С тефания Александрова, второкурсничка от Американския университет в Благоевград, е една от жертвите на пожара в Република Северна Македония (РСМ). Това съобщиха от учебното заведение.
“С най-дълбока скръб споделям опустошителната новина за загубата на една от нашите студентки– Стефания Александрова. Тя загуби живота си в пожара, който избухна в нощен клуб в нейния роден град. Тази неописуема загуба ни потапя в дълбока скръб, а мислите ни са със семейството ѝ, приятелите ѝ и всички, които я познаваха и обичаха”, посочват от университета.
Припомняме, че при пожара в дискотека „Пулс“ в Кочани загинаха 59 души, а други 155 пострадаха. Той избухна по време на концерт на популярната група „ДНК“. По първоначални данни пожарът е причинен от искри от пиротехника, използвана за светлинни ефекти на концерта.
Част от пострадалите при пожара в Кочани са транспортирани до България, Гърция, Турция и Сърбия и Хърватия за лечение. Според здравния министър на Република Северна Македония Арбен Таравари общият брой на пострадалите, които ще бъдат лекувани извън страната, е 47.
Не пропускайте още от Vesti.bg:
Като "гръм от ясно небе": Семейство от Лесново получи сметка за вода от 6110 лева
"Тъмната мрежа" на жестокостта: Как са действали Габриела и Красимир, обвинени в насилие над животни