Раздадоха едни от най-престижните награди за интериор в България - Dibla Design Awards
Източник: Dibla.com

Н а 21-ри ноември в Sofia Event Center победителите от безпрецедентното по мащаб и авторитетност национално съревнование за интериорен дизайн Dibla Design Awards 2019, организирано за четвърта поредна година от платформата „Дибла“, бяха тържествено обявени.

Оспорваното съревнование срещна безпрецедентни по качество и ниво на изпълнение проекти, одобрени да преминат към етап журиране. Нивото на участвалите проекти убедително доказва, че интериорният дизайн в България се развива с решителни стъпки и устремено върви към световно признание и сцена.

Източник: Dibla.com

Церемонията по награждаването събра над 800 представители на бизнес елита на България, журналисти от водещи медии, някои от най-влиятелните и популярни фирми у нас, потенциални инвеститори и клиенти, и разбира се – есенцията на събитието – интериорните дизайнери. Всички присъстващи имаха възможност да създадат полезни контакти и да споделят информация за свои реализирани и бъдещи проекти.

По време на Церемонията всички номинирани проекти бяха представени пред гостите на страниците на специално създаден за събитието луксозен албум, а отличените с награди интериори съвсем скоро ще намерят място в традиционния годишен каталог на Платформата „Най-доброто от интериорния дизайн за 2019“.

Източник: Dibla.com

Водещи дизайнери и архитекти се готвят за Dibla Design Awards

Уникалните визуални ефекти, стилно аранжираната сцена, професионалните водещи и талантливите претенденти в съревнованието дадоха категорична заявка за събитие, което ще остане в историята на българския интериорен дизайн.

Dibla Design Awards с всяка изминала година стават все по-очаквани и привличат постоянно нарастващ обществен и медиен интерес не само в пределите на родината ни, но и извън нея. Красноречиво доказателство за повишаващото се ниво на съревнованието откриваме в състава на журито.

Достатъчно е да споменем, че тази година световноизвестният Карим Рашид с готовност прие поканата на „Дибла“ да е част от журито, наред със своя колега Федерико Делроссо, включен в класацията „Десетте интериорни дизайнери, които промениха света“ на Boca do Lobo и BestInteriorDesigners.

Източник: Dibla.com

От страна на журито почетни гости на церемонията бяха Атила Верес, архитект Радина Гешева, професор Васил Живков, Дюри Ковач, Илиан Милинов, доц. Орлин Давчев. Международното жури, съставено от български и чуждестранни специалисти, практици и преподаватели в областта, имаше нелеката задача да определи победители във всяка една от категориите на съревнованието.

Наградата за професионален профил в Националната платформа за интериорен и продуктов дизайн „Дибла“, определен въз основа на брой проекти, брой разглеждания, интерес и отзиви на общността и посетителите на сайта заслужено получиха творците от ATG DESIGN.

Обявяването на „Дизайнер на годината“ за 2019 година в тазгодишното издание на националните награди за интериорен дизайн Dibla Design Awards, беше апогеят на вечерта.

Ина Дамянова заслужено спечели престижното признание, благодарение на своя над 15-годишен опит, съчетаващ уменията на проектанта със страстта на твореца, общия си принос към българския дизайн, разнообразните по естество и мащаб проекти и множеството извоювани международни награди и номинации.

Източник: Dibla.com

Dibla Design Awards е от онези събития, които дълго се помнят, които вдъхновяват и мотивират. Националното съревнование за интериорен дизайн за четвърта поредна година предостави на проектантската общност сцена, на която най-изявените й представители да намерят своето признание и да получат обективна и авторитетна оценка за труда си.

Поздравления за труда и отдадената работа на победителите:

Категория „Апартамент“ – dontDIY  
Категория „Фамилна къща“ – Cast Studio 
Категория „Хотел“ – Мими Фъркова, арх. Борислава Манолова, арх. Христо Тритаков
Категория „Ресторант“ – Code Rouge
Категория „Бар & динър“ – KUKADESIGN
Категория „Офис/работна среда“ – ARXITEK
Категория „Магазин/изложбена площ“ – studiopiperov/арх.Юлиян Пиперов

Източник: Dibla.com

Тук вижте интересните ни интервюта с някои от най-изтъкнатите български дизайнери, с които имахме възможност да разговаряме, благодарение на колегите от Dibla.com.

Софийски апартамент, който очарова с интериор (СНИМКИ)

Апартамент в Пловдив, който очарова с интериор (СНИМКИ)

Софийският апартамент, в който човек може да се влюби (СНИМКИ)

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram

- Госпожо, защо чак сега съобщавате за обира в дома ви? - Отначало мислех, че мъжът ми си е търсил чорапите...
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Еврогрупата насърчава България да въведе еврото

Еврогрупата насърчава България да въведе еврото

България Преди 30 минути

Донахю: България напредва по плана си за въвеждане на еврото през 2026 г.

Почина езиковедът проф. Венче Попова

Почина езиковедът проф. Венче Попова

България Преди 2 часа

Проф. Попова е дългогодишен директор на Летния семинар по български език, литература и култура към Софийския университет

Донатела Версаче

Краят на една епоха: Донатела Версаче се оттегля като главен творчески директор

Любопитно Преди 3 часа

От Versace потвърдиха, че 69-годишната Донатела Версаче ще премине към новосъздадената роля на главен посланик на марката

Лунно затъмнение: Какво не може да правите в този ден

Лунно затъмнение: Какво не може да правите в този ден

Любопитно Преди 3 часа

Лунното затъмнение на 14 март ще може да се наблюдава и от България

Безплатен ускорен курс по дигитален маркетинг само за 2 седмици!

Безплатен ускорен курс по дигитален маркетинг само за 2 седмици!

Технологии Преди 3 часа

Записването е отворено до 5 април 2025 г, можете да се запишете още днес!

Румънци номинират Тръмп за Нобелова награда за мир

Румънци номинират Тръмп за Нобелова награда за мир

Свят Преди 4 часа

SNSPA ще покани и други университети, национални и международни партньори, да се присъединят към инициативата

Тръмп заплаши Франция и ЕС с алкохолна война

Тръмп заплаши Франция и ЕС с алкохолна война

Свят Преди 4 часа

Този ход е ответна мярка срещу митата на ЕС върху уискито

Германска шпионска агенция смята, че "COVID-19 вероятно е започнал в лаборатория“

Германска шпионска агенция смята, че "COVID-19 вероятно е започнал в лаборатория“

Свят Преди 4 часа

Задачата е била възложена от кабинета на тогавашния германски канцлер Ангела Меркел

"Самолетът на Деня на Страшния съд" беше забелязан над Средния Запад в САЩ

"Самолетът на Деня на Страшния съд" беше забелязан над Средния Запад в САЩ

Свят Преди 4 часа

Самолетите „Страшния съд“ са проектирани да функционират като летящи военни командни центрове в случай на ядрен конфликт

Технология без батерии: Иновация за мониторинг на почвата

Технология без батерии: Иновация за мониторинг на почвата

Свят Преди 4 часа

„Знаех, че има нужда от по-евтини, достъпни и лесни за използване тестери за здравето на почвата“

Премиерът на РС Македония атакува България за правата на македонците

Премиерът на РС Македония атакува България за правата на македонците

Свят Преди 4 часа

Мицкоски: Не трябва да позволяваме европейското бъдеще да зависи от решаването на двустранни въпроси

Политически нокаут? Румънска евродепутатка влиза в президентската надпревара с боксови ръкавици

Политически нокаут? Румънска евродепутатка влиза в президентската надпревара с боксови ръкавици

Свят Преди 5 часа

Тя беше посрещната пред сградата на бюрото от около 200 симпатизанти

Въздействието на изкуствения интелект върху авторските права

Въздействието на изкуствения интелект върху авторските права

Свят Преди 5 часа

Артисти изразяват загриженост, че AI моделите използват техните творби без тяхното знание или съгласие

.

Още малко топло време, след уикенда - сняг

България Преди 5 часа

Астрономическата пролет настъпва на 20 март

"Нова Броудкастинг Груп" ексклузивно ще излъчва Формула 1, Формула 2 и Формула 3

"Нова Броудкастинг Груп" ексклузивно ще излъчва Формула 1, Формула 2 и Формула 3

Любопитно Преди 5 часа

Гледайте всички стартове на българския шампион Никола Цолов

Общественият съвет към ЦИК: КС да публикува всички документи по делото за изборите

Общественият съвет към ЦИК: КС да публикува всички документи по делото за изборите

България Преди 5 часа

Това се казва в позиция на Обществения съвет към ЦИК