Пеевски: Излизам от "Булгартабак"

Д елян Пеевски обяви днес, че излиза от „Булгартабак“, като продава дела си в компанията.

"През последните седмици в медиите зачестиха опитите за умишлено дискредитиране на "Булгартабак", чрез използване на моето име за отправяне на неистински внушения, свързани с дейността на компанията", заявява Пеевски в обръщение до медиите.

Според него "целта на подобни действия е името на "Булгартабак" да бъде тенденциозно замесено в политически интриги от моите опоненти, което аз категорично не мога да допусна". Не мога да допусна също, негативната кампания да засегне над сто хиляди производители на тютюн, чиито поминък зависи в голяма степен от дейността на "Булгартабак", пише още депутатът от ДПС.

Той заявява, че излиза от акционерната собственост на "Булгартабак", като дружеството акционер, чийто мажоритарен собственик съм, продава дяловото си участие.

"Булгартабак" е от съществено значение, както за националната икономика, така и за производителите на тютюн в страната, поради което компанията трябва да бъде защитена от всякакъв род посегателства и недобронамерени действия, пише в обръщението на Пеевски.

По-рано днес

ДПС внесе промени в Закона за банковата несъстоятелност по инициатива на Делян Пеевски.

На брифинг в парламента Йордан Цонев от ДПС заяви, че всички факти и обстоятелства, довели до фалита на КТБ, трябва да станат обществено достояние.

„Когато бяха публикувани списъците с кредиторите на КТБ, с вложителите и т.н., ние заявихме позицията си - обявихме се за публичността и възможността да бъдат видени от хората тези списъци. Публикуването се дължи на инициативата на ДПС още от миналия парламент и началото на кризата в КТБ”, аргументира се Цонев.

Той припомни, че тогава ДПС обявиха, че предвиждат законодателни инициативи относно това, да бъде оповестен и да стане публичен докладът на наетата компания „Аликс партнърс” по разследване на фактите и обстоятелствата около фалита на КТБ.

„Финансовият министър прие нашата инициатива и потвърди, че е отправил запитване до тази компания за това дали е възможно докладът да бъде разсекретен, защото в него се съдържа клауза за конфиденциалност”, каза Цонев.

Той коментира, че се предлага промяна на две разпоредби в Закона за банковата несъстоятелност.

Те гласят, че временният синдик, както и синдикът са длъжни, независимо от договорени клаузи за конфиденциалност след приемане на доклада по наетите по въпросната точка от закона лица, да го публикува на електронната си страница с изключение на препоръките по събиране на вземанията, направени в доклада.

Всичко останало в доклада трябва да стане достояние на обществеността ни.

ПГ на ДПС ще настоява този закон да влезе още следващата седмица в пленарна зала, заяви Йордан Цонев.

Законопроектът е по инициатива на народния представител Делян Пеевски, подписан е от него, Йордан Цонев и Петър Чобанов.

После, запитан какво очаква да излезе от доклада за КТБ, Пеевски каза:

"Нека да го изнасят. Затова днес поискахме изнасяне. Какво само си говорим, че ще го изнасят. Колко дена минаха?"

„Преди това ние казахме, после министър Горанов какво чака? Да го изнасят”, каза още Пеевски.

Запитан за коментар за огледалната история, Пеевски отговори: "Казах ви вече. Днес направих достатъчно коментари за тези огледални истории”.

И още - депутатът се изказа по темата за спрените обществени поръчки: "Фирмите ми са видими в публичния регистър", заяви в Народното събрание той.

Запитан защо винаги само неговото име замесват, той заяви: „Вие си го обяснете това нещо. Малко разровете и вижте. Може би така е интересно на някои хора да го правят, да се крият зад това”, каза Пеевски.

Преди дни Пеевски заяви, че прекратената процедура за строежа на магистрала "Хемус" "изобщо не го интересува" и помоли премиерът да каже дали, когато се погледне в огледалото вижда Иво Прокопиев. В четвъртък през медиите Борисов му отговори, че в огледалото вижда само себе си. 

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Израелски министър показа вързани активисти, огромен скандал

Израелски министър показа вързани активисти, огромен скандал

Свят Преди 4 часа

Според организаторите на флотилията израелската полиция е задържала 430 участници в хуманитарната акция

ЦСКА ликува с Купата на България в драматичен финал

ЦСКА ликува с Купата на България в драматичен финал

Свят Преди 4 часа

Двубоят се игра пред 30 000 на "Васил Левски", които гледаха бърз, напрегнат и много динамичен мач

САЩ предложиха "нов път" на кубинците

САЩ предложиха "нов път" на кубинците

Свят Преди 6 часа

Посланието граничи с призив за бунт

Даниела Митева: Данните за нарушения са неверни

Даниела Митева: Данните за нарушения са неверни

България Преди 7 часа

По-рано днес правосъдният министър Николай Найденов съобщи, че е предложил освобождаването на Митева

Отиде си една от легендите на художествената ни гимнастика

Отиде си една от легендите на художествената ни гимнастика

България Преди 7 часа

Бончева си е отишла днес, на 89 години

Ескалация, САЩ повдигнаха обвинения срещу Раул Кастро

Ескалация, САЩ повдигнаха обвинения срещу Раул Кастро

Свят Преди 7 часа

Обвинението идва в момент, в който Доналд Тръмп настоява за смяна на режима в Куба

Руски изтребители прехванаха британски самолет над Черно море

Руски изтребители прехванаха британски самолет над Черно море

Свят Преди 7 часа

В един момент Су-27 се е приближил на едва шест метра от носа на британския самолет

"Бангаранга" покори класациите в Европа

"Бангаранга" покори класациите в Европа

Любопитно Преди 7 часа

По груби сметки "Бангаранга" звучи по около 2 млн. пъти на ден

СГС даде ход на делото срещу бившия варненски кмет Иван Портних

СГС даде ход на делото срещу бившия варненски кмет Иван Портних

България Преди 8 часа

По делото ще бъдат разпитани всички свидетели и ще се гледа по общия ред

Радев назначи нов зам.-министър на отбраната

Радев назначи нов зам.-министър на отбраната

България Преди 8 часа

Днес премиерът Радев назначи нови заместник-министри и в няколко други министерства

Тръмп: Не бързам да сложа край на войната с Иран

Тръмп: Не бързам да сложа край на войната с Иран

Свят Преди 8 часа

Постигането на целите на мисията е по-важно от определянето на срокове

Бившата полицайка Симона Радева помоли да бъде оправдана

Бившата полицайка Симона Радева помоли да бъде оправдана

България Преди 8 часа

Тя беше осъдена от Софийския районен съд на пет години затвор

Уиз Калифа е на седмо място със сумата от 28 млн. долара

Полицията в Румъния търси Уиз Калифа

Свят Преди 9 часа

Той беше осъден в Румъния на девет месеца затвор за притежание на наркотици

Хванаха крадец на мотори в София

Хванаха крадец на мотори в София

България Преди 9 часа

Задържаният е на 43 години, криминално проявен за множество кражби

Иран пусна 26 кораба през Ормузкия проток

Иран пусна 26 кораба през Ормузкия проток

Свят Преди 10 часа

Южна Корея потвърди, че неин петролен танкер е преминал през протока

Снимката е илюстративна

Първокласник откри 1300-годишен викингски меч по време на училищна екскурзия

Свят Преди 10 часа

Първокласник по време на училищна екскурзия в Норвегия направи уникална находка в забележително състояние