И збягалият от Ловеч затворник беше заловен в събота край Летница, но след като влиза в две къщи и опитва да отвлече възрастна жена. Как точно беше заловен Борис Иванов разказват пред NOVA полицейският инспектор на Летница и мъжът, който първи е видял рецидивиста.

Първият имот, в който Иванов влиза е изоставена постройка до къщата на възрастен човек. Там той е забелязан най-напред от 26-годишния Здравко Ванков. „Дойдох при дядо и видях затворника пред вратата. Държеше голям прът и се стъписал. Помислих, че нещо лошо се е случило на дядо.

Бягството на затворника от Ловеч скара депутатите в НС

Нов случай на бягство от затвора, този път в Ловеч

Звъннах на 112, но те не се сетиха за адреса. Запалих колата и тръгнах към Районното.  Те ме свързаха с шефа на ловешката полиция. Обясних му и той каза да отида при Жандармерията.

Разпознах затворника от снимката и казах, че е у нас”,

разказва Здравко и допълва, че за щастие, в момента на появата на Иванов, дядо му не бил в къщата си.

След като не открил нищо в дома на възрастния мъж, Иванов влиза в къщата на 65-годишната Петкана. По думите на съседите ѝ, в онзи момент тя спяла. Рецидивистът заплашил да я пребие и поискал храна.

До заложническа криза не се стига, тъй като

полицай забелязва рецидивиста и жертвата му. 50-годишният инспектор Димитър Димитров патрулирал цивилен.

„Тя със знаци ми показа, че има нещо съмнително. Не посмях да тръгна през гъстата растителност, защото може да се укрие, а докато стигна до тях, тя може да пострада. Не знам какво щеше да се получи”, разказва униформеният.

Вместо това Димитров веднага се обажда на колегите си. Следва светкавична акция и след предупредителен изстрел затворникът с четири присъди е заловен.

Освен че ще излежи оставащите му пет години затвор, Борис Иванов го грози и присъда от поне още три години заради бягството му. Рецидивистът ще се сдобие и с обвинение за отвличане на възрастната жена.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.

Баба и внучка готвят в кухнята. -По мое време музиката беше много по-мелодична, казва бабата. -Но бабо, това е миксера.  
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Астрономи създадоха 3D карта на свойствата на междузвездния прах в Млечния път

Астрономи създадоха 3D карта на свойствата на междузвездния прах в Млечния път

Любопитно Преди 2 часа

Този пробив ще допринесе за прецизни астрономически наблюдения и за изследвания в областта на астрохимията

<p>Сръбският президент заплаши с арести протестиращите в Белград</p>

Вучич: Всички, които утре предизвикат безредици в Белград ще бъдат арестувани

Свят Преди 2 часа

По думите му още през декември е станало ясно, че целта е провеждането на "цветна революция" в Сърбия

<p>Опасната илюзия на европейския ядрен чадър</p>

Al Jazeera: Опасната илюзия на европейския ядрен чадър

Свят Преди 4 часа

Предложението за някаква форма на европейско ядрено споделяне с Франция и Великобритания като защита срещу заплахите от Москва не е ново

Два труса в Югозападна Турция

Два труса в Югозападна Турция

Свят Преди 5 часа

Първият трус е бил със сила 4,6

<p>Трифонов: След решението&nbsp;на КС хаосът в държавата се увеличи</p>

Слави Трифонов: След решението на КС хаосът в държавата се увеличи

България Преди 5 часа

"Ние вече никога няма да знаем какъв е обективният резултат от последните избори", каза той

<p>Украинската армия: Тази&nbsp;информация е&nbsp;фалшива</p>

Украйна за твърдения, разпространени от Тръмп: Информацията е фалшива

Свят Преди 5 часа

Генщабът отбеляза, че украинските сили са се прегрупирали и са се изтеглили на по-благоприятни позиции

<p>Брюксел рискува &quot;тотална изолация&quot;</p>

Унгария: Брюксел рискува тотална изолация, ако продължава да пречи на мира

Свят Преди 6 часа

Петер Сиярто заяви, че от ключово значение е споразумението между воюващите страни по условията за дълготраен мир.

"Спартан" превози дете, нуждаещо се от спешна трансплантация

"Спартан" превози дете, нуждаещо се от спешна трансплантация

България Преди 6 часа

Самолетът е превозил детето до Хамбург

Instagram се срина

Instagram се срина

Свят Преди 6 часа

Не е известно колко хора са засегнати, но според данни на Instagram платформата има над два милиарда активни потребители месечно в световен мащаб

2 години по-късно: Задържаха шофьор, причинил смърт и избягал в Турция

2 години по-късно: Задържаха шофьор, причинил смърт и избягал в Турция

България Преди 6 часа

Той се е предал на българските власти на Граничния контролно-пропускателен пункт "Лесово"

Това са кандидатите за омбудсман

Това са кандидатите за омбудсман

България Преди 6 часа

Това става ясно от информация на сайта на НС

<p>Зеленски: Русия иска войната да продължи</p>

Зеленски: Условията на Русия за примирие показват, че тя иска войната да продължи

Свят Преди 7 часа

Той коментира 30-дневното примирие във войната

„Мерил просто не успя да не се влюби в Мартин“: Повече за неочаквания им романс

„Мерил просто не успя да не се влюби в Мартин“: Повече за неочаквания им романс

Любопитно Преди 7 часа

Според източник романтиката между колегите от "Само убийства в сградата" била „напълно неочаквана“

Наводнения връхлитат Северна Италия

Наводнения връхлитат Северна Италия

Свят Преди 7 часа

До момента няма съобщения за жертви

Канада работи за успешен диалог между новия премиер Карни и Тръмп

Канада работи за успешен диалог между новия премиер Карни и Тръмп

Свят Преди 7 часа

Карни ще встъпи в длъжност като премиер на Канада по-късно днес