Радев оценил патриотите положително, ще даде мандата до края на седмицата
Консултации на Държавния глава с парламентарно представените партии   
Източник: Георги Димитров / Vesti.bg

С ъздаване на правителство, което да изкара пълен мандат - такава цел са декларирали "Обединени патриоти" на срещата си с президента Румен Радев.

Държавният глава е информирал патриотите, че ще връчи мандат за съставяне на кабинет до края на седмицата.

Вижте фотогалерията ни от консултациите между партиите и президента

17 министри и четирима вицепремиери в новия кабинет

Това е

първият случай, в който патриотичните формации получават положителна оценка

при подобна среща, заяви лидерът на "Атака" Волен Сидеров.  

„Аз се радвам, че имаме държавен глава, който оценява патриотичните идеи като положителни, а не като екзотика, както беше досега”, заяви лидерът на Атака.

Националистите са запознали президента с амбицията им за 4 години да бъдат изпълнени всички мерки в общата им управленска програма с ГЕРБ, поясни лидерът на ВМРО Красимир Каракачанов.  

Патриотите са изразили и желанието им да има "национален консенсус" по ключови теми - демографската криза, битовата престъпност, вътрешната сигурност, отбраната, доходите и икономическото развитие, националният сувернитет и вмешателството на други държави във вътрешните ни работи.

Радев е изразил съгласие с поставените приоритети и е пожелал на патриотите да реализират пълен мандат, заяви лидерът на НФСБ Валери Симеонов.

"Надяваме се, че след съставянето му, правителството и президентската институция ще работят ръка за ръка за осъществяването на очакванията на обществото", каза още Каракачанов.

Патриотите обещаха вълна от реформи

Цветанов: ГЕРБ няма да отстъпи две министерства

Преговорите на патриотите и ГЕРБ за състава на новия кабинет продължават и днес, обяви Валери Симеонов.

Крайнодесните формации и партията на Бойко Борисов трябва да имат съгласувано и изцяло подписано коалиционно споразумение до края на месеца, заяви Симеонов. Евентуалните бъдещи управляващи все още уточняват и състава на правителството.

Преди да влезе при президента лидерът на "Атака" Волен Сидеров отново заяви, че партията му не държи да получава министерски кресла.

Обединените патриоти (ВМРО, НФСБ, Атака) са третата политическа сила от новия парламент, която днес беше на консултации при президента. Преди националистите Радев прие представители на "Воля" и ДПС.

Бизнесменът Веселин Марешки вижда партията си като единствен гарант за стабилността на бъдещото управление, докато ДПС не държи да участва в изпълнителната власт. 

Утре държавният глава ще разговаря с БСП и ГЕРБ. Като първа политическа сила в новия парламент, партията на Борисов трябва да получи мандата за съставяне на кабинет.

Патриотите и президента са коментирали и

въпросът с оградата по българо-турската граница.

Именно Румен Радев алармира, че по част от дължината си съоръжението е само един ред, въпреки че плана бе навсякъде да има двуредова телена преграда.

На места оградата е едноредова, защото в ранната есен на 2015г. е било взето решение изграждането да се ускори заради засиления мигрантски поток, уточни Симеонов.

"До тук няма никакви факти, свързани с това, че има злоупотреба, никакви доказателства за това, че оградата е трябвало да бъде двуредова, а после е направена едноредова", заяви лидерът на НФСБ, който допълни че със средства на ЕС съоръжението може да се обезопаси допълнително. 

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Президентът на Иран се е записал доброволно за военна служба

Президентът на Иран се е записал доброволно за военна служба

Свят Преди 16 минути

Кампанията „Пожертвай живота си“ обхваща армията и Корпуса на гвардейците на Ислямската революция

<p>МС обсъжда програма за превенция на туберкулозата</p>

Министерският съвет обсъжда Национална програма за превенция на туберкулозата

Свят Преди 29 минути

Сред мерките са ранна диагностика, скрининг и повишена информираност сред населението

<p>Експерт разкри &quot;скритото&nbsp;оръжие&quot;&nbsp;в привличането на&nbsp;мъже</p>

Червеното вече не е най-сексапилният цвят - ето какво привлича мъжете

Любопитно Преди 51 минути

Променя се „играта“ в срещите, казва експерт

Учени разкриха как стрестът уврежда ДНК-то

Учени разкриха как стрестът уврежда ДНК-то

Любопитно Преди 52 минути

Стресът не е само свързан с емоциите - той е и свързан с физическото здраве

Новият тренд: Яйчено кафе - кулинарен хит или риск за здравето: Какво трябва да знаем

Новият тренд: Яйчено кафе - кулинарен хит или риск за здравето: Какво трябва да знаем

Любопитно Преди 53 минути

Яйчното кафе е напитка, която съчетава силно кафе със смес от яйчен жълтък

Накратко: Черна или червена карта - лотарията в Тайланд, която решава съдби за секунди

Накратко: Черна или червена карта - лотарията в Тайланд, която решава съдби за секунди

Свят Преди 54 минути

В Тайланд съдбата на хиляди млади мъже зависи от един буркан. Изтегляш черна карта и си свободен, изтегляш червена – отиваш в армията. Вижте напрегнатата военна лотария, в която радостта и шокът се срещат в един единствен момент на избор

,

От "невероятна" до "неприемлива": Тръмп срещу Мелони

Свят Преди 55 минути

Тръмп нападна папа Лъв XIV заради опозицията му на всички войни. Джорджа Мелони защити папата, а това очаквано разгневи Тръмп

Стефан се сбогува с Hell’s Kitchen

Стефан се сбогува с Hell’s Kitchen

Любопитно Преди 8 часа

Той е следващият ексклузивен гост в подкаста “Кухнята след Ада”

Как беше победен Виктор Орбан

Как беше победен Виктор Орбан

Свят Преди 9 часа

Орбан се оказа жертва на собственото си творение

Молдова окончателно къса с наследството на Русия

Молдова окончателно къса с наследството на Русия

Свят Преди 10 часа

Молдова окончателно ще напусне ОНД на 8 април 2027 г.

Има 30 преписки срещу хора с кандидатдепутатски имунитет

Има 30 преписки срещу хора с кандидатдепутатски имунитет

България Преди 11 часа

В Пловдив заловиха най-голямата сума за купуване на гласове до този момент - 90 000 евро

БНБ очаква ускоряване на инфлацията тази година

БНБ очаква ускоряване на инфлацията тази година

България Преди 12 часа

А реалният растеж на БВП постепенно ще се забави

Разследват българи за трафик и сводничество в Австрия

Разследват българи за трафик и сводничество в Австрия

Свят Преди 13 часа

На този етап са установени осем потенциални жертви

Инфлация удари румънските домати, стигат 20 евро

Инфлация удари румънските домати, стигат 20 евро

Свят Преди 13 часа

Като основни причини за високите цени експертите в страната посочват необичайно студеното време

<p>Кой е Джефри Скругс - &quot;двойникът на Обама&quot;, когото Байдън шеговито коментира&nbsp;</p>

Кой е Джефри Скругс - "двойникът на Обама", когото Джо Байдън шеговито коментира на събитие

Свят Преди 13 часа

Бившият президент предизвика реакции в социалните мрежи след коментар по време на събитие в Университета Сиракюз