Плевнелиев: Нови избори ще съсипят държавата
Росен Плевнелиев   
Източник: БГНЕС

С ценарий, при който след тези избори няма правителство и ходим пак на избори, ще съсипе държавата.

Това каза  в отговор на журналистически въпрос в Русе президентът Росен Плевнелиев.

"Не вярвам и не си и помислям, че след тези избори няма да има правителство, няма да има парламент и ще ходим пак на избори. Това е невъзможен сценарий", заяви държавният глава. Плевнелиев коментира, че след тези избори нямаме друг шанс освен да имаме работещ парламент и работещо правителство.

"Призовавам към смирение, към коректност. Нека да не се изгарят всички мостове между политическите партии, защото ще трябва много бързо да се изграждат след изборите. Българският народ очаква отговорно отношение от политиците, ясни ангажименти, поети обещания, изпълнени обещания", заяви президентът.

Според него вече всички са се уморили от протести и очакват стабилност, държавническо отношение и конструктивен подход.

"Мисля, че всички политици вече си дават сметка, но след 5 октомври ще бъде кристално ясно, че политическото противопоставяне на всяка цена може да засили нашата държава така в кризата, че да не може да излезем десетки години от нея", каза още Плевнелиев. Той призова политиците да действат по правилата и на база на демократичните принципи, да обяснят на българския народ в последните дни на тази кампания за какво са "за", какъв ангажимент поемат, какво искат да постигнат, какво ще обещаят и как смятат да го постигнат.

Плевнелиев даде пример с германската компания, когато преди година "на една зелена поляна дадоха дума". "Една година по-късно всичко, което са казали, е изпълнено. Ето ви една държава, която има репутация, една нация, която на принципа "обещах-изпълних" е постигнала това, че целият свят ги уважава, иска да работи с тях и да купува техните продукти. Нека да се научим от тях", каза президентът.

В крайдунавския град, заедно с министъра на икономиката и енергетиката Васил Щонов, той участва в официална церемония по откриването на нов завод за заключващи системи за автомобили на германската компания "ВИТТЕ Аутомотив".

Според Плевнелиев откриването на новия завод на модерната компания е изключителен успех за Русе и региона, както и за автомобилния клъстер в България. Той заяви, че страната ни е важен фактор в производството на автомобили - 25 000 души работят в клъстера, като числото ще се удвои, а оборотите на автомобилните фабрики в България са 1,5 млрд. лева на година.

Плевнелиев посочи още, че на всеки 10 автомобила, които се движат в Европа, осем имат компоненти, произведени в България. От своя страна министър Васил Щонов заяви, че плановете на германската компания са да продължи да развива производството си.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Учени създадоха биохибридна ръка с реални мускули

Учени създадоха биохибридна ръка с реални мускули

Технологии Преди 9 минути

Роботиката и човешката тъкан се обединяват

,

Полицията в Ню Йорк издирва заподозрян, който подпалил мъж на "Таймс Скуеър"

Свят Преди 7 часа

През декември 57-годишната Дебрина Кавам от Ню Джърси почина, след като беше подпалена във влак на нюйоркското метро

Нетаняху иска да уволни шефа на Шин Бет

Нетаняху иска да уволни шефа на Шин Бет

Свят Преди 9 часа

През последните седмици Нетаняху и шефът на агенция Шин Бет Ронен Бар влязоха в публичен спор относно реформите в агенцията

Медведев: Изпращането на "миротворци" на НАТО в Украйна ще бъде равносилно на война

Медведев: Изпращането на "миротворци" на НАТО в Украйна ще бъде равносилно на война

Свят Преди 9 часа

Русия многократно е заявявала, че в Украйна не трябва да има "миротворци"

Вучич: Парламентарни избори може да се проведат на 8 юни

Вучич: Парламентарни избори може да се проведат на 8 юни

Свят Преди 9 часа

Според него, ако не бъде съставено ново правителство в законовия срок, ще се свикат избори, най-вероятно на 8 юни

Агнеса Руси Поповска, посланик на Република Северна Македония

Посланичката на Скопие у нас: Искам да изкажа благодарност на България за помощта

Свят Преди 10 часа

Десетки отдадоха почит в памет на жертвите на пожара пред посолството на Северна Македония в София

Американският самолетоносач "Хари Труман"

Йеменските хуси твърдят, че са атакували американски самолетоносач в Червено море

Свят Преди 10 часа

Представител на хусите съобщи, че САЩ са нанесли 47 удари по цели в 7 области в Йемен

Президентът на Венецуела Николас Мадуро

Венецуела упрекна "незаконните" депортации от САЩ

Свят Преди 11 часа

Кабинетът в Каракас е "дълбоко възмутен от заплахата за отвличане на 14-годишни деца"

Белият дом: Въздушните удари по йеменските хути може да продължат седмици

Белият дом: Въздушните удари по йеменските хути може да продължат седмици

Свят Преди 11 часа

Говорител на Пентагона заяви, че от 2023 г. насам хутите са атакували 174 пъти американски военни кораби

.

Осем ранени от Северна Македония пристигнаха в болници в София и Варна

България Преди 11 часа

Още петима души в тежко състояние се очаква да бъдат транспортирани по-късно днес

Протестираща в Белград: Ние не искаме смяна на властта, а смяна на мисълта

Протестираща в Белград: Ние не искаме смяна на властта, а смяна на мисълта

Свят Преди 12 часа

„Шумът, който беше пуснат по време на мълчанието, беше ужасен”, сподели Даниела Бузурович

Ердоган казал на Тръмп, че подкрепя усилията му в Украйна

Ердоган казал на Тръмп, че подкрепя усилията му в Украйна

Свят Преди 12 часа

Миналата седмица САЩ предложиха прекратяване на огъня във войната в Украйна, като Киев го прие, а Москва повдигна „сериозни въпроси“

Неизвестен запали жена в трамвай в Германия и избяга

Неизвестен запали жена в трамвай в Германия и избяга

Свят Преди 13 часа

Не е ясно какъв е бил мотивът за нападението

Зеленски: Русия не показва интерес към прекратяване на войната

Зеленски: Русия не показва интерес към прекратяване на войната

Свят Преди 13 часа

Зеленски се съгласи по принцип с 30-дневното прекратяване на огъня, предложено от САЩ

Седемдневен траур се очаква да бъде обявен в РСМ след огнената трагедия

Седемдневен траур се очаква да бъде обявен в РСМ след огнената трагедия

Свят Преди 14 часа

По-рано днес бе съобщено, че жертвите са на възраст между 14 и и 25 години