Ето кои са новите участници в "Черешката на тортата"
Източник: NOVA

С ледващата седмица „Черешката на тортата“ гарантира добро настроение, защото е изпълнена с легендарни личности от българската музика, режисура и телевизия.

Кулинарното съревнование започва режисьорът Андрей Слабаков.

Мястото на действие е неговият дом, където с помощта на дъщеря си Йоана приготвя свежа салата, няколко предястия, две основни – шпиковано пилешко и сарми, и импровизиран на момента десерт. Гостите са очаровани от менюто с изключение на десерта, който не е съвсем сполучлив. Вечерта преминава в интересни разговори, а персоналните подаръци слагат прекрасен финал.

Втора в надпреварата се впуска легендарната певица Нели Рангелова.

За своята вечеря тя залага на тематично меню – гозби от нейния роден край Монтана. В кухнята се справя с помощта на готвач неин роднина - шеф Петров. Северозападната вечеря се състои от: домашна питка, разядки, качамак с манатарки, татарски кюфтета от агнешко, а за десерт – скалички с боров мед. Нели обира овациите с отрупаната маса с вкуснотии, както и с разказите за рода, от който произлиза. Прекрасните изненади също са по тематиката на вечерта, като освен за гостите, домакинята е помислила и за шеф Манчев.

Източник: NOVA

В сряда в ролята на домакин влиза прочутата певица Мими Иванова.

С много старание тя приготвя богата вечеря. Кани гостите в своя уютен дом, където на трапезата слага – традиционна салата, два вида разядки, две основни – мусака по рецепта на Развигор, и пълнени петлета, а десертът е ябълков щрудел. За завършек на вечерта Мими е замислила трогателна изненада и оригинален спомен за всеки от участниците.

Четвъртата претендентка за кулинарна победа е цигуларката Гергана Алексиева.

Въпреки непоносимостта на шеф Манчев към авокадото, тя решава да стъпи на тънък лед и да поеме риска, включвайки го в нейната вечеря. Гери прави кулинарно пътешествие, като започва с италианско предястие, стига до шведско основно, а за финал приготвя нейната любима торта от дете по рецепта на майка си. Преди да поднесе десерта, талантливата дама подслажда слуха на гостите с шоколадов музикален сюрприз.

Финалът ще сложи журналистът Георги Любенов.

Той показва част от своя артистичен дом, но поради малкото пространство решава да покани гостите на друго място. С голямо желание подбира продуктите за вечерята и след това се развихря в кухнята. Менюто включва италиански и турски нотки – салатата е капрезе, но с бурата, предястието – пълнени патладжани с телешко, основното ястие е скалопини, гарнирани със сладък картоф, а десертът – шоколадов мус. Георги споделя някои неща от кухнята на журналистиката, а за завършек впечатлява компанията със завръщане в миналото.

Шеф Манчев е поставен пред труден избор, защото трима от участниците ще бъдат с изравнени сили. Какво е финалното решение на кулинарния виртуоз, гледайте в новите епизоди на „Черешката на тортата“ всяка делнична вечер от 20.00 ч по NOVA.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.

Пиян мъж звъни на вратата си. Жена му пита: - Кой е? - Аз съм, любов моя, принцът на твоя живот! - Грешка - принцовете…
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Шеф Ангелов изгони Джулиана Гани от Кухнята на Ада

Шеф Ангелов изгони Джулиана Гани от Кухнята на Ада

Любопитно Преди 1 час

Опитният кулинар Владов се обясни в любов на Тоби с романтично писмо

Русия обяви претенции към Одеса

Русия обяви претенции към Одеса

Свят Преди 2 часа

Патрушев обяви, че жителите на Одеса не искат да се подчиняват на "киевския режим“

"БСП за България" се отчете за свършеното в управлението

"БСП за България" се отчете за свършеното в управлението

България Преди 4 часа

Председателят на парламента заяви, че промяната в международните отношения ще доведе до промени и в Европейския съюз

Георг Георгиев разговаря с Марко Рубио: Работим със САЩ

Георг Георгиев разговаря с Марко Рубио: Работим със САЩ

България Преди 5 часа

Георг Георгиев и Марко Рубио направиха преглед на водещите елементи от стратегическото партньорство

Русия отхвърли предложение за 30-дневно примирие

Русия отхвърли предложение за 30-дневно примирие

Свят Преди 5 часа

Според Кремъл първо трябва да бъдат решени няколко ключови въпроса

Българският F-16 няма да лети на парада за Деня на храбростта

Българският F-16 няма да лети на парада за Деня на храбростта

България Преди 6 часа

Водосветът на бойните знамена и знамената-светини ще започне в 9.00 ч.

Стратегическо партньорство между България и САЩ за ядрени мощности

Стратегическо партньорство между България и САЩ за ядрени мощности

България Преди 7 часа

Министър Жечо Станков разговаря с ръководителя на Департамента по енергетика Крис Райт

Голям протест в Скопие заради Кочани

Голям протест в Скопие заради Кочани

Свят Преди 7 часа

В писмено изявление организаторите на протеста посочиха по-рано, че "заслужават отговори"

<p>Дървото на Робин Худ било отсечено с резачка, вандалите снимали с телефон&nbsp;</p>

Започна делото за отсеченото "дърво на Робин Худ"

Свят Преди 8 часа

Дървото стана известно, след като беше представено във филма на Кевин Костнър от 1991 г. „Робин Худ: Принцът на крадците“

Избягало куче в Австралия е спасено след 529 дни само в дивата природа

Избягало куче в Австралия е спасено след 529 дни само в дивата природа

Свят Преди 8 часа

Мини дакелът Валери оцеля сама в суровите условия на остров Кенгуру

<p>Тръмп обяви война на Джеф Безос и Amazon</p>

Тръмп обяви война на Джеф Безос и Amazon

Свят Преди 8 часа

Белият дом публично остро осъди хода на компанията като „враждебен и политически акт“ срещу Америка

Ужасът в Луковит: Обвиниха мъж за пребитото дете с две счупени ръце

Ужасът в Луковит: Обвиниха мъж за пребитото дете с две счупени ръце

България Преди 8 часа

Случаят се разиграва на 27 април, малко след 17:00 часа, в градската градина

<p>Дъщерите на Бионсе излязоха на сцената на старта на турнето&nbsp;ѝ</p>

Дъщерите на Бионсе откраднаха сърцата на феновете на старта на турнето ѝ

Любопитно Преди 8 часа

Най-малката дъщеря на Бионсе дебютира на сцената

<p>Дете повреди картина за милиони лири в музей в Ротердам</p>

Дете повреди картина на Марк Ротко за милиони лири в музей в Ротердам

Свят Преди 8 часа

Музеят не уточни кой ще поеме отговорността за щетите по емблематичната картина