Д окато в Народното събрание избухна скандал и депутати стигнаха до физически сблъсък, в Столичния общински съвет напрежението също расте.

За пети поред път Столичният общински съвет (СОС) не успя да избере председател. Изборът днес беше между кандидата на "Продължаваме промяната - Демократична България " ("Спаси София") - Грети Стефанова и кандидата на "Има такъв народ" - Пламен Данаилов.

Общо гласувалите общински съветници са 30, има две недействителни бюлетини. Грети Стефанова събра 22 гласа, а за кандидата на "Има такъв народ" гласуваха шестима общински съветници. СОС свика председателски съвет, за да обсъдят датата за следващото заседание. Предстои балотаж, какъвто е предвиден по правилник.

Деян Николов от „Възраждане“ прочете декларация от името на групата, която засегна демонтажа на Паметника на съветската армия.

„Какво изградихте, г-н кмете, че да разрушавате“, попита общинският съветник и настоя за провеждане на референдум за бъдещето на ПСА.

От своя страна Борис Бонев от ПП-ДБ и „Спаси София“ заяви, че в София днес се пише история, но тя не е добра.

"Това, което гражданите няма да видят, ако няма избран председател на СОС и не започне работата на този орган, няма да видят канализации, няма да видят подобрения", каза Бонев и припомни, че има много пари, които ще бъдат загубени, ако се продължи с изпадането в следизборната депресията.

"Егото остава на втори план, а отговорността е водеща", каза още Бонев и добави, че не той е пречка СОС да заработи.

„Предлагаме г-жа Грети Стефанова за председател, защото е обективен и достоен кандидат“, каза още Борис Бонев.Той припомни, че тя е най-възрастният общински съветник и предложи да се следва логиката от национално ниво, когато за председател на Народното събрание беше предложен Вежди Рашидов.

С мегафон до банката, Карлос Контрера от ВМРО не се съгласи с Борис Бонев, че Грети Стефанова е готова да бъде председател в местния парламент.

Вие на пет ракии ли я предлагате нея“, попита Контрера, цитирайки думи на самата Стефанова от близкото минало. Според него от септември досега, откакто ѝ се налага да види заседанията на СОС, тя наруша правилника на съвета.

Прошко Прошков от ГЕРБ-СДС репликира, че формулата, която е използвана в Народното събрание няма как да се случи в местния парламент.

Васил Терзиев: Изборът на председател на СОС не търпи отлагане

Като спекулации на ГЕРБ, Таков определи думите на колегите си за „червени сватби“.

Той заяви, че случващото се в центъра на София – демонтажа на ПСА е беззаконие. „Демонтажът, премахването или както искате го наричайте“, трябва да бъде спряно и г-н кмете, то не може да се случва при вашия мълчалив поглед“, каза още Таков. Той попита къде е докладът, който твърди, че София ще изгуби пари, ако Столичен общински съвет не започне работа.

Без да има мнозинство, полза от председателя няма, заяви Георги Георгиев от ГЕРБ-СДС и подчерта, че без ценности град не се управлява.

Десни или леви са принципите Столична община да сключва договори, без опции за контролиране, попита Бойко Димитров от ПП-ДБ и „Спаси София“ Георгиев.

Кога ще излезете и ще признаете за допуснатите грешки при вашето управление, попита още Димитров бившият председател на СОС.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Какво да направим с останалите великденски яйца?

Какво да направим с останалите великденски яйца?

Любопитно Преди 1 час

Идеи как да разнообразим сварените яйца след празниците

,

Какво казва изборът на великденско яйце за вашия характер

Любопитно Преди 1 час

Яйцето казва повече, отколкото си мислите – изберете внимателно

Започва Светлата седмица

Започва Светлата седмица

Любопитно Преди 3 часа

Светли понеделник e, честваме и паметта на свещеномъченик Януарий

Роботи бягаха редом с хора на полумаратон в Пекин

Роботи бягаха редом с хора на полумаратон в Пекин

Технологии Преди 3 часа

Хуманоидите загубиха, но това е само началото

Въздушна тревога в Киев, взривове отекнаха в Николаев

Въздушна тревога в Киев, взривове отекнаха в Николаев

Свят Преди 3 часа

Това стана броени часове след изтичането на прекратяването на огъня, обявено по случай Великден от руския президент Владимир Путин

Баба Ванга - портрет от Светлин Русев

Още едно пророчество на Баба Ванга се сбъдна

Любопитно Преди 3 часа

Сега, когато Доналд Тръмп заплашва да подпали световната търговия със своите противоречиви мита Economic Times съобщава, че Баба Ванга е била първата, която го е предвидила

Израелски войници: Вършим неща, които не са оправдани

Израелски войници: Вършим неща, които не са оправдани

Свят Преди 3 часа

Все повече израелски резервисти отказват да служат в армията

Северна Корея печели милиарди от войната на Русия в Украйна

Северна Корея печели милиарди от войната на Русия в Украйна

Свят Преди 3 часа

Русия продължава да разчита на подкрепата на Северна Корея във войната си, търсейки възможно най-голямо предимство на бойното поле

Прочутата снимка на чудовището от Лох Нес

21 април: Чудовището от Лох Нес, Рим и Елизабет II

Любопитно Преди 3 часа

Вижте какво се е случило на тази дата в историята

Украйна предлага Русия да спре за 30 дни атаките си срещу цивилна инфраструктура

Украйна предлага Русия да спре за 30 дни атаките си срещу цивилна инфраструктура

Свят Преди 12 часа

Срокът на примирието изтича днес в полунощ

Израел порази военен обект на "Хизбула" в Ливан

Израел порази военен обект на "Хизбула" в Ливан

Свят Преди 12 часа

Това съобщиха израелските въоръжени сили

Полицай застреля мъж, заплашвал с хладно оръжие хора в Германия

Полицай застреля мъж, заплашвал с хладно оръжие хора в Германия

Свят Преди 12 часа

Мъжът е починал от раните си в болницата

Голямото прибиране след празниците: Промени в движението по "Хемус"

Голямото прибиране след празниците: Промени в движението по "Хемус"

България Преди 13 часа

Временно ще бъдат въведени ограничения и обходни маршрути за пътуващите в посока Варна

Украйна поиска от "Фокс нюз" да се извини за това, че е нарекла Киев "руски град"

Украйна поиска от "Фокс нюз" да се извини за това, че е нарекла Киев "руски град"

Свят Преди 13 часа

Украинското министерство поиска и разследване по случая

Великден в Уиндзор: Чарлз III и Камила присъстваха на църковната служба

Великден в Уиндзор: Чарлз III и Камила присъстваха на църковната служба

Любопитно Преди 13 часа

След службата кралят и кралицата бяха поздравени с "Честит Великден"

Кремъл: Няма нареждане от Путин за удължаване на великденското примирие

Кремъл: Няма нареждане от Путин за удължаване на великденското примирие

Свят Преди 14 часа

Срокът на примирието изтича днес в полунощ