П родуцентът на „Топ Гън: Маверик" Джери Брукхаймър заяви, че "никой не работи по-усилено от Том Круз", като остави отворена вратата за още едно продължение след касовия успех на филма.

Брукхаймър заяви пред репортери на наградите "Изборът на критиците" в Лос Анджелис в неделя: "Никой не работи като него. Никой не работи повече и не е по-добър актьор от Том Круз. Ние сме много щастливи, че той се върна, за да направи още един "Топ Гън" в "Маверик" и да го превърне в световния успех, в който се превърна“.

Том Круз и Джери Брукхаймър
Том Круз и Джери Брукхаймър Източник: Getty Images

Запитан дали 60-годишният Круз би могъл да се завърне за още едно продължение, Брукхаймър заяви пред Fox News Digital: "Трябва да изчакаме и да видим".

Продължението на "Маверик" от 1986 г. - също с участието на Круз - събра 1,489 млрд. долара в боксофиса миналото лято.

Брукхаймер, чиито творби включват филмите "Карибски пирати" и "Армагедон", разкри също така, че актьорите са обучавани в изтребители F-18.

"Нашите актьори преминаха през тримесечно обучение в различни изтребители. Първо в самолет с витло, след това в самолет за висш пилотаж, после в реактивен самолет и накрая в F-18, за да могат да се справят с всички G сили, които самолетът създава - по осем или девет G", каза Брукхаймър пред Fox. „Получи се перфектно, защото нашите актьори в самолета, когато всъщност го снимахме, бяха истински и това е невероятно. Фактът, че те издържаха на тези G стойности и на всичко отгоре показаха страхотно изпълнение, го превърна в световен хит“.

Част от екипа на "Топ Гън: Маверик"
Част от екипа на "Топ Гън: Маверик" Източник: Getty Images

„Маверик е номиниран за няколко награди "Изборът на критиците", като получи наградата в категорията "Най-добро операторско майсторство", побеждавайки филми като "Аватар: Природата на водата" и "Империя на светлината", съобщи „Дейли мейл“. Филмът загуби от "Всичко, навсякъде, наведнъж" в категорията за най-добър филм, а Круз бе победен от Брендън Фрейзър за изпълнението му в "Кит" в категорията за най-добър актьор.

Том Круз на премиерата на "Топ Гън: Маверик" в Мексико
Том Круз на премиерата на "Топ Гън: Маверик" в Мексико Източник: Getty Images

Това се случва, след като водещите холивудски продуценти посочиха „Маверик“ сред най-добрите филми за миналата година миналия четвъртък - в същия ден, в който започна гласуването за номинациите за „Оскар“.

Гилдията на американските продуценти всяка година организира свои собствени престижни годишни награди и представи кратък списък с 10 филма, в който бяха включени също "Аватар" и продължението на супергероите на Marvel "Черната пантера: Уаканда завинаги“.

В световния боксофис "Аватар" събра почти 2 млрд. долара, а продължението на "Черната пантера" - около 800 млн. долара, след като през 2022 г. киносалоните частично се възстановиха след затварянето заради опустошителната пандемия.

Въпреки че продуцентите може да имат репутацията на преследвачи на касови пари пред признанието на критиката, 8000-те магнати и независими финансисти от PGA имат много добър опит в прогнозирането на успеха на наградите "Оскар". 12 от последните 15 носители на "Оскар" за най-добър филм първо са получили еквивалентната награда на PGA, включително последните двама победители – „CODA“ и „Земя на номади“.

Тази година PGA публикува своя кратък списък в същия ден, в който беше отворен прозорецът за гласуване за номинации за "Оскар".

Галавечерята на наградите PGA ще се проведе на 25 февруари, преди Оскарите да завършат маратона от награди в Лос Анджелис на 12 март.

Ослепителни: Уилям и Кейт на премиерата на "Топ Гън:Маверик" в Лондон
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Нетаняху: Израелската армия прави дисекция на Газа

Нетаняху: Израелската армия прави дисекция на Газа

Свят Преди 2 часа

Нетаняху: Докато те не върнат нашите заложници, натискът ще се засилва

<p>Терзиев: Да интегрираме планината Витоша в София</p>

Васил Терзиев: Да интегрираме планината Витоша в София

България Преди 3 часа

Кметът Терзиев даде срок до края на лятото за възстановяването на Симеоновския лифт

Уволнения в МВР след разкритията на БОЕЦ

Уволнения в МВР след разкритията на БОЕЦ

България Преди 4 часа

За тях съобщи вътрешният министър Даниел Митов, а Бойко Борисов го подкрепи

Ново начало за трима кметове на Доган

Ново начало за трима кметове на Доган

България Преди 4 часа

Това доведе до остра реакция от страна на ДПС-Доган

Министърът предлага нов предмет в училище - „Добродетели и религии“

Министърът предлага нов предмет в училище - „Добродетели и религии“

България Преди 4 часа

Вълчев: Това, което ние водим като разговор, е предметът да бъде част от задължителния учебен план

Общо 36 деца с хранително натравяне в „Боровец“

Общо 36 деца с хранително натравяне в „Боровец“

България Преди 4 часа

Проверки са направени от служители на РЗИ и Областната дирекция по безопасност на храните

Шофьорът, предизвикал катастрофа, в която загина малко момиче, остава в ареста

Шофьорът, предизвикал катастрофа, в която загина малко момиче, остава в ареста

България Преди 5 часа

Той е санкциониран многократно за управление на моторно превозно средство с превишена скорост

Полицията издирва 41-годишен мъж

Полицията издирва 41-годишен мъж

България Преди 6 часа

Той е в неизвестност от 2 ноември 2024 г.

Сидни се събуди под ударите на разярения океан – огромни вълни, съчетани с прилива, връхлетяха австралийския бряг, предизвиквайки хаос и разрушения

Наводнения, разрушения и евакуации - огромни вълни удариха крайбрежието на Сидни

Свят Преди 7 часа

„Беше просто опустошително“, казва генералният мениджър на басейн, пострадал от стихията

Европол разби педофилска мрежа с милиони потребители

Европол разби педофилска мрежа с милиони потребители

Свят Преди 7 часа

Според Европол това е една от най-големите педофилски мрежи в света

Снимката е илюстративна

Правнучката на Махатма Ганди почина на 92 години

Свят Преди 7 часа

През целия си живот Ниламбен Парих следваше принципите на Ганди

Кирил Петков: Няма да подкрепим вот на недоверие преди дата за еврозоната

Кирил Петков: Няма да подкрепим вот на недоверие преди дата за еврозоната

България Преди 7 часа

Кирил Петков: Нашата позиция е ясна – ние сме за Европа и сме против корупцията

Човекът, който прекара два месеца под земята и промени разбирането ни за времето

Човекът, който прекара два месеца под земята и промени разбирането ни за времето

Любопитно Преди 7 часа

Цялата история може да прочетете в следващите редове

Блясък и класа: Виктория Бекъм впечатли на юбилея на Дейвид

Блясък и класа: Виктория Бекъм впечатли на юбилея на Дейвид

Любопитно Преди 8 часа

Звездното парти беше първото от поредицата празненства за рождения ден на Бекъм, който е на 2 май

<p>Двойни стандарти в разследванията: Тръмп срещу Клинтън и Байдън&nbsp;</p>

Администрацията на Тръмп искаше обвинения срещу Хилари и Байдън, но мълчи за скандала със Signal

Свят Преди 8 часа

„Изтичането на класифицирана информация е федерално престъпление, наказуемо с над десет години затвор"

Синдикат "Защита" спира лекарските протести след среща с министъра

Синдикат "Защита" спира лекарските протести след среща с министъра

България Преди 8 часа

Председателят на синдиката Красимир Митов нарече срещата "най-конструктивната от месеци насам"