Георги Гергов е кандидатът за кмет на БСП в Пловдив
Георги Гергов (Архив)   
Източник: Петко Налбантов/БГНЕС

В исшият партиен форум на пловдивските социалисти реши Георги Гергов да е кандидатът за кмет на Пловдив от БСП.

Делегатите застанаха зад своя лидер в явен вот и той получи 143 гласа. За другия кандидат – бившият зам.-министър на образованието доц. Кирчо Атанасов, гласуваха 32-ма делегати на форума. Останалите трима номинирани се оттеглиха преди провеждането на вота, съобщиха от партията.

„Аз съм от хората, които изповядват максимата: „Трудното днес, невъзможното утре”, заяви Гергов и декларира категорично своята цел: „Да бие!”.

Той подчерта, че влиза в предизборната надпревара със собственото си лице, без да щади сили и с увереност, че това ще донесе позитиви за БСП.

„Не съм страхливец и не съм за отстрел“, заяви Гергов.

„За мен е трудно – каза още Гергов – няма защо да подценяваме ситуацията, (Иван) Тотев (настоящият кмет на Пловдив, бел. ред) тръгва от 90%, аз от 10%. Той има 15 хил. общински служители, изхарчил е за тия години над 300 млн., всички те са минали през неговата химикалка. Но не се отказвам, защото съм такъв човек“.

Критичен към управлението на ГЕРБ, Гергов го определи като „закостеняло“, а администрацията като много тежка. Пловдив има нужда от ново управление, дясното вече се амортизира, той има нужда от нещо нестандартно и „аз съм нестандартен“, продължи Гергов.

Левицата от 25 години не е управлява общината.

В предстоящите местни избори Георги Гергов ще се изправи срещу сегашния кмет и кандидат на ГЕРБ Иван Тотев, депутата от „Патриотичния фронт“ и бивш кмет от ВМРО Славчо Атанасов, бившия областен координатор на ГЕРБ, напуснал поста си, депутат, напуснал парламентарната група, но останал в редиците на партията Здравко Димитров и Дани Каназирева от „Съюз за Пловдив“.

Вчера бившият кмет на Варна Кирил Йорданов, който подаде оставка през март 2013 г. след масови протести и самозапалването на Пламен Горанов, отново се кандидатира за кметския пост. Той уточни, че кандидатурата му ще бъде издигната от коалиция от партии, които в момента са в процес на регистрация.

Преди началото на предизборната кампания той ще обяви и вижданията си за управлението на града. Йорданов заяви, че след подаването на оставката си, е разбрал, че е поел чужда отговорност.

По думите му през 2013 г. е бил извършен преврат за овладяване на управлението на община Варна. Той призна, че като е подал оставка, не е изпълнил това, за което е поел отговорност. В отговор на въпрос бившият кмет заяви, че с кандидатирането си иска да покаже колко много значи за него Варна и че има какво да направи за града.

За да не падат панталоните, хората използват колан. Аз - банички с боза.
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Лавина в Швейцарските Алпи: Спасиха всички затрупани

Лавина в Швейцарските Алпