Премиерът: Срам ме е
Премиерът Бойко Борисов   
Източник: БГНЕС
Пм миерът Бойко Борисов се засрамил от действията на полицията в Кърджали.

Това каза самият той в интервю за Би Ти Ви, по повод скандалът, който избухна, след като се разбра, че полицията в Кърджали нахлула в апартамент и пребила семейството, живеещо там, а няколко часа по-късно се разбрало, че адресът е сгрешен.

След последвалия скандал вътрешният министър Цветан Цветанов ще бъде изслушан утре в парламента. Междувременно Цветанов се обадил лично по телефона на семейството, за да се извини за насилието.

Семейство Мустафови благодариха на вицепремиерa за извинението, но няма да се откажат и да оттеглят жалбата си.

Айсел Мустафова е написала в жалбата си, че на съпруга й са предлагани пари, за да не раздухва инцидента. Тя сподели пред БГНЕС, че от местната комисия, разследваща инцидента, са се опитали да й упражнят натиск да оттегли тази част от жалбата си.


"Когато един от магистралните грабежаджии беше застрелян, аз лично поздравих полицая, който е действал безкомпромисно към тази гад.

И в същото време, когато снощи гледах новините, ме беше срам за действията на нашите полицаи там", каза днес премиерът Борисов пред камерата на телевизията.

Министър-председателят призова критиците на финансовия министър Симеон Дянков да се извинят след вчерашната оценка на "Стандард енд Пуърс".

"Ние няма да намаляваме следващата година пенсии и заплати - това, което се прави в целия ЕС. Няма да увеличаваме данъци - това, което направиха всички в ЕС", припомни премиерът.

Кабинетът на ГЕРБ е направил за една година всичко, което хората са очаквали от него,

заяви премиерът. На въпрос какво би отговорил на критиците на кабинета, които обвиняват правителството в лъкатушене, той отговори:

"Те си говорят измишльотини. Това, което ме интересува е, какво казват хората в Брюксел, Вашингтон и Москва и, разбира се, хората в Габрово, които преди дни отново гласуваха 58% за ГЕРБ."

 "Догодина ще отидем на 2,5% дефицит, който ще ни гарантира изпълнение на всички критерии на ЕС и паралелно в това ще строим усилено магистралите "Тракия", "Струма", "Люлин", "Марица", добави той.

На въпрос дали прогнозата на правителството за 3,6% ръст на БВП за 2011 г. не е прекалено оптимистична, след като "Стандард енд Пуърс" дават прогноза от 2% за догодина, той отговори, че се надява всички българи да работят активно.

Премиерът се похвали, че преговорите с Русия гарантират понижаване на цената на природния газ.

"Що се касае по 'Бургас-Александруполис', ние от самото начало сме казали много ясно - чакаме международната екооценка, за мене е ясно, че тя ще бъде отрицателна. Аз казах на г-н Папандреу, че пред интересите на Русия и Гърция, екологията на България ме интересува повече и там няма как да покажа компромис. И той публично заяви пред вас, че се съобразява със страховете ни за екологията и ще се съобрази с международната екооценка", каза премиерът.

По думите на Борисов плащането на близо 5 млн. долара е точно, за да се плати тази експертиза: "Такса да излезем от проекта. Точно това е".

Премиерът заяви, че е доволен от промяната в министъра на икономиката и енергетиката Трайчо Трайков и няма да го сменя.

"Не крия, извиках го и му казах – 'Или ставаш решителен, иначе това колебание се предава на правителството!'. И мисля, че той ме разбра и последния един месец съм доволен от него", обясни Борисов.

По повод наводненията в Пловдивско премиерът коментира, че коритата на реките не могат да се променят за една година.

"Защото това са сигурно огромни пари. Но навсякъде проектираме. И нека вашите зрители да знаят, че около година и половина - две трае проектирането. След това трябва да намериш пари да го финансираш и чак след това идва строителство. Затова правителствата и кметовете имат по 4-5 години мандат. Защото първата и втората година минават без много конкретни резултати", каза Борисов.

По повод всекидневните размени на обвинения със съдебната система Борисов заяви, че това не би трябвало да демотивира съдиите, а напротив - те трябвало много повече да искат да натрият носа на правителството, да станат отличници в Брюксел, да теглят правителството напред, след като направят своите реформи и станат образец.

Искам ние да ги догонваме, добави той.
-Скъпа, какво има за вечеря? -Паниран карфиол, салата с рукола, чия и кълнове. -Ако искаш развод просто ми кажи, не така заобиколно.  
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Историческа възможност: Обезопасяване на химическите оръжия в Сирия

Историческа възможност: Обезопасяване на химическите оръжия в Сирия

Свят Преди 18 минути

"Всички споделяме стремежа към свят, свободен от химически оръжия"

Снимката е илюстративна

🌡️ Рекордна пролетна жега в Русе: 25,8°C на сянка

България Преди 21 минути

Най-високата температура за 12 март от десетилетия насам ☀️

Кирил Петков се отказа от имунитета си по казуса с Йоловски

Кирил Петков се отказа от имунитета си по казуса с Йоловски

България Преди 1 час

Това съобщи председателят на Народното събрание Наталия Киселова

Ферарио Спасов

Осъдиха шофьора, убил Ферарио Спасов

България Преди 1 час

25-годишният Начо Пантелеев от Лясковец получи присъда

Конституционният съд два пъти искал изборните книжа

Конституционният съд два пъти искал изборните книжа

България Преди 1 час

Централната избирателна комисия предоставила на съда с писмо изборните книжа само за част от избирателните секции

Огнището на морбили в САЩ обхваща три щата

Огнището на морбили в САЩ обхваща три щата

Свят Преди 2 часа

„Проблемът е, когато се разпространи в общности, които нямат високи нива на ваксинация“, казва д-р Катрин Троиси

ЕК: Отделна държава от ЕС няма да може да налага вето над плановете за превъоръжаване

ЕК: Отделна държава от ЕС няма да може да налага вето над плановете за превъоръжаване

България Преди 2 часа

Това поясни говорител на комисията на пресконференция

Може ли НЗОК да покрие операция за отслабване?

Може ли НЗОК да покрие операция за отслабване?

България Преди 3 часа

Това е един от често задаваните към Касата въпроси

„Винаги съм се чувствал различен“: Бенсън Буун разказа за живота си като мормон

„Винаги съм се чувствал различен“: Бенсън Буун разказа за живота си като мормон

Любопитно Преди 3 часа

„Не искам да бъда част от една религия. Имам собствено мнение“, казва още певецът

След смъртта на арестант в Казанлък: Двама полицаи са привлечени като обвиняеми за убийство

След смъртта на арестант в Казанлък: Двама полицаи са привлечени като обвиняеми за убийство

България Преди 3 часа

Полицейски служители са упражнили насилие спрямо 47-годишен мъж

<p>FT: Армията на Германия се свива и застарява</p>

„Файненшъл таймс“: Армията на Германия се свива и застарява

Свят Преди 3 часа

Ева Хьогел, комисар по въоръжените сили в германския парламент, заяви, че политиците ще трябва да обмислят какво Бундесверът все още може да направи и какво „вече не е възможно“

Обрат в Румъния: Консултантът на Джорджеску се кандидатира за президент

Обрат в Румъния: Консултантът на Джорджеску се кандидатира за президент

Свят Преди 3 часа

“Единственото решение да излезем от хаоса, в който ни хвърлиха, е да се кандидатирам за президент на Румъния", казва Антон Писароглу в TикToк

САЩ: Край на паузата в споделянето на разузнавателни данни с Киев

САЩ: Край на паузата в споделянето на разузнавателни данни с Киев

Свят Преди 3 часа

Това потвърди директорът на американското национално разузнаване Тълси Габард

Най-доброто от „Оскарите“ и световното кино – сега в A1 Видеотека

Най-доброто от „Оскарите“ и световното кино – сега в A1 Видеотека

Технологии Преди 3 часа

Абонатите на A1 Xplore TV могат да се потопят в тези вдъхновяващи разкази, създадени от едни от най-талантливите творци на съвременното кино

ЕК продължава наказателната процедура срещу България

ЕК продължава наказателната процедура срещу България

Свят Преди 3 часа

Според ЕК начина на въвеждане на правилата у нас не отговаря на изискванията