Делян Пеевски: Може би трябваше да бъда убит и всички щяха бъдат доволни
Делян Пеевски   
Източник: БГНЕС
238

Н е мога да разбера какво става, всяка седмица ме разкарват. Започвам да се чувствам като във филм. Вече започвам да съжалявам, че моята охрана подаде сигнали, може би трябваше да бъда убит и всички щяха бъдат доволни.

Това заяви депутатът от ДПС Делян Пеевски на излизане от столичното следствие, където се яви при прокурор, за да бъде разпитан дали е отправял заплахи по адрес на банкера Цветан Василев.

Вчера австрийският всекидневник „Дер Щандард“ писа, че австрийската федерална полицейска служба е изпратила в петък молба до българската прокуратура да издаде заповед за ареста на Пеевски, след като Василев се е обърнал към полицията във Виена с молба да разследва изпратени до него заплашителни есемеси, чийто автор, според банкера, е депутатът.

От Прокуратурата отрекоха при тях да има постъпило такова искане.

Днес стана ясно, че Василев е депозирал до главния прокурор сигнал за заплаха за убийство от страна на Пеевски. Към документа било прикрепено и копие от неговия сигнал до компетентните австрийски власти. Този сигнал е бил изпратен на Софийска градска прокуратура още вчера.

По думите на зам.-главния прокурор Борислав Сарафов в сигнала си Василев посочва, че според него автор на тези заплахи е Делян Пеевски и добави, че в момента предстои да се извършват нужните действия по този сигнал, като например да се поиска справка от мобилните оператори.

Също вчера обаче Пеевски внесе в Софийска градска прокуратура жалба за набеждаване срещу Василев, директора на трети отдел във Федералната криминална полиция на Австрия Ернст Гайгер, журналиста от „Дер Щандард“ Маркус Бернат и бизнесмена от израелски произход Барак Алон.

Не ми е ясно Василев какви сигнали подава, защо не се прибере тука и прави поръчкови истории във Виена с близки негови консултанти.

Няма да се учудя самата измислена проверка да се води от това лице, което споделих и на прокуратурата. Започвам да се чувствам като във филм, каза Пеевски пред столичното следствие.

Източник: БГНЕС

„Не мога да ви кажа кой направи този филм. Да го изясни прокуратурата. Не знам защо прокуратурата се бави и не успява да намери г-н Василев. Аз съм тук и съм на разположение на прокуратурата. Къде е Василев? Може би го е страх от всичките вложители, на които държеше парите“, продължи Пеевски.

Той заяви, че война не води с никого.

Депутатът обаче отрече да е заплашвал Василев и за първи път публично призна, че отношенията между двамата са обтегнати от началото на годината.

Запитан кога са се скарали с Цветан Василев и защо, Пеевски каза само:

„В началото на тази година се развалиха отношенията ни.

Той искаше да се занимава с политика, да прави обединения на партии, аз да го подкрепям медийно“.

ДПС-депутатът обаче не отговори за кои политически формации става въпрос. Каза само, че от месеци не поддържа връзка с банкера. Според Пеевски Василев имал „мегаломански“ амбции да става премиер.

Покрай амбициите си за политиката Цветан Василев искаше да ползва и медийните възможности на семейството ми. Не удовлетворихме тази претенция и затова се случва всичко, продължи Пеевски.

В отговор на въпрос Пеевски заяви, че не дължи нищо на КТБ, а майка му обслужва нейни кредити и също не дължи просрочия към тях.

Фактът, че за втори път е на разпит, според Пеевски

опровергава твърдението, че той управлява прокуратурата.

Преди седмица депутатът отново бе привикан в следствието. Тогава той беше на разпит близо два часа, а на излизане обясни, че явяването му е по сигнала на „Протестна мрежа“ и за предполагаемото готвено покушение срещу него.

През февруари „Протестна мрежа“ внесе сигнал до главния прокурор Сотир Цацаров за организирана престъпна група около Пеевски и свързаните с него, според сигнала, Цветан Василев и партийния функционер Николай Бареков.

