П о обвинение на Районната прокуратура във Велико Търново 37-годишен мъж, принудително лишил от свобода 21-годишна жена, беше осъден на две години затвор при общ режим, съобщиха от пресцентъра на Апелативна прокуратура – Велико Търново.
Той е признат за виновен в това, че за времето от 13 до 18 август миналата година във Велико Търново противозаконно е държал 21-годишна жена, заключена в жилището си, и не ѝ позволявал да излиза. В този период той ѝ нанасял периодично побой, като извършвал деянието по начин, мъчителен за пострадалата, и крещял, заплашвал я с нож, нанасял ѝ удари с кабели. За да отиде в дома му, обвиняемият заблудил жената, че ще ѝ даде дрехи и мобилен телефон, а после ще си тръгне. Вместо това я заключил в жилището, където я държал пет денонощия против волята ѝ.
Арестуваха двама мъже за отвличане на жена в Плевенско
Веднага след разкриване на престъплението, по искане на прокуратурата, спрямо обвиняемия е била взета мярка за неотклонение „Задържане под стража“. Делото е приключило след одобрено от Районен съд – Велико Търново споразумение, което има последиците на влязла в сила присъда.
Мъжът беше привлечен от Районна прокуратура – Велико Търново в качеството на обвиняем на 20 август 2024 година. С постановление на наблюдаващия прокурор тогава, обвиняемият беше задържан за срок до 72 часа. Ден по-късно му беше наложена мярка за неотклонение „задържане под стража“. Още тогава от прокуратурата посочиха, че обвиняемият е осъждан за извършени множество престъпления от общ характер.
В плен и бита с кабели: Какво ще е наказанието за мъжа, отвлякъл жена във Велико Търново
Той е изтърпявал ефективни наказания лишаване от свобода и е излязъл от затвора на 1 август 2023 година.
Не пропускайте най-важните новини - последвайте ни в Google News Showcase
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!