Местан: Бих призовал Пеевски да говори, а не да мълчи
Делян Пеевски и Лютви Местан в Парламента   
Източник: БГНЕС

„Когато Движението за права и свободи поставя фундаментални въпроси за всяка демокрация, позициите на ДПС не могат да се сведат до някакво тактическо съображение. Няма как това да се определи като театър”.

Така председателят на движението Лютви Местан коментира в предаванетo на Сашо Диков по Нова ТВ напрежението в отношенията с БСП в парламента.

Между двете партии, подкрепящи правителството, прехвърчаха искри след като Народното събрание отхвърли, с гласовете и на социалистите, предложението за промени в Изборния кодекс по отношение на предизборната агитация на майчин език. „Етническото напрежение не е само мит, а опасна реалност”, предупреди Местан.

По думите му „в парламента „Атака”, ГЕРБ и БСП се надпреварват, кой има по-големи заслуги да се ограничат тези права. Те образуваха едно парадоксално антиевропейско мнозинство”, заяви лидерът на ДПС.

„Водим кампанията на български и само когато се налага казваме нещо на майчиния си език и това в България се наказва”, добави Лютви Местан.

„Когато говорим за етническо напрежение, трябва да си зададем въпроса, кое реално го провокира”, продължи темата наследникът на Ахмед Доган.

Той припомни изказване на Бойко Борисов, че целите на Възродителния процес са били правилни, само методите не били, като пример за такава провокация. Лютви Местан коментира и разпаленото изказване на Хюсеин Хафъзов от парламентарната трибуна, в което бяха споменати имената на етнически турци, преследвани по времето на Възродителния процес, някои от тях за шпионаж.

Той беше категоричен, че думите му не са били предварително цензурирани от парламентарната група. Лидерът й знаел само, че Хафъзов ще обясни отроцателния вот.

„Проблемът с изказването на г-н Хафъзов е в начинът, по който се възприе. Никой не разбра, че той говори за български граждани”, посочи Местан.

Председателят на ДПС опроверга тезата, че България се управлява от коалиция между БСП, ДПС и Делян Пеевски и отхвърли „мита за медийния монопол на Пеевски”.

Според Местан добре е Пеевски „като е казал А, да каже и Б, за да стигне и до Ю, Я. Бих го призовал да говори, а не да мълчи, не само за срещите с Цветанов в МВР, а и с Бойко Борисов.

Тези хора не заслужават цената на неговото мълчание. Той призна за определени свои срещи и трябва да продължи, защото така ще снеме обвиненията, че представлява задкулисието.

Едва тогава вниманието ни ще се насочи към истинското задкулисие – разговора с Кокинов в Банкя, тефтерчето на Златанов, случая с Мишо – Бирата…”

Лютви Местан заяви, че е имал само няколко телефонни разговора с бившия зам.-председател на парламента Христо Бисеров, но че се е срещнал съвсем наскоро с почетния председател на ДПС Ахмед Доган.

Не се тревожете, че остарявате. Пак ще правите същите глупости, но по-бавно.
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Снимката е илюстративна

5-годишно дете почина след манипулация в зъболекарски кабинет в Пловдив

Свят Преди 17 минути

По непотвърдена информация детето е починало след поставена упойка

Марин Льо Пен на протеста в Париж: Никога няма да се предам

Марин Льо Пен на протеста в Париж: Никога няма да се предам

Свят Преди 3 часа

Тя нарече присъдата си „политическо решение“ и осъди „лова на вещици“ срещу нейната партия

Sesame Турнири на волята

Sesame Турнири на волята" покори Русе

Любопитно Преди 4 часа

Следва грандиозното шоу в Пловдив на 12 април, а ограничено количество билети все още има в Grabo и Eventim

,

68 от пострадалите при пожара в Кочани остават за лечение извън страната

Свят Преди 4 часа

За следващите дни са обявени няколко изписвания

Бардела: Льо Пен беше несправедливо осъдена, но НС не иска да дискредитира всички съдии

Бардела: Льо Пен беше несправедливо осъдена, но НС не иска да дискредитира всички съдии

Свят Преди 4 часа

Той разкритикува „натиска, упражняван от някои организации“, по-специално от левия Синдикат на магистратите

,

Ансамбълът на България спечели златото на пет ленти (ВИДЕО+СНИМКИ)

България Преди 4 часа

Световната купа по художествена гимнастика се провежда в София

,

Кола се преобърна на пътя Средец-Бургас

България Преди 5 часа

Наложила се е намесата на пожарна да извади шофьора

САЩ Виетнам

Виетнам иска отлагане на митата на САЩ

Свят Преди 5 часа

Генералният секретар на Комунистическата партия То Лам е поискал от Тръмп отлагане на новото 46-процентно мито с поне 45 дни

Разговори между Русия и САЩ може да има следващата седмица

Разговори между Русия и САЩ може да има следващата седмица

Свят Преди 6 часа

Кирил Дмитриев изигра ключова роля в сближаването между Москва и Вашингтон

.

Протестът на сръбските студенти стана трансграничен

България Преди 6 часа

Младежите преминаха през Будапеща с велошествие до Страсбург

Зеленски призова за по-силен натиск върху Русия

Зеленски призова за по-силен натиск върху Русия

Свят Преди 6 часа

Това се случва на фона на нападенията с ракети и дронове срещу редица градове в Украйна

Франциск се появи неочаквано на площада във Ватикана

Франциск се появи неочаквано на площада във Ватикана

Свят Преди 6 часа

Понтификът помаха на събралото се множество и произнесе кратка реч

35-годишен мъж е задържан за блудство

35-годишен мъж е задържан за блудство

България Преди 7 часа

Той е жител на село Паволче

Стилияна Николова грабна златните медали на обръч и на топка на Световната купа

Стилияна Николова грабна златните медали на обръч и на топка на Световната купа

България Преди 7 часа

Николова изигра отлично композицията си и получи оценка от 29.500 точки

Откриха телата на трима души в германското село Вайтефелд

Откриха телата на трима души в германското село Вайтефелд

Свят Преди 8 часа

На мястото, където са открити телата, са изпратени множество полицаи