Н азначават втори пазач заради безстопанствените животни до пътя край Кюстендил. Решението е взето след като в катастрофа с коне в участъка при с. Ябълково загина 18-годишно момиче, съобщи БНР.
18-годишно момиче загина след сблъсък със стадо коне на пътя
Полски пазач беше назначен преди близо година, а от днес ще има и втори. Общината разполага и с автомобил, с който да се транспортират установени безконтролно пускани животни, както и място, където да ги въдворяват, докато не бъдат потърсени и взети обратно след плащане на глоба. Ако това не стане, животните се евтаназират.
Протест блокира път в Кюстендилско заради загиналото в катастрофа с коне момиче
Агенция "Пътна инфраструктиура" и Общината са постигнали пълна договореност и съдействие по обезопасяването на 2-километровия участък при Ябълково, където вече се подменя осветлението и се монтира обезопасяваща ограда от двете страни на трасето, каза кметът на Кюстендил Огнян Атанасов.
Не пропускайте най-важните новини - последвайте ни в Google News Showcase
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!