Д елегатите на втория конгрес на АБВ избраха инвестиционният мениджър Константин Проданов за лидер на партията при явно гласуване.

„АБВ би трябвало да се бори за забрана на приватизацията оттук нататък, докато държавата не докаже, че може да защитава обществения си интерес”. Това каза новоизбраният лидер след вота.

Трендафил Величков, Мариана Тодорова, Марин Киров и доц. Христо Михайлов бяха избрани от Националния съвет за заместник-председатели на партията.

Днес три знакови фигури излязоха от ръководството на АБВ. Георги Първанов, Румен Петков и Ивайло Калфин се оттеглят от управлението на партията, съобщи NOVA. Преди това 9 от номинираните за председател си направиха самоотвод.

Според президента Първанов в новата политическа среда лявото ще бъде променено и за това е необходима промяна в ръководството на АБВ.

„Целта ни е да бъдем субект на промяната, част от ръководството - председателят и тримата заместници правим крачка назад и даваме шанс партията да избере нови колеги, заявяваме воля за промяна в държавата, започвайки от себе си”, каза Първанов.

„Хората искат мащабна промяна в много посоки. На първо място, смяна на политическия елит, нужна е дълбока промяна на политическия модел. Ние първи заговорихме за мажоритарен елемент в смесената избирателна система, за намаляване на субсидиите, за повече прозрачност. Ние започнахме този дебат, но нямахме куража да го доведем до един цялостен проект за промяна на политическия модел. Вярвам, че новото ръководство ще го стори. Нужна е корекция на прехода. Истината ще лъсне, когато се отворят икономическите досиета”, допълни Първанов.

„АБВ трябва да стартира широк обществен дебат и да се съсредоточи върху всички обществени поръчки, които миришат на далавера, посочи той. Повече държава в икономиката не означава повече държавна собственост и бюрокрация, а защита на обществения интерес”, подчерта Първанов, според когото повече държава не е недостатък.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Под прицела на Иран: Kaкъв е планът на ОАЕ

Под прицела на Иран: Kaкъв е планът на ОАЕ

Свят Преди 5 минути

Заради близките си отношения с Израел и САЩ Обединените арабски емирства попаднаха под прицела на Иран

<p>Тръмп към Си: &quot;Очаквам силна прегръдка&quot; - напрежение и усмивки в Пекин&nbsp;</p>

Тръмп и Си Дзинпин се срещат в Пекин на фона на войната с Иран

Свят Преди 34 минути

Лидерите на САЩ и Китай ще обсъждат Тайван, търговията и глобалната сигурност

Земетресение разлюля Северен Иран

Земетресение разлюля Северен Иран

Свят Преди 1 час

Епицентърът му е бил на около 35 километра източно от Техеран

Защо баба миришеше така? Истината за „аромата на старостта“

Защо баба миришеше така? Истината за „аромата на старостта“

Любопитно Преди 2 часа

Макар да е много по-незабележима от потната телесна миризма на младостта, тази специфична миризма определено се усеща и вероятно е класифицирана в спомените ви като „миризма на стар човек“

.

Експерт обясни защо сънуваме кошмари

Любопитно Преди 2 часа

Кошмарите могат да бъдат не само плашещи, но и полезни

,

Наближава критичната точка: Каспийско море изчезва

Свят Преди 2 часа

Учените предупреждават, че повратната точка наближава

Нора Недкова отпадна на крачка от звездния финал в Hell’s Kitchen

Нора Недкова отпадна на крачка от звездния финал в Hell’s Kitchen

Любопитно Преди 8 часа

Тя е ексклузивен гост в подкаста “Кухнята след Ада”

Тръмп: Краят на войната в Украйна е много близо

Тръмп: Краят на войната в Украйна е много близо

Свят Преди 9 часа

С това той повтори казаното от руския президент Владимир Путин

Най-малко 100 убити при въздушен удар на нигерийската армия

Най-малко 100 убити при въздушен удар на нигерийската армия

Свят Преди 10 часа

Военните започнаха разследване на този инцидент

България подкрепи мисия в Ормузкия проток

България подкрепи мисия в Ормузкия проток

България Преди 10 часа

Инициативата на Великобритания и Франция има за цел да защити търговските кораби

Зарадваха Путин с тест на "най-мощната ракета в света"

Зарадваха Путин с тест на "най-мощната ракета в света"

Свят Преди 11 часа

Путин: Тя има способността да проникне през всички съществуващи и бъдещи противоракетни отбранителни системи

Министър Пеев ограничи разходите на транспортните дружества

Министър Пеев ограничи разходите на транспортните дружества

България Преди 11 часа

Мярката е част от изготвянето на цялостен анализ на финансовото, административното и договорното състояние на дружествата

Политическата криза в Румъния се разраства

Политическата криза в Румъния се разраства

Свят Преди 12 часа

Искат импийчмънт на президента Никушор Дан

Мъж от София опита да подкупи областния управител на Добрич

Мъж от София опита да подкупи областния управител на Добрич

България Преди 12 часа

Той е задържан в момента на предаване на подкуп в размер на 40 000 евро

ГЕРБ започва смяна на общински ръководства

ГЕРБ започва смяна на общински ръководства

България Преди 13 часа

Това става след резултатите от парламентарните избори