М алко след 22 ч. в центъра на София се стигна до сблъсъци между протестиращи и полицаи. Към органите на реда летяха пиратки, бутилки и всякакви предмети. В резултат на това жандармерията се опита да изблъска множеството.

Стигна се до физически сблъсък между демонстранти и полицаи.

Протестиращите разглобяваха палатки от палатковите лагери и хвърляха металните части по униформените.

Част от протестиращите не спираха да се опитват да спрат агресивните демонстранти и да прекратят хвърлянето на бомбички. Това доведе до напрежение в редиците на самите протестиращи.

Минути преди 23 ч. жандармерията напредна към протестиращите и се опита да изтласка тълпата.

Протестиращите бяха разделени на две от органите на реда.

По последни данни има 10нови ранени полицаи, а има и мъж, за който не е ясно дали е полицай или протестиращ, който е с черепно-мозъчна травма.

Един от т.нар. "отровно трио", организатори на протеста, адвокат Хаджигенов коментира случващото се тази вечер с думите: "Това очевидно е страшна свинщина. Ние не сме тук за това, опитваме се да спрем това, което се случва и настояваме за оставката на Борисов". За съжаление и по адвокат Хаджигенов полетяха бутилки от страна а агресивно настроените демонстранти.

Главният секретр на МВР Ивайло Иванов коментира за NOVA: "Има доста пострадали полицаи, но още обобщаваме колко точно са и какво е състоянието им. Всички бяхтесвидетели на каква безпрецедентна атака бяхме подложени.

Бяха хвърляни самоделни взривни устройства, които най-често се използват от футболните агитки, това не са обикновени пиратки.

Представители на различни футболни клубове са се събрали в София. Тези действия са абсолютно режисирани, имало е подготовка за тях. Вече повече от 50 дни се опитаме да запазим мира, но те търсят кръвта и се опитват да я получат.

Имаме записи, че бомбичките са били складирани в палатките, които бяха разположени в т.нар. "триъгълник на властта". Имаше много сигнали, че се подготвят такива действия, затова взехме мерки и увеличихме присъствието на полицейски сили, но умишлено не искахме да влизаме в конфликт с протестиращите".

Час по-рано напрежението ескалира пак. Протестиращи започнаха да хвърлят бомбички по сградата на бившия Партиен дом, строените жандармеристи вдигнаха щитове и заеха отбранителни позиции.

За кратко част от протестиращите застанаха пред полицейския кордон. Един от тях беше ранен от хвърлена стъклена бутилка. За момент се получи и конлфикт между протестиращите, който бързо бе потушен, съобщи NOVA.

Десетина бомбички гръмнаха в краката на полицаите, съобщи БГНЕС. Бяха извикани подкрепление и спешно кордонът беше подсилен, като зад този с жилетки "Антиконфликт" се наредиха и втори ред полицаи с щитове.

Ескалация и газ на протеста, МВР предупреди, че ще използва сила

Осем задържани на протеста, сред тях и Големия Дамбовец

Районът около парламента остава затворен от полиция. Полицаи с каски, бронежилетки и щитове пазят основния вход на сградата. Хората освиркват всяка група жандармеристи, която идва тук извършва смяната на полицаите. На площада може да се влезе, само след проверката какво носи човек в раницата си.

38 души – протестиращи и полицаи, са пострадали при протестите

Напрежение на протеста в София, какво се случва

По-рано в публикация на страницата във Фейсбук на Костадин Костадинов, лидер на партия "Възраждане", беше съобщено, че е задържан. От пресцентъра на МВР разпространиха съобщение, че във връзка с множество запитвания от медии, уточняват - К. К. (41 г.), от Варна, е задържан днес в столицата. Задържането е в изпълнение на постановление за принудително довеждане от следовател по описа на Окръжната следствена служба - Варна. К. К. ще бъде конвоиран, информират от пресцентъра на МВР.

В Русе Протестиращите свалиха блокадата на Дунав мост преждевременно

Блокадата на Дунав мост беше свалена от протестиращите в 17 ч. Техният протест продължи в 18.30 ч. пред Съдебната палата в Русе. Блокадата трябваше да продължи официално до 20 ч., докогато организаторите имат разрешително, издадено им снощи от полицията. По-рано участниците допускаха, че блокадата може да продължи и до по-късно тази вечер, информира БНР.

Решението беше взето след пътно-транспортно произшествие, станало по тесния обиколен път, който беше въведен от полицията през село Николово и Източната промишлена зона. Допълнителен аргумент е бил фактът, че на румънска територия са се образували километрични опашки от изчакващи камиони, за които беше невъзможно да преминат границата към България.

Според протестиращите, блокирали граничния пункт, точно това е начинът в Европа да разберат българските проблеми – със затварянето на вратата към нея.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Огромен пожар в РС Македония застрашава Струмица

Огромен пожар в РС Македония застрашава Струмица

Свят Преди 17 минути

Огънят е тръгнал към пътя Струмица-Радовиш, в посока село Василево

Киселова: Мога да преглътна личните обиди, но не мога да приема уронването на престижа на Народното събрание

Киселова: Мога да преглътна личните обиди, но не мога да приема уронването на престижа на Народното събрание

България Преди 43 минути

По думите ѝ решението на КС е отворило много юридически и политически въпроси

БСП: Няма да допуснем парламентът да е заложник на кресливи групи и мутренски заплахи

БСП: Няма да допуснем парламентът да е заложник на кресливи групи и мутренски заплахи

България Преди 1 час

От партията категорично обяви, че застават зад Наталия Киселова

Германия одобри военна помощ за Украйна

Германия одобри военна помощ за Украйна

Свят Преди 2 часа

Пакетът е в размер на 3 млрд. евро

Брутално насилие между момичета в Пловдив

Брутално насилие между момичета в Пловдив

България Преди 3 часа

Във видеото се чуват думите "На колене!"

Калин Джорджеску

Задържаха спонсора на кампанията на Джорджеску

Свят Преди 3 часа

Той е обвинен в подкупване на избирателите

Кремъл: Заповедта на Путин за Украйна остава в сила

Кремъл: Заповедта на Путин за Украйна остава в сила

Свят Преди 3 часа

Песков говори също така и за това, че Иран има право на ядрена енергия

ПП-ДБ: Киселова да възстанови ПГ на МЕЧ

ПП-ДБ: Киселова да възстанови ПГ на МЕЧ

България Преди 4 часа

ПП-ДБ: Народните представители, избрани от листата на ПП МЕЧ, трябва да могат да представляват своите избиратели

Странен казус, кметът на Варна съди себе си

Странен казус, кметът на Варна съди себе си

България Преди 4 часа

Варненският апелативен съд отмени частично решение на Окръжен съд – Варна

Русия атакува Украйна с над 200 дрона

Русия атакува Украйна с над 200 дрона

Свят Преди 5 часа

Зеленски призова съюзниците на страната да окажат "съвместен натиск върху Русия"

Следващият неудобен въпрос за Запада: Трябва ли да говорим с руснаците?

Следващият неудобен въпрос за Запада: Трябва ли да говорим с руснаците?

Свят Преди 5 часа

Разговорите на Тръмп с Путин дадоха старт на нов дебат, който тази седмица беше във фокуса на Raisina Dialogue

Съдът отхвърли жалбата на Ахмед Доган за марката "ДПС"

Съдът отхвърли жалбата на Ахмед Доган за марката "ДПС"

България Преди 5 часа

Според съда неоснователно е възражението в жалбата

„Най-напрегнатата седмица“: Селена Гомес почти развалила годежа с Бени Бланко

„Най-напрегнатата седмица“: Селена Гомес почти развалила годежа с Бени Бланко

Любопитно Преди 5 часа

Бени Бланко разкри подробности за предложението си към Селена Гомес

<p>Горите на България: Изчезващото богатство и битката за оцеляване</p>

От сеч към залесяване: Вековната борба за българските гори

Светът в числа Преди 5 часа

Данни, тенденции и предизвикателства пред горските площи днес

Ново развитие по делото срещу прокурорския син от Перник

Ново развитие по делото срещу прокурорския син от Перник

България Преди 5 часа

Бащата обяви, че Румен Андонов е заплашвал сина му

Русия и Украйна с взаимни обвинения след бомбардировката в Суджа

Русия и Украйна с взаимни обвинения след бомбардировката в Суджа

Свят Преди 6 часа

Последният инцидент идва в момент, когато Украйна потвърди отстъплението си от град Суджа след бързото руско настъпление