Валери Симеонов: Санират ромски къщи за гласове
Валери Симеонов   
Източник: Гергана Костадинова/БГНЕС

С ъпредседателят на Патриотичния фронт (ПФ) Валери Симеонов предупреди, че санирането се превръща в мярка за осигуряване на ромски гласове, която е безпрецедентна по мащабността си.

Той обясни, че в последния брой на Държавен вестник е публикувано постановление 339, свързано с одобряване на допълнителни разходи по бюджета на МРРБ за Националната програма за енергийна ефективност, т.нар. Саниране.

В. Симеонов: Не сме наивници, не сме „в хора на лудите“

Симеонов: Имаме за лидер на най-голямата партия човек с доста лабилна психика

Патриотите чакат ГЕРБ да ги подкрепи за правителство

„Последните дни бяхме упреквани в прояви на популизъм заради искането ни за повишаване на минималните пенсии на хората, които са работили, дали живота си на съществуването на съвременна България. Натъкваме се на неприятното обстоятелство, че

санирането се превръща в мярка за осигуряване на ромски гласове, която е безпрецедентна по мащабността си”,

обясни Симеонов. Според него досега такова масово купуване на ромски гласове не е имало.

„Сумата за саниране е в размер на 1 млрд. лв. и в постановлението е записано, че с нея трябва да се увеличат разходите по политика за интегрирано развитие на регионите, бюджетна програма, подобряването на жилищния сграден фонд и жилищните условия на ромите в България.

Този 1 млрд. лв. ще бъде насочен за саниране на многофамилни сгради на роми в България. Това не е нищо друго, освен безпрецедентен акт за купуване на ромски гласове”, категоричен бе съпредседателят на ПФ.

„Наясно сме и с факта, че част от тези средства ще бъдат насочени към продължаващото саниране на сградите, с които вече има сключени договори”, допълни той.

Министърът на регионалното развитие и благоустройството в оставка

Лиляна Павлова категорично отхвърли тези твърдения, наричайки ги „абсолютна лъжа и манипулация“.

„Неизвестно за мен поради какви причини това говорене очевидно е стартиралата предизборна кампания на господин Симеонов и Патриотите, но не им прави чест, защото именно те, като част от подкрепата на това управление в изминалите две години подкрепяха много програмата и политиката на правителството“, каза тя.

Борисов: Популизмът шества със страховита сила в България

Горанов се опълчи на Борисов: Да не подкрепяме ПФ

Ще има ли предсрочни избори и по каква система

„Твърдението, че програмата няма подкрепата на НС също е лъжа“, каза още Павлова. „Лъжа е и, че програмата се дава за купуване на ромски гласове. Това, което се опитват да цитират са политиките, така както се прави многогодишното бюджетно планиране“, категорична е тя.

„Много интересни обрати наблюдавахме по програмата за саниране.

Катарзиса на БСП, които първоначално бяха против програмата, сега осъзнаха огромната полза и огромния ефект от нея.

В същият момент виждаме и обрата и катарзиса, който преживяват Патриотите, опитвайки се да активират така наречения антиромски вот и настроение в населението. Това е манипулативно и нечистоплътно, защото програмата има своите цели.

Тя е целева, за всички български семейства и домакинства, които живеят в панелни сгради. Програмата не е за купуване на ромски гласове и не е за нищо различно от това да подкрепим 3 млн. българи, които живеят в панелни сгради и сгради от този тип, така че те получават директно това финансиране“, категорична беше министър Павлова.

– Тате, защо си се оженил за мама? – И аз се чудя, сине… ама баба ти така настояваше!
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
.

Преизбраха Асен Василев за председател на "Продължаваме Промяната"

България Преди 36 минути

Партията го подкрепи категорично - с 289 гласа "за"

.

500 000 долара за второто място на България от Световното по волейбол

България Преди 1 час

Рекордният фонд от милион долара остава за шампиона Италия

Мощно земетресение удари западна Турция

Мощно земетресение удари западна Турция

Свят Преди 3 часа

Трусът е регистриран в 12:59 часа местно време и е бил на дълбочина 9 километра

Кремъл: Путин е готов да се срещне с Тръмп в Москва, поканата остава в сила

Кремъл: Путин е готов да се срещне с Тръмп в Москва, поканата остава в сила

Свят Преди 3 часа

"Всичко зависи от решението на Тръмп", каза говорителят на руския президент

Техеран осъди "неоснователното и неоправдано" връщане на санкциите на ООН

Техеран осъди "неоснователното и неоправдано" връщане на санкциите на ООН

Свят Преди 4 часа

Санкциите влязоха в сила през нощта, след като така нареченият "механизъм за повторно задействане" беше задвижен

ТИР гори на АМ "Тракия"

ТИР гори на АМ "Тракия"

България Преди 5 часа

Километрично задръстване блокира движението към Бургас

<p>💍Селена Гомес се омъжи за Бени Бланко&nbsp;</p>

Селена Гомес и Бени Бланко се венчаха в Санта Барбара

Любопитно Преди 5 часа

Двамата споделиха в социалните мрежи снимки от сватбата в района на Санта Барбара

"Ще посрещнем предизвикателствата пред сигурността": Годишната конференция на Военния комитет на НАТО

"Ще посрещнем предизвикателствата пред сигурността": Годишната конференция на Военния комитет на НАТО

България Преди 5 часа

Сред основните теми на форума бяха предизвикателствата, произтичащи от действията на Русия

"Буалой" връхлита Виетнам - четвърт милион бягат от мощен тайфун

"Буалой" връхлита Виетнам - четвърт милион бягат от мощен тайфун

Свят Преди 5 часа

Заради тайфуна са мобилизирани близо 117 000 войници

Поп-фолк певицата Кати: Хората ме мислеха за някакво божество

Поп-фолк певицата Кати: Хората ме мислеха за някакво божество

Любопитно Преди 5 часа

Изпълнителката на „Волна пеперуда” пред Мон Дьо

"Финалът е изстрадан с много труд и лишения": Вълнение и напрежение преди сблъсъка България – Италия

"Финалът е изстрадан с много труд и лишения": Вълнение и напрежение преди сблъсъка България – Италия

България Преди 6 часа

Страстта към волейбола обединява хора от всички краища на страната

<p>Повод за гордост!&nbsp;Ружди Ружди спечели шестата си световна титла&nbsp;🥇</p>

Ружди Ружди спечели шестата си световна титла

България Преди 6 часа

Ружди оглави класирането още с първото тласкане на финала, регистрирайки един от само два опита между десетимата участници над 12 метра с 12.38

Имаме ли право на медицинска помощ от друг общопрактикуващ лекар?

Имаме ли право на медицинска помощ от друг общопрактикуващ лекар?

България Преди 6 часа

Временен избор на общопрактикуващ лекар може да бъде направен един път в годината - за срок до 5 месеца

Масирани руски атаки над Киев, Полша мобилизира изтребители

Масирани руски атаки над Киев, Полша мобилизира изтребители

Свят Преди 7 часа

В страната е обявена мащабна въздушна тревога

<p>Колумбия обвинява САЩ в нарушение на международното право&nbsp;</p>

САЩ отнеха визата на колумбийския президент, той обвини Вашингтон в нарушение

Свят Преди 8 часа

САЩ обявиха, че ще анулират визата на Петро, след като той се включи в пропалестинска демонстрация по улиците на Ню Йорк