Н а 4 май 1929 г. се ражда едно малко момиченце, което се превръща в принцесата на Холивуд, която освен с красота и талант, се отличава с безупречен стил, не случайно до днес наричана модна икона.
Одри Хепбърн - тя е един от малкото артисти печелили всичките четири най-престижни награди „Оскар“ (за кино), „Еми“ (за телевизия), „Грами“ (за музика) и „Тони“ (за театър).
В ГАЛЕРИЯТА ВИЖТЕ АБСОЛЮТНАТА МОДНА ИКОНА - ОДРИ ХЕПБЪРН
Одри получава и Звезда на алеята на славата през 1960 г.
Прекарала детството си под нацистки режим в Холандия през Втората световна война.
През 1991 Хепбърн споделя:
Одри Хепбърн - неподвластната на времето красота
"Имам спомени от това време. Не веднъж бях на гарата и виждах вагоните с евреи, които щяха да депортират, гледайки всички тези лица, подаващи се отгоре. Спомням си много ясно, едно малко момче, което стоеше с родителите си на перона, много бледо, с много светла кожа и коса...То носеше палто, което беше твърде голямо за него, и се качи на влака. Бях дете, наблюдаващо друго дете."
Хепбърн забелязва и доста прилики между себе си и Ане Франк:
Кои са най-секси репликите в киното
"Бях на същата възраст като Ане Франк. И двете бяхме на по 10 години, когато войната избухна, и на 15, когато тя свърши. Получих от приятел копие на книгата на холандски през 1946. Прочетох я — и тя ме съсипа. Способна е да стори това на много хора при първия си прочит, но аз не я четях просто като книга, просто като напечатани страници. Това беше моят живот. Не знаех какво точно ще прочета. Никога вече не бях същата — толкова много ми повлия тази книга."
Хепбърн от малка се посвещава изключително на уроците по балет, преди да реши по-късно да стане актриса. За първи път привлича вниманието с роля в Бродуейската продукция „Джиджи“ (1951). Получава ролята на принцеса Ана във “Ваканция в Рим” (1953), за която печели наградата на Филмовата академия.
Разпродадоха гардероба на Одри Хепбърн
Превръща се в една от водещите холивудски актриси през 50-те и 60-те години. Получава още 4 номинации за Оскар. Сред емблематичните ѝ роли са на Холи Голайтли в „Закуска в Тифани“ (1961) и на Илайза Дулитъл в „Моята прекрасна лейди“
От 1988 до смъртта си през 1993 г. служи като посланик на добра воля на УНИЦЕФ.
Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.
За още любопитно съдържание от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!