Що се отнася до покушението, което се твърдеше, че е подготвяно срещу депутата, главният прокурор Сотир Цацаров призна, че няма доказателства за такъв заговор, тримата мъже, задържани за него, бяха освободени, а прокуратурата отказа да протестира тяхното освобождаване. Ден по-късно Софийският апелативен съд (САС) прекрати производството по мярката за неотклонение на тримата.

Коментари 238
Кирилица:
Фонетична
Имате 2000 позволени символа

* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!

238 коментара
 
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Очаква се поскъпване на олиото, има недостиг на слънчоглед

Очаква се поскъпване на олиото, има недостиг на слънчоглед

Пари Преди 3 минути

Българските заводи за растителни масла се готвят за загуби и за затваряне на цехове

На кого отдава почит църквата днес

На кого отдава почит църквата днес

Любопитно Преди 1 час

По време на гоненията против християнството вярващите с опасност за живота си прибирали телата на мъчениците и благоговейно ги погребвали в скрити места

.

„Крадци на гробове взеха кръста на дъщеря ми и на майка ми – два пъти“

Свят Преди 1 час

Семействата са опустошени, а местата - осквернени, което предизвиква гняв

Китайски десантен кораб заснет в близост до тайванското крайбрежие

Китайски десантен кораб заснет в близост до тайванското крайбрежие

Свят Преди 1 час

Китайската комунистическа партия претендира, че Тайван е част от нейната територия

<p>22.02: Виктор Янукович е свален от поста президент на Украйна</p>

22.02: Виктор Янукович е свален от поста президент на Украйна

Любопитно Преди 1 час

Вижте какво се е случило на тази дата в историята

Apple направи това, което обеща никога да не прави

Apple направи това, което обеща никога да не прави

Технологии Преди 2 часа

Промяната е заради искане на британското правителство

<p>Транспортният министър освободи директора на БДЖ</p>

Транспортният министър Гроздан Караджов освободи директора на БДЖ

България Преди 8 часа

Заповедта е депозирана за вписване в Търговския регистър

Мъжът, намушкал Салман Рушди, бе признат за виновен

Мъжът, намушкал Салман Рушди, бе признат за виновен

Свят Преди 8 часа

Съдебните заседатели взеха решението си след по-малко от два часа разисквания

Двойката Деси и Антонио са първите отпаднали от „Един за друг“

Двойката Деси и Антонио са първите отпаднали от „Един за друг“

Любопитно Преди 8 часа

Те споделят преживяното в ексклузивно интервю за подкаста „Един без друг“

Уволниха шефката на пожарната в Лос Анджелис

Уволниха шефката на пожарната в Лос Анджелис

Свят Преди 9 часа

Бас бе подложена на критики за това, че в деня на пожарите е била в Африка

Хърватия прие закон срещу високите цени

Хърватия прие закон срещу високите цени

Свят Преди 9 часа

Търговците ще трябва да показват сегашната и предишната цена на продукта

Защо Тръмп е бесен на Зеленски

Защо Тръмп е бесен на Зеленски

Свят Преди 10 часа

Служител на Белия дом: Време е Зеленски да напусне сцената

Атака с нож при Мемориала на Холокоста в Берлин

Атака с нож при Мемориала на Холокоста в Берлин

Свят Преди 11 часа

Човек е нападнат от неизвестно лице

Изненада, Тръмп изостава сериозно от Байдън в депортирането на имигранти

Изненада, Тръмп изостава сериозно от Байдън в депортирането на имигранти

Свят Преди 11 часа

Сегашната администрация може да се затрудни да изравни по-високите проценти на депортиране

МВнР предупреди българите да не пътуват до Ниш на 1 март

МВнР предупреди българите да не пътуват до Ниш на 1 март

България Преди 12 часа

От министерството напомниха, че във връзка с продължаващите протести в Сърбия са възможни и спонтанни блокади

Постоянен арест за зам.-кмета на Видин

Постоянен арест за зам.-кмета на Видин

България Преди 12 часа

Той беше задържан на 19 февруари на летище „Васил Левски” - София