В ъв видео от живо излъчване в социалните мрежи на лидера на "Да, България" Христо Иванов мъж иска да коментира Маджо. 

Докато лидерът на "Да, България" протестираше около палатковия лагер на Орлов мост и излъчваше на живо в социалните мрежи, към него се приближи мъж, който иска да се снима с Иванов.

"Я ме щракни, защото като стане премиер, дет‘ се вика, да не ни забрави", започва разговорът мъжът, разпознат като бившия депутат от НДСВ Димитър Ламбовски, пише dariknews. 

"Значи, изключил съм си телефона, защото тоя се е обадил на Маджо", напира да му каже Ламбовски

но Иванов го прекъсва с думите "Чакай сега, че правим лайф". Събеседникът му отново настоява да каже каквото иска да каже. "Само да ти кажа, обадил се на Маджо…".

Иванов дава знак с ръка че разговорът е приключил. "После ще говорим", съгласява се мъжът. 

От пълен запис от протестите на Орлов Мост в неделя вечерта става ясно, че Христо Иванов е провел и втора среща с Димитър Ламбовски:

По повод видеото карикатуристът Христо Комарницки публикува във Facebook серия от въпроси, отправени към Христо Иванов, които посочва, че са зададени от Кирил Радев, участник в протестите: 

Кой и защо си говори с Маджо?
Кой и защо докладва и предава информация от първа ръка за разговори с Маджо на Христо Иванов?
Защо Христо Иванов се притеснява от темата за разговори с Маджо и прекъсва своя събеседник за тази информация, но пък е много словоохотлив с други събеседници и теми?"


А Христо Иванов отговаря:

"Във връзка с въпроси, които ми е задал Christo Komarnitski, по повод последното ми живо включване от Орлов мост, да уточня:
По време на протестите към мен постоянно се обръщат хора, които искат да се снимаме, да се запознаем, а често и да ми споделят всякакви информации и разкрития.

По същия начин, след излъчването на третата серия на “Осемте джуджета”, г-н Димитър Ламбовски се запозна с мен на един от протестите. Имали сме няколко разменени реплики във връзка с тази история.

Днес той се приближи към мен по време на мое живо включване, за да се снима с мен и каза фразата “изключил съм си телефона, защото тоя се обадил на Маджо...”. Прекъснах го, защото не смятам, че моите лайфове трябва да се превръщат в платформа за разпространение на подобни сюжети.

Разбирам, че ако свидетел по “Осемте джудета” казва, че си е изключил телефона, защото някой е разговарял с Маджо, това преставлява интерес, но лично аз нямам никаква представа коя мутра с коя друга мутра е разговаряла.
Това е всичко, което аз мога да кажа по темата", казва Иванов.

След отговорите на Христо Иванов, Кирил Радев коментира публикацията на лидера на "Да, България" във Facebook, като казва:

"Hristo, кажи си, хората ще те разберат."

След моите въпроси към Hristo Ivanov, той отговаря писмено на тях, а не с обичайните и любими лайфове, но не цитира мен,...

Публикувахте от Кирил Радев - публичен профил в Неделя, 9 август 2020 г.

Името на Димитър Ламбовски се свързва с групировката СИК през 90-те години. В миналото в колата му бе поставена бомба. Той е и собственикът на частното гробище в Бояна.

Видеото беше коментирано и от депутата от ГЕРБ Десислава Атанасова:

Пълния сред запис на снощната изява на Христо Иванов на Орлов мост разкрива, че бившият сикаджия и ексдепутат Димитър Ламбовски провежда втори, кратък разговор с лидера на "Да, България". Свидетелят по "Осемте джуджета" отново се приближава и си прави втора снимка с лидера на ДБ, пише DarikNews.bg.

"После ще имаш ли две минути?", му казва след поредното общо фото Ламбовски, а Иванов отговаря заговорнически: "Ще имам".

От записа се вижда, че Иванов очаква днес оставката на Бойко Борисов, но го съветва да я хвърли още през нощта. Сравнява го с Орешарски, а за варианта Деница Сачева да стане премиер, какъвто слух се понесе, казва: "Номерът с Деница Сачева е абсолютен фарс".

"Ще видим какво точно ще обяви, това което е сигурно, че Орлов мост надделя", коментира още Иванов с протестиращите. Така той е разтълкувал поста на премиера от вчера и текста до снимката му с внуците, че е време за неговите решения.

"По един или друг начин оттеглянето на Борисов беше ясно. Нашата задача оттук нататък минава във фокус върху Гешев. Не съм пророк, правя само прогноза", казва Христо Иванов. И коментира действията след евентуалната оставка на Борисов: "Първата ни задача е Гешев, аз няма да забравя Гешев" /разкрива, че протестът ще се премести пред Съдебната палата/. Този е абсолютен гьонсурат и ще бъде много по-трудно да бъде изчегъртан, но трябва да го направим. Иначе Борисов си отива, Пеевски остава, Гешев остава. Не можем да си позволим Пеевски да остане. Не можем да си позволим Доган да излиза от храстите да се подхилква и да ни казва "добре и успех". Не можем да си позволим моделът да се запази. И тук е голямата задача. Гражданите излязоха и свалиха това абсолютно изпразнено от легитимност управление. Трудната работа предстои със сигурност - депеевизация. Това ще бъдат изключително дълги усилия", казва Иванов и повтаря няколко пъти, че ще "изчегърта" и Гешев, и Пеевски. И прави извода, че така сме щели да приключим не само 2013 г., но и още по-далечната 1989 г.

Христо Иванов също се зарича да настоява президентът Румен Радев да даде гаранция, че няма да се прегръща с Русия и служебният му кабинет ще се занимава само с организацията на изборите. "Той много ясно трябва да каже, че няма да променя геополитическата ни ориентация", изрича ултиматум към президента лидерът на ДБ. Разкрива, че ултиматум ще поставя и на Мая Манолова, и на Татяна Дончева, както и на други политици, които подкрепяли протеста, но мълчали за Пеевски.

Междувременно Иванов отговори отново през социалната мрежа. Там той обяснява, че отскоро познава бившия сикаджия и ексдепутат от НДСВ Димитър Ламбовски, свидетел по "Осемте джуджета", и не можел да знае кой какво ще му каже, докато го излъчват на живо.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Симпатичните Мария и Коци от с. Белозем се сбогуваха с приключението “Един за друг”

Симпатичните Мария и Коци от с. Белозем се сбогуваха с приключението “Един за друг”

Любопитно Преди 3 часа

Музикантите Ники и Цецо спечелиха седмичното отборно предизвикателство

Инцидент с тротинетка в Казанлък прати младеж в болница

Инцидент с тротинетка в Казанлък прати младеж в болница

България Преди 6 часа

Младежът е откаран в спешния център в Казанлък за преглед

Русия и Украйна с голяма размяна на пленници

Русия и Украйна с голяма размяна на пленници

Свят Преди 6 часа

Зеленски обяви, че „277 украински воини“ са се върнали у дома от руски плен

Ню Орлиънс: Магията на живота между джаза, бурите и мечтите

Ню Орлиънс: Магията на живота между джаза, бурите и мечтите

Свят Преди 7 часа

В Ню Орлиънс всяка хапка разказва история и всеки местен ресторант съчетава традиции от Европа, Африка и Америка

<p>Ново откритие:&nbsp;<strong><span style="color: rgb(0, 0, 255);">Вселената&nbsp;</span></strong>може да се върти 🌌</p>

Проучване: Вселената може да се върти

Любопитно Преди 8 часа

Моделът им предполага, че Вселената може да се завърта веднъж на 500 милиарда години

<p>Зеленски реагира на&nbsp;обявеното от Русия Великденско примирие</p>

Зеленски за обявеното примирие: Нов опит на Путин да си играе с човешките животи

Свят Преди 8 часа

"В момента в цяла Украйна звучат сирени за въздушна тревога", каза той

<p>Додик: Британски войници бяха изпратени да ме ликвидират</p>

Додик: Британски войници бяха изпратени в Босна и Херцеговина, за да ме ликвидират

Свят Преди 8 часа

"Няма да се отдръпна, даже и ако НАТО дойде да ме арестува"

След обилния снеговалеж: Курорт в Швейцария остава откъснат от света

След обилния снеговалеж: Курорт в Швейцария остава откъснат от света

Свят Преди 9 часа

Проходът Симплон в близост до италианската граница в южната част на страната отново е отворен

В рамките на 48 часа: Над 90 жертви при израелски удари в Газа

В рамките на 48 часа: Над 90 жертви при израелски удари в Газа

Свят Преди 9 часа

Израелската страна заяви, че планира да поеме контрол над големи „зони за сигурност“ в Газа

<p>Путин обяви Великденско <strong style="color: rgb(255, 0, 0);">примирие</strong></p>

Путин обяви спиране на огъня във войната срещу Украйна до 21 април

Свят Преди 10 часа

„Предполагаме, че украинската страна ще последва нашия пример“, каза той

<p>Протестиращите не отстъпват: Блокадата на РТС продължава</p>

Протестиращите не отстъпват: Блокадата на сръбската национална телевизия продължава

Свят Преди 10 часа

Пред сградата на РТС няма полицейски екипи, само пътната полиция, за да спира движението

"Убити от алчност": Близки на жертвите на пожара в Кочани излязоха на протест

"Убити от алчност": Близки на жертвите на пожара в Кочани излязоха на протест

Свят Преди 10 часа

До момента разследването е обхванало 59 души и три фирми

<p>Дрейк подаде нов иск за клевета след скандала на &quot;Супербоул&quot;</p>

Дрейк подаде нов иск за клевета срещу Universal Music Group

Любопитно Преди 10 часа

Канадският рапър предяви новите обвинения в разширен федерален иск за клевета срещу собствената си звукозаписна компания

Катастрофа между Локорско и Войнеговци, има жертва

Катастрофа между Локорско и Войнеговци, има жертва

Свят Преди 11 часа

За изминалото денонощие в страната са регистрирани 23 тежки катастрофи

<p>Депортации на пауза:&nbsp;Какво се случва в САЩ</p>

Върховният съд на САЩ спира депортацията на венецуелци

Свят Преди 11 часа

Върховният съд на САЩ преустанови с временна заповед депортирането на хиляди венецуелци