В ъв времето, когато пътувахме със самолет, трябваше да се съобразяваме с това какво взимаме на борда със себе си. Всеки знае, че не трябва да се внасят течности над определен обем например.
Е, така или иначе пак ще се качим на борда все някога. Затова днес ще ви разкажем какво точно се случва с любимия ви парфюм, който са ви взели на летището при проверките.
7 от най-отдалечените дестинации в света
Всъщност проучване показва, че продукти средно сумарно от 900 килограма се конфискуват на летище за месец. Brighside посочват, че всъщност човек може да си потърси обратно взетите продукти. Има определен срок, в който може да се получат. В Манчестър например това са 30 дни.
Много от конфискуваните продукти отиват за благотворителност след търгове. Когато става въпрос за хранителни продукти, те се унищожават според предписанията в съответната държава. Напитките се изхвърлят още на място.
Най-красивите градове в Европа за 2020 г.
Някои летища имат и по-интересни практики. Такива например са онлайн аукционите, в които може да наддавате за собствена вещ например. А на летището във Вилнюс пък има цели арт инсталации, направени от конфискувани вещи.
За още любопитни новини последвайте канала ОMG Facts във Vbox7.
Най-влиятелните паспорти в света за 2021 г.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!