Какви часовници носят българските политици (снимки)
Източник: Thinkstock/Guliver

Ф инансовият министър Владислав Горанов харесва "умни" часовници, но залага на швейцарската механика. Колкото и да е модерно да си със "смарт часовник", какъвто Горанов демонстрира, друго си е да се заложи на швейцарската механика. Все пак той е финансист и знае предимствата на Швейцария. Неговият швейцарски часовник е Ulysse Nardin и е за малко под 6 хиляди долара.

Кой с какъв часовник е - вижте във фотогалерията

Министърът на здравеопазването Петър Москов изглежда харесва образа на „д-р Хаус”. Първо не се интересува много от мнението на другите, по подобие на известния телевизионен герой, освен това носи и кварцовия часовник Dr House, който струва 239 долара.

Този, който всеки път е с различен часовник на заседанията на Министерски съвет, е министърът на икономиката Божидар Лукарски. Неговите часовници са всякакви - кварцови и автоматични, но предимно швейцарски. Сред по-скромните като цена часовници, които има е, Maurice Lacroix за над 1700 лева. В колекцията си министърът има също и Raymond Weil, който струва над 1000 лева. В същото време има и Zenith, който струва над 9000 лева. Фактът, че толкова често министър Лукарски си сменя часовниците, води към мисълта, че може и да е рекламно лице на известен вносител на швейцарски часовници у нас.

Правосъдният министър Екатерина Захариева гордо разхожда елитната марка за спортни часовници Tag Heuer модел Formula 1 на цена около 5000 лева.

Външният министър Даниел Митов няма нищо общо с аферата Драйфус, но носи часовник марка Dreyfuss & Co, който струва 1600 лева.

Министърът на околната среда и водите Ивелина Василева обича стила и елегантността и залага на класиката Raymond Weil. Нейният часовник струва между 1500 и 2000 лева.

Председателят на парламентарната група на ГЕРБ Цветан Цветанов е класик - не носи автоматичен часовник, а механичен Omega De Ville, който струва под 1000 долара. Мъжкият аксесоар е елегантен часовник „седемдесетарски” модел, който само допълва аутфита, включващ скъпи ръкавели и монограм с инициалите му, които са характерни за неговите ризи.

Румен Петков не изневерява на стила си и като един истински ценител на старата политика с осъвременена визия се е спрял на класически часовник Maurice Lacroix. Часовникът му струва нищо и никакви 4000 долара в сравнение с други депутати.

Депутатът от БСП Атанас Мерджанов залага на любовта си към всичко руско и напълно очаквано носи на дясната си ръка часовник, марка Poljot от серията, посветена на руските президенти. Часовникът се откроява с огромен герб на Руската федерация и носи името "Президент", а цената му е около 1000 лева.

Макар и млад, депутатът от БДЦ Мартин Иванов може да се похвали с часовник Audemars Piguet модел Barrichello за близо 49 хиляди долара.

Депутатът от ДПС Митхат Метин се е украсил със стилен швейцарски часовник IWC модел Portuguese Perpetual Calendar Gold, който струва между 20 000 и 30 000 долара.

Строителният предприемач от Червен бряг и настоящ депутат от ГЕРБ Пламен Тачев е един от последователите на елегантните и скъпи швейцарски часовници. Един от моделите, с които разполага е Audemars Piguet модел Diver Royal, който струва между 12 000 и 20 000 долара. Друг негов часовник марка Hublot модел Big Bang Rose Gold струва 17 000 долара. Трети от часовниците му марка De Grisogono модел Instrumento Doppio Tre, който е с два циферблата и струва около 9 000 долара.

Депутатът от БСП Кирил Добрев носи елегантен Zenith модел El Premiero Chronomaster, чиято цена е под 10 000 долара.

Председателят на етичната комисия към ВСС Ясен Тодоров залага на военните часовници марка Panerai Luminor Marina, който струва малко под 10 000 лв.

Областният управител на София от Реформаторския блок Веселин Пенев е заложил на часовник Cartier, който обаче се намира единствено в китайския сайт AliExpress на цена от 200 долара и по всяка вероятност е реплика. Ако обаче часовникът е оригинален би струвал няколко хиляди долара. 

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Зеленски след обиколката в Близкия изток: Сключихме редица споразумения

Зеленски след обиколката в Близкия изток: Сключихме редица споразумения

Свят Преди 7 минути

Той посети региона, за да предложи експертизата на Украйна как да се противодейства на атаки с дронове

<p>Парламентът се събира на извънредно заседание</p>

Парламентът се събира на извънредно заседание в сряда

България Преди 47 минути

В дневния ред на депутатите са включени изслушвания на трима служебни министри

Грешката, която всички правим: Защо никога не трябва да изхвърляте стъблата на билките?

Грешката, която всички правим: Защо никога не трябва да изхвърляте стъблата на билките?

Любопитно Преди 56 минути

Дори кората на цитрусовите плодове може лесно да се използва повторно у дома

Ирански генерал приветства "новия регионален ред"

Ирански генерал приветства "новия регионален ред"

Свят Преди 8 часа

Каани: Сега има единен команден център на фронта на съпротивата

Руски петролен танкер достигна Куба

Руски петролен танкер достигна Куба

Свят Преди 9 часа

Русия счита за свой дълг да се намеси

Каролин Ливит: Най-младият прессекретар в историята на Белия дом

Белият дом: Иран говори друго в преговорите

Свят Преди 10 часа

Тръмп обмисля да поиска арабските държави да платят за войната

Израел приема смъртно наказание за палестинците, убили израелци

Израел приема смъртно наказание за палестинците, убили израелци

Свят Преди 10 часа

Асоциацията за граждански права в Израел подаде петиция до Върховния съд на страната, изисквайки отмяна на закона

Шмигал: България подготвя енергийна помощ за Украйна

Шмигал: България подготвя енергийна помощ за Украйна

Свят Преди 10 часа

Шмигал отбеляза, че Украйна вече има успешен опит в сътрудничеството с „Уестигхаус“

Нейнски: България също беше изнудвана от Русия, така че разбира Украйна

Нейнски: България също беше изнудвана от Русия, така че разбира Украйна

Свят Преди 10 часа

Тя подчерта, че България помни времената на комунизма

Сирийски бази бяха атакувани с дронове

Сирийски бази бяха атакувани с дронове

Свят Преди 11 часа

Дамаск се опитва да остане настрани от регионалната война

Загинал и 8 ранени след стрелба в училище в Аржентина

Загинал и 8 ранени след стрелба в училище в Аржентина

Свят Преди 11 часа

Нападателят е бил задържан след стрелбата

Гюров и Зеленски подписаха десетгодишно споразумение за отбрана

Гюров и Зеленски подписаха десетгодишно споразумение за отбрана

Свят Преди 12 часа

Премиерът беше категоричен, че България ще бъде партньор на Украйна

Иран възстанови електроснабдяването в Техеран

Иран възстанови електроснабдяването в Техеран

Свят Преди 12 часа

Това става след атаки срещу енергийната инфраструктура

Украйна се извини на Финландия за атака с дронове

Украйна се извини на Финландия за атака с дронове

Свят Преди 13 часа

Финландия издигна изтребител Ф-18

НАТО прехвана иранска ракета над Турция

НАТО прехвана иранска ракета над Турция

Свят Преди 13 часа

Тя е четвъртата от началото на войната в Близкия изток