114

И мам желание следващата седмица да проведем Коалиционен съвет, тъй като поради заболяването на министър-председателя такъв не е имало от доста време. Ще настоявам позицията на НФСБ да бъде приета и да се въведе минимум 3-седмична карантина.

Това заяви лидерът на НФСБ и заместник-председател на Народното събрание в предаването "Неделята на НОВА".

"Не използвам онзи неясен и безсмислен израз "затваряне на държавата", който не носи никаква информация. Смятам, че трябва да бъдат затворени училищата, да се прекрати работата на всякакви заведения за обществено хранене, с изключение на кетъринг и разнасяне по домовете. Всякакви обществени мероприятия от спортен и културен характер – така, както направиха много други държави и това даде категоричен резултат. Динамиката на събитията до момента не е позволила да свикаме Коалиционен съвет. Аз съм и заместник-председател на Народното събрание. Като член на управляващата коалиция имаме тежката задача да прокараме редица закони. Тази седмица прокарахме Закона за ДДС, Закона за здравето. Напрежението е голямо и при нас. При изпълнителната власт също е голямо напрежението", допълни той.

Симеонов обясни, че е наясно, че затягането на мерките, което предлага, е политически непопулярно и вероятно ще доведе до протести по подобие на Германия и Испания.

"Не мога да наложа нашето схващане на коалиционните партньори. Разбирам, че това носи негативи. Държавата затова е държава, защото носи отговорност и за онези хора, които не мислят с главите си и за себе си, каквито има страшно много в България. Хора, които не само ходят без маски, а и нарушават нагло и демонстративно всички правила: събират се на групи, организират митинги и си крещят един на друг в лицата. Тогава трябва да се намеси държавата и да въведе такива крайни мерки", допълни лидерът на НФСБ.

"Бих предпочел лекарите и специалистите да се произнесат по този случай. Аз мога да говоря като неспециалист, като човек, който няма познание по медицина. Не мисля, че младият човек е починал, защото се е наложило да чака", заяви още Симеонов.

"Редно би било националният здравен инспектор или хората от Щаба да се произнесат. Моето лично мнение е, че човекът е докаран прекалено късно и, че даже да беше поставен на кислороден апарат за тези 4 часа, за които е каран от МБАЛ-Бургас до Белодробната болница и евентуално обратно. Майката казва, че още при първото транспортиране е започнал да посинява. Значи той е докаран прекалено късно. Даже да беше поставен на кислороден апарат и да беше интубиран, това нямаше да го спаси, защото става въпрос за последните часове от живота на този млад мъж. Да се хвърля вината върху здравеопазването не е особено коректно. Нека да се направи разследване, но аз мисля, че когато един човек почива в рамките на няколко часа, той вече е пътник особено когато става въпрос за заболял от коронавирус, където имаме двустранна пневмония, практическа липса на достатъчно кислород и невъзможност да бъде подаден кислород към този организъм", допълни той.

Валери Симеонов подчерта, че разбира болката на близките на починалите пред болници в последно време.

"Въпреки това моето мнение е такова, че става въпрос за прекалено закъснели действия на роднините", посочи лидерът на НФСБ.

Проф. Начев: COVID-19 засяга сърцето

Майката на починалия с COVID-19 в Бургас: Ако го бяха интубирали можеха да му помогнат

Спутник V с много по-ниска цена от Moderna и Pfizer

Колко време болните от COVID-19 пренасят заразата

Тренд: 45% от българите няма да се ваксинират срещу COVID-19

Коментари 114
Кирилица:
Фонетична
Имате 2000 позволени символа

* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!

114 коментара
 
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Земетресения разтърсиха Пелопонес

Земетресения разтърсиха Пелопонес

Свят Преди 6 часа

Не спират и трусовете в района на островите Санторини и Аморгос

Зеленски отмени посещението си в Саудитска Арабия

Зеленски отмени посещението си в Саудитска Арабия

Свят Преди 7 часа

Зеленски: Не искам да има никакви недоразумения и затова няма да замина за Саудитска Арабия

Арестуваха дилъри на дрога при сделка за хиляди левове

Арестуваха дилъри на дрога при сделка за хиляди левове

България Преди 8 часа

Те са задържани при сделка с кокаин

Поредно признание за Печатницата на БНБ

Поредно признание за Печатницата на БНБ

Свят Преди 9 часа

БНБ получи награда за най-добра рекламна банкнота на международния форум за технологии за защитени документи High Security Printing EMEA в Базел

Кайли Дженър и Тимъти Шаламе с еднакви пръстени на BAFTA (СНИМКИ)

Кайли Дженър и Тимъти Шаламе с еднакви пръстени на BAFTA (СНИМКИ)

Любопитно Преди 9 часа

Двамата се появиха на събитието, носейки луксозни бижута от Cartier, чиято обща стойност възлиза на $84 хиляди

Пожар в склад за масла в Бургас

Пожар в склад за масла в Бургас

България Преди 9 часа

На място са изпратени 2 екипа на пожарната

Ето какво предложи Ердоган на Зеленски

Ето какво предложи Ердоган на Зеленски

Свят Преди 10 часа

Зеленски подчерта, че "преговорите не трябва да се случват зад гърба ни"

Британска двойка мотоциклетисти са обвинени в шпионаж в Иран

Британска двойка мотоциклетисти са обвинени в шпионаж в Иран

Свят Преди 10 часа

Крейг и Линдзи Форман са обвинени във влизане в страната „под прикритие като туристи“

Победа на Украйна, която променя всичко

Победа на Украйна, която променя всичко

Свят Преди 10 часа

Зеленски може да си позволи учтиво да каже "не" на Тръмп

<p>СЗО с нови препоръки за солта&nbsp;</p>

СЗО предупреждава: Прекомерният прием на натрий представлява сериозен здравен риск

Свят Преди 10 часа

Нови насоки препоръчват нисконатриеви заместители на солта за намаляване на глобалната здравна тежест

Обвиниха фронтмена на Placebo в клевета срещу Джорджа Мелони

Обвиниха фронтмена на Placebo в клевета срещу Джорджа Мелони

Свят Преди 10 часа

Брайън Молко я нарече с обидни квалификации по време на концерт през 2023 г.

<p>Grok 3: Най-умният изкуствен интелект на Земята</p>

Как Grok 3 на Илон Мъск се сравнява с ChatGPT и DeepSeek

Свят Преди 10 часа

Мъск обяви старта на Grok 3 чрез своята социална платформа X

След срещата в Саудитска Арабия: Какво договориха САЩ и Русия

След срещата в Саудитска Арабия: Какво договориха САЩ и Русия

Свят Преди 10 часа

Двете делегации се съгласиха на четири ключови точки

АЕЦ "Чернобил"

В АЕЦ „Чернобил“ все още тлеят две огнища

Свят Преди 11 часа

Започнало е частично разглобяване на структурата на защитния саркофаг

Радев: При трансформацията на пазара на труда трябва да се гарантира справедливост за правата на трудещите се

Радев: При трансформацията на пазара на труда трябва да се гарантира справедливост за правата на трудещите се

България Преди 11 часа

Държавният глава участва в откриването на националната конференция на КНСБ