Р азкритото двойно убийство от Негован е било извършено заради пари. Двамата арестувани - Пламен Шляпашки и Георги Нанчев, са взели от дома на убитите пари и вещи на обща стойност 4-5 хил. лева.
Шляпашки и Нанчев планирали убийството, защото мислели, че жертвите държат в апартамента си парите от продажба на апартамент в столичния кв. „Гоце Делчев”.
Полицията проверява дали няма още хора, които да са станали жертва на извършителите на двойното убийство, съобщи зам.-шефът на Главна дирекция Националната полиция ст. ком. Николай Хаджиев за "Здравей, България”.
Ужасяващи подробности за бруталното убийство край Негован
На разследващите са били необходими около 10 дни, за да разплетат случая. По него работили около 70 служители на МВР след получаването на сигнала за откриването на останките на 17 август. Направен е анализ на много данни, включително записи от камери и така полицията стига до извършителите.
Шест дни след сигнала вече имало заподозрени, шест дни полицията ги наблюдава. През това време Шляпашки и Нанчев водели абсолютно нормален начин на живот и нищо не подсказвало, че са извършили толкова дръзко престъпление – работели и се прибирали при семействата си, двамата имат и деца, каза ст. ком. Николай Хаджиев. Междувременно полицията прави изключителен по обем анализ на данни за невзети пенсии и имотни сделки, за да открие кои са жертвите. Убитата жена не е получила последната си пенсия.
"Става дума за социопати - хора, които имат трайно разминаване с ценностите на обществото,
нормите и тяхното спазване. Такива, за съжаление, има доста между нас", каза психологът Христо Монов за "Здравей, България" за профила на извършителите и допълни, че в Наказателния кодекс липсва специално отношение към убийците социопати".
Адвокат Андрей Цветанов обясни, че затворът трябва да превъзпитава такива хора. "А дали външният вид издава, че са убийци, не е сигурно. Разследвал съм дело за човек, съден 4 пъти. Той изглеждаше симпатичен и спокоен", каза още Цветанов.
"Социопатите са опасни за обществото. Това са хора, които са имали трудно детство, неприети от семейството и дори малтретирани", обсни той. и допълни, че у нас "съдебно-психологичната експертиза е с ниско качество и няма инструмент, с който да се прави".
Вижте още във видеото:
Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.
За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!