Giving Friday във факти: 22 000 лева дарява dm България на SOS Детски селища
Източник: iStock/ Getty images/ Freepik

Black Friday отмина и сега идва ред на изчисленията за това колко пари са изхарчени в световен мащаб за купуване на стоки и услуги, от които невинаги се нуждаем. И докато чакаме равносметката, можем да споделим резултатите на една друга инициатива, символ на противопоставянето на прекаленото консуматорство – Giving Friday.

Глобалното течение в подкрепа на дарителството, а не на разхищението, е традиционен начин за много компании да изразят подкрепата си за конкретна кауза или идея по устойчив и конструктивен начин. Следвайки този пример, верига дрогерии dm създават инициатива под надслов #givingisthenewblack още през 2019 г,  като за трета поредна година фокусът им е насочен към звено „Майка и бебе“ на SOS Детски селища.

Резултатът е повече от впечатляващ  — 22 000 лева или 3% от дневния оборот, реализиран във физическите магазини и онлайн на 25 ноември, е събраната от dm сума с подкрепата на всички техни клиенти. Тя ще бъде дарена на звено „Майка и бебе“ в гр.Габрово, което предоставя временно настаняване до 6 месеца на бременни жени и майки в риск да изоставят децата си. Звеното насърчава родителската привързаност, подпомага младите майки чрез социално, психологическо и юридическо консултиране и подкрепа. Общата цел на програмата е да предотврати изоставяне и настаняване в институция на деца от 0 до 3 години и да ги предпази от ситуации, застрашаващи сигурността, здравето и развитието им в периода, в който майките им са настанени в звеното.

На 14.12 бе предаден и чекът с дарението от Giving Friday 2022 на SOS Детски селища.

От ляво надясно Андрей Петров, председател на Борда на управителите на dm България, Цонка Иванова-Терзиева, управител Маркетинг и снабдяване на dm България, Соня Живкова, Директор Фондонабиране Корпоративни партньорства нa SOS Детски селища България и адв. Веселин Комитов, председател на Управителния съвет нa SOS Детски селища България
От ляво надясно Андрей Петров, председател на Борда на управителите на dm България, Цонка Иванова-Терзиева, управител „Маркетинг и снабдяване“ на dm България, Соня Живкова, Директор Фондонабиране Корпоративни партньорства нa SOS Детски селища България и адв. Веселин Комитов, председател на Управителния съвет нa SOS Детски селища България Източник: dm

За dm това е поредна кампания в подкрепа на SOS Детски селища и българските деца. В края на януари 2020 беше завършена социалната кампания „Дари любов с babylove”, в която в рамките на пет месеца при всяка покупка на пелени, гащички и протектори за матрак от dm марката babylove, 30 стотинки от сумата бяха дарявани на SOS Детски селища. Дарението на стойност 10 000 лв. бе насочено изцяло в полза на звено „Майка и бебе“ в Габрово..

Сдружение SOS Детски селища България е първата гражданска правозащитна организация в страната, която предоставя директна грижа за деца в риск. В продължение на почти 30 години Сдружение SOS Детски селища България осигурява семейство и здравословна среда за развитието и израстването на деца, лишени от родителска грижа и деца в риск да загубят закрилата на своите родители. Сдружението предлага семеен тип грижа и подкрепа на семейството и активно се застъпва за правата на децата и младежите.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Въздушна тревога е в Одеса и областта

Въздушна тревога е в Одеса и областта

Свят Преди 4 часа

Сирените бяха задействани в 21:53 часа

Щатът Уисконсин: Клюква, сирене и фанатизъм

Щатът Уисконсин: Клюква, сирене и фанатизъм

Свят Преди 6 часа

Формулата на успеха в Уисконсин е проста: намери нещо, което обичаш, и работи усилено

<p>Да или не на ракетите &bdquo;Таурус&ldquo; за Украйна?</p>

Сигнал към Москва и съюзниците: Да или не на ракетите „Таурус“ за Украйна?

Свят Преди 7 часа

Сега Русия заобикаля и украинците, и европейците, преговаряйки пряко със САЩ

Арктика: Мястото, където миналото среща бъдещето

Арктика: Мястото, където миналото среща бъдещето

Свят Преди 7 часа

Животът в края на света има своите специфики – до Уткиагвик може да се стигне само със самолет

Атака с хладно оръжие пред супермаркет в Германия, има ранени

Атака с хладно оръжие пред супермаркет в Германия, има ранени

Свят Преди 8 часа

Минувачи успели да задържат извършителя

<p>Александър Везенков получи поредно признание&nbsp;🏀</p>

Александър Везенков попадна в идеалния отбор на сезона в Евролигата

България Преди 8 часа

В идеалната петица на Евролигата попаднаха още Найджъл Хейс-Дейвис, Карсън Едуардс, Кендрик Нън и Ти Джей Шортс

Трима загинаха в Италия след проливни валежи

Трима загинаха в Италия след проливни валежи

Свят Преди 8 часа

Особено тежко са засегнати Пиемонт, Южен Тирол и Ломбардия

<p>Ядрена сделка със САЩ е възможна</p>

Иранският външен министър пред Лавров: Ядрена сделка със САЩ е възможна

Свят Преди 8 часа

По думите на Арагчи Иран е изтъкнал, че САЩ са проявили сериозност по време на първия кръг на преговорите

Хиляди поклонници по Кръстния път в Йерусалим на Разпети петък

Хиляди поклонници по Кръстния път в Йерусалим на Разпети петък

Свят Преди 9 часа

В Източен Йерусалим и на Западния бряг живеят около 50 000 християни

Расте броят на жертвите и ранените след американските удари по пристанище в Йемен

Расте броят на жертвите и ранените след американските удари по пристанище в Йемен

Свят Преди 9 часа

Това е най-смъртоносната атака от американската кампания на въздушни удари, започнала на 15 март

<p>&nbsp;Лечебните заведения реагираха на промените в потребителската такса за болничен престой</p>

Лечебните заведения реагираха на решението за по-ниска потребителска такса при престой в болница

България Преди 9 часа

Досега таксата за болничен престой на ден беше 5,80 лв., но с постановление на МС, обнародвано в Държавен вестник, таксата се намалява на един лев

Разпитаха ректора на Белградския университет, подозират го в злоупотреба

Разпитаха ректора на Белградския университет, подозират го в злоупотреба

Свят Преди 10 часа

Той благодари на всички, които са го подкрепили

Ванс пред Мелони: Оптимисти сме, че можем да сложим край на руско-украинската война

Ванс пред Мелони: Оптимисти сме, че можем да сложим край на руско-украинската война

Свят Преди 10 часа

Двамата отпътуваха за италианската столица преди великденските празници

Орбан очаква бизнес сделка със САЩ

Орбан очаква бизнес сделка със САЩ

Свят Преди 10 часа

"Водим разговори с американците по икономически въпроси, които биха били изгодни за нас", каза Орбан

Рискови откровения и градински приключения в новия епизод на “Един за друг”

Рискови откровения и градински приключения в новия епизод на “Един за друг”

Любопитно Преди 10 часа

Двойките влизат в битка за надмощие във Вилата на любовта

<p>Доставял ли е Китай смъртоносни оръжия на Русия?&nbsp;</p>

Китай отрече да въоръжава Русия, реагирайки на изявление на Зеленски

Свят Преди 10 часа

Това заяви говорител на китайското дипломатическо ведомство