица във военния затвор

,

Този минерал набира популярност по целия свят: Помага ви да спите и да отслабнете

Любопитно Преди 3 часа

Подробности може да прочетете в следващите редове

.

🎨Тайните под шедьоврите: Скритите картини, които преобръщат историята на изкуството

Любопитно Преди 3 часа

Сензационни открития разкриват призрачни портрети под произведения на Тициан, Пикасо и Рембранд – какво ни казват тези изчезнали образи?

Деца като поръчкови убийци: Какво става в Швеция

Деца като поръчкови убийци: Какво става в Швеция

Свят Преди 3 часа

За две години броят на 15-годишните извършители се е увеличил четири пъти

<p>На чия страна е Тръмп?</p>

"Никой не е по-строг към Русия": На чия страна е Тръмп?

Свят Преди 3 часа

Сега според източници на Би Би Си Украйна е готова да продължи разговорите за примирие, за каквото САЩ настояват

<p>Жълт код за вятър и до 26 градуса във вторник</p>

Жълт код за вятър и до 26 градуса във вторник

България Преди 3 часа

Вижте прогнозата за времето за следващите няколко дни