С кандалите в Министерството на вътрешните работи ескалират. След церемонията по клетвата на служебния кабинет, политиците коментираха ареста на шефката на Агенция „Митници” и подадената и впоследствие оттеглена оставка на главния секретар на МВР Живко Коцев, съобщи  NOVA.

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заяви, че очаква разследващите да си свършат работата. По думите му, ако всичко около напрежението в МВР се окаже вярно, то от ГЕРБ-СДС биха продължили да работят с ПП-ДБ, но без техни знакови лица.  

„Живко Коцев съм го назначавал за директор на ОДП - Велико Търново още през 2013 година. Затова сме го подкрепяли и съм изненадан от това, което чувам последните дни. Много е важно да се види тези снимки, тези неща, които излизат, тези хора, които са подавали сигнали срещу мен, че ям хора. Това са тези, които са правили компромати в кабинетите на министрите”, заяви той.

Остри критики дойдоха от председателя на ДПС Делян Пеевски срещу ПП-ДБ и главния секретар на МВР заради появилите се нови снимки, на които Коцев е заедно с един от обвиняемите за участие в организирана престъпна група Стефан Димитров.

Източник: AFERA.BG

„Такова нещо не се е случвало никога в държавата. Планини от кеш, партия на пудела, вие се сещате коя е тя. Това красиво същество носи пачки към господарите си, които ги видяхме на снимките кои са. Целият елит на ПП-ДБ е на тези снимки в дружески, особени състояния с едни контрабандисти”, каза Пеевски.

От ПП-ДБ пък заподозряха компроматна атака срещу тях преди изборите.

Източник: AFERA.BG

„Не съм видял публично да има доказателства за контрабанда. Цялата тази история прилича на черен предизборен пиар, който цели да ни компрометира като политическа сила. Сигурно ще дойде време да видим едни други снимки. Информацията, с която разполагаме, е, че Калин Стоянов се познава с тези хора от 2016 г.”, заяви съпредседателят на „Продължаваме Промяната-Демократична България” Атанас Атанасов.

В спора се включи и опозицията. Според БСП нито главният секретар, нито вътрешният министър Калин Стоянов трябва да останат на поста си. „Събитията в МВР подлагат под съмнение честните избори. За нас това е най-важната задача за служебния кабинет”, твърди Корнелия Нинова.

Източник: AFERA.BG

„Корупционните скандали са плод на това, че се сблъскват различните лобита в управляващите. Овладяването на държавата продължава с мощна сила”, заяви Цончо Ганев от „Възраждане”.

„Скандал има и около главния секретар на МВР. Изключително тежък скандал. Снимките, които наблюдаваме в публичното пространство, показват корупционна верига между политици, висши чиновници и обикновени контрабандисти. По пачките ще ги познаете и двете формации”, коментира Станислав Балабанов от „Има такъв народ”.

Не пропускайте най-важните новини - последвайте ни в Google News Showcase

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Абсурдът в Румъния е пълен, съд обяви за законни анулираните избори

Абсурдът в Румъния е пълен, съд обяви за законни анулираните избори

Свят Преди 24 минути

Съдии и адвокати обясниха, че решението на Апелативния съд в Плоещ е абсурдно

171 кг наркотици в камиони от България на Капъкуле

171 кг наркотици в камиони от България на Капъкуле

Свят Преди 37 минути

Шофьорите на двете превозни средства са задържани

Израел призна, че е убил Марин Маринов

Израел призна, че е убил Марин Маринов

Свят Преди 3 часа

Смъртният случай е причинен от танков огън

Зеленски затвърждава позицията си за Крим след нападките на Тръмп

Зеленски затвърждава позицията си за Крим след нападките на Тръмп

Свят Преди 4 часа

Украинската конституция определя Крим като "неразделна съставна част на Украйна"

„Училище за отговорни инфлуенсъри“: първата по рода си платформа у нас обучава и сертифицира създатели на съдържание

„Училище за отговорни инфлуенсъри“: първата по рода си платформа у нас обучава и сертифицира създатели на съдържание

Любопитно Преди 4 часа

Инициативата цели да насърчи култура на по-осъзната, етична и безопасна ​онлайн комуникация

Дете на 4 години в София с менингококова инфекция

Дете на 4 години в София с менингококова инфекция

България Преди 5 часа

В градината, която посещава, са извършени над 200 проби

Унгария: Украйна е прекалено бедна за ЕС

Унгария: Украйна е прекалено бедна за ЕС

Свят Преди 5 часа

Бока: ЕС вече ѝ е предоставил най-малко 148 млрд. евро

<p>Принц Хари и Меган с кортеж и охрана на събитие в Ню Йорк</p>

Принц Хари и Меган с кортеж и охрана за срещата Time100 в Ню Йорк

Любопитно Преди 5 часа

Двамата отново предизвикаха вълна от реакции с новата си поява

ГДБОП ще провери има ли пробив в АПИ

ГДБОП ще провери има ли пробив в АПИ

Свят Преди 5 часа

Иванов е уведомил отдел „Киберсигурност” на ГДБОП

Нападение с нож окървави гимназия във Франция

Нападение с нож окървави гимназия във Франция

Свят Преди 6 часа

По първоначална информация едно дете е загинало, а други три са тежко ранени

Хирургът на папа Франциск разказа за последните му мигове

Хирургът на папа Франциск разказа за последните му мигове

Свят Преди 6 часа

Серджо Алфиери каза, че при последната си хоспитализация в "Джемели" тази пролет Франциск е казал, че не иска да бъде интубиран

КЗП пуска мобилно приложение за летния сезон

КЗП пуска мобилно приложение за летния сезон

България Преди 6 часа

През 2024 г. общият брой на жалбите и сигналите до КЗП надхвърля 27 000

Ако сте в предизвестие преди напускане, работите с час по-малко – вижте защо

Ако сте в предизвестие преди напускане, работите с час по-малко – вижте защо

България Преди 6 часа

Научете повече по темата в следващите редове

Снимката е илюстративна

„Змии в самолета! Трябва да кацнем!“ - аварийно приземяване след паника на борда

Свят Преди 7 часа

Мъжът носел тениска със змийска щампа и изглежда халюцинирал, че влечугите пълзят из кабината

Снимката е илюстративна

Жена напръска друга с лютив спрей и запали лицето ѝ с електрошок

България Преди 7 часа

Нападението е извършено във филиала на Спешна помощ в Ботевград

София посреща големия финал на “Sesame Турнири на волята” тази вечер

София посреща големия финал на “Sesame Турнири на волята” тази вечер

Любопитно Преди 7 часа

Шоуто в Арена 8888 ще започне с невиждана битка на племената, а всеки гладиатор има шанс да стане шампион