Извънредна среща при Борисов за сигурността
Бойко Борисов   
Източник: Елена Героска, БГНЕС
401

М инистър-председателят Бойко Борисов ще участва утре в републиканския марш в Париж, съобщиха от правителствената пресслужба.

С присъствието си на шествието премиерът ще изрази солидарността на България с френския народ.

Извънредна среща за мерките за сигурност у нас след кървавите събития във Франция

e била проведена при премиера Борисов. В нея са участвали главният прокурор Сотир Цацаров и представители на специалните служби. Срещата при премиера е била работна - под формата на разговор, продължил малко над час, конкретни решения не са взети, съобщи Би Ти Ви. На разговара са присъствали вътрешният министър Веселин Вучков, главният секретар на МВР Светлозар Лазаров. Подробности за темите на обсъждане така и не станаха ясни.

На Летище София охраната е подсилена с кучета. На подозрителните лица се правят проверки на багажа и документите.

"Ако има някакви цели в тези атентати, то те са свързани с това да има хаос, а след хаоса – омраза и гражданска война”, заяви премиерът Бойко Борисов в предаването на „Събуди се” на Нова ТВ.

„Много бих искал ако мога по някакъв начин да кажа на хората в България да не се поддават на тези настроения. Много лесно може и в България нещата да излязат извън контрол. Аз много вярвам в мъдростта на българския народ. Надявам се и в Европа и в арабския свят хората да проявят мъдрост”, каза Борисов в интервю с Диана Найденова.

Премиерът похвали службите за отличната им работа през последните дни по предотвратяване на конкретен инцидент, но отказа да разкрие повече подробности.

„Всички трябва да сме съпричастни със случилото се във Франция и да се опитаме да се изчистим от емоциите, защото ще стане по-лошо”, заяви Борисов.

Според Борисов целта на противопоставянето и на внушаване на омраза е "да бъдат сатинизирани мюсюлманите за християните, съответно за мюсюлманите – християните". Вече виждам омразата, реваншизмът, които съществуват, добави той. Според Борисов тези тенденции съществуват и в нашата държава.

"Видя се, че трима души могат да убият три пъти повече хора. Действат непредвидено. Вижда се, че преди да извършат престъпление, не може да бъдат осъдени. При една работеща система трябва да има присъди", коментира премиерът.

"Много бих искал, ако мога по някакъв начин да кажа на хората в България да кажа да не се поддават на тези настроения. Имаме Косово, имаме Либия, сега на 2000 км от нас става това. Много лесно може и в България да се пренесат нещата", коментира Борисов.

"Сблъсък ще има и винаги, когато съм работил по тази тема, съм твърдял,че лидерите на тези терористични организации са умни. Преди немного години се е говорило за чисти раси, сега политиката е интеграция", каза Борисов.

"Това са големи маси във Франция, би трябвало да бъдат интегрирани, така както те ни съветват да интегрираме ромите. Все пак е по-лесно да се съветва България", каза премиерът.

 

Коментари 401
Кирилица:
Фонетична
Имате 2000 позволени символа

* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!

401 коментара
 
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
TikTok сензацията Лидия смени отбора си в Hell’s Kitchen

TikTok сензацията Лидия смени отбора си в Hell’s Kitchen

Любопитно Преди 6 часа

Хаос в червената кухня доведе до първа загуба

САЩ: Беларус освободи американец и още двама

САЩ: Беларус освободи американец и още двама

Свят Преди 6 часа

Крис Смит: Това беше една специална операция

Украинското разузнаване задържа "плъха" на руската ФСБ

Украинското разузнаване задържа "плъха" на руската ФСБ

Свят Преди 8 часа

Според украински медии предателят е полковник Дмитрий Козиура

.

„Река от кръв“ потече в Аржентина

Свят Преди 8 часа

Жителите на Авеланеда се тревожат за токсично замърсяване, докато властите разследват причината за кървавочервената вода и силната миризма

България: Мицкоски изопачава реалността

България: Мицкоски изопачава реалността

България Преди 8 часа

МВнР: Призоваваме властите в Република Северна Македония да се въздържат от реторика, която насажда разделение и омраза

Хегсет: Нереалистично е Украйна да си върне границите от 2014 г.

Хегсет: Нереалистично е Украйна да си върне границите от 2014 г.

Свят Преди 9 часа

Хегсет: Ние искаме суверенна и просперираща Украйна

<p>Критики към Гуцанов след среща с руския посланик</p>

Критики към Борислав Гуцанов след срещa с руския посланик

България Преди 10 часа

Социалният министър е участвал в конференция заедно с Елеонора Митрофанова

iBank трансформира финансовите си центрове с иновативни технологии

iBank трансформира финансовите си центрове с иновативни технологии

Пари Преди 11 часа

Smart Wi-Fi зоните дават нови възможности на клиентите

Намалени часове в редица училища в София заради аварията с парното

Намалени часове в редица училища в София заради аварията с парното

България Преди 11 часа

В девет столични квартала няма парно и топла вода

Събитие по случай Китайската Нова година събра и вдъхнови хората

Събитие по случай Китайската Нова година събра и вдъхнови хората

Любопитно Преди 12 часа

Приемът, организиран от Посолството на Китайската народна република по случай Китайската Нова година обедини, вдъхнови и зарадва гостите

Почина професор от Софийския университет

Почина професор от Софийския университет

България Преди 13 часа

Проф. Сергиенко е автор на редица учебни помагала и на научни трудове

Бърз влак удари кола, пострадаха майка и дъщеря

Бърз влак удари кола, пострадаха майка и дъщеря

България Преди 13 часа

Причините за произшествието се изясняват

<p>Премахват сградата на НСС</p>

Премахват сградата на Националната следствена служба

България Преди 13 часа

Сградата е в управление на Висшия съдебен съвет

Майкъл Корс закри Седмицата на модата в Ню Йорк (СНИМКИ)

Майкъл Корс закри Седмицата на модата в Ню Йорк (СНИМКИ)

Любопитно Преди 13 часа

Моделите бяха облечени в разнообразни тоалети - от драпирани вълнени палта до еластични кожени рокли и копринени блузи

Българският Дейвид Копърфийлд първи гост в PODCAST7

Българският Дейвид Копърфийлд първи гост в PODCAST7

Любопитно Преди 13 часа

Новият сезон на Podcast7 стартира ударно с гост, който ще ви накара да повярвате в чудеса

Давутоглу поиска Турция да вземе Ивицата Газа

Давутоглу поиска Турция да вземе Ивицата Газа

Свят Преди 13 часа

Давутоглу: Нима Америка ще дойде и ще завземе Газа, а ние няма да защитим жителите на Газа?