Аз съм длъжен да кажа какво се случва в тази партия в ролята си на основател на ДПС по време на учредителната конференция от 26 март 1990 г., когато Ахмед Доган беше избран за председател, а аз за зам.-председател, заяви Осман Октай пред Би Ти Ви.
"Казвам това, защото ДПС остана една затворена партия, особено след 2001 г. , когато напуснах аз, а и още много ръководители на местно ниво. Оформиха се две крила с различни виждания.
Доган беше за социално капсулиране и държеше на всяка цена да е във властта, като тогава се създадоха и тези обръчи от фирми, които източиха държавата, и групите, които стрелят по центъра на София", разказва Октай.
"Идването на премиера Любен Беров наложи формирането на тези групировки, които се създадоха на изхода и на входа на предприятията.
По времето на Иван Костов това беше спряно, но след 2001 г., когато дойдоха Симеон Сакскобургготски и Ахмед Доган, те застанаха на входа и на изхода на държавата и групата "Възраждане" влезе във властта.
С идването на ГЕРБ в политиката Доган започна да плаши хората, че идва нов Възродителен процес.
Той направи така, че ако бъде изолиран от управлението, да дестабилизира държавата.
Хората не му обърнаха внимание и той включи тогавашното Главно мюфтийство. Те се готвиха за тотална война срещу всички политически формации, които говорят срещу Доган и неговите мафиотски групировки", казва още бившият зам.-председател на ДПС.
"Не бива да бъдат подценявани думите на Доган в изборната нощ в НДК, че има заиграване с етническата карта. Той упрекна за това другите партии, а всъщност го прави самият той.
Доган каза също, че ще има дестабилизация в страната, както и, че който вади нож другиму, сам от нож пада", припомни Октай.
"Сега моментът не е за подценяване, те почти са минали в нелегалност и затова не честваха и 20-годишнината на ДПС. Сега се правят разследвания за корупционни сделки на негови кметове.
Доган готви социални протести и е във възможностите му да блокира България", предупреди още Октай.
"Част от това са случаят със Славяново и протестът на тютюнопроизводителите. Вместо да ги арестуват, че незаконно са блокирали магистралата, тютюнопроизводителите пиха кафе с премиера.
Така, както те блокираха магистралата, очаквам да блокират и много места в страната. Те винаги ще имат мотив, организирани от кметовете на селата, и често няма да знаят за какво протестират", каза още той.
Октай очаква тези уж социални протести да се случаят след края на февруари.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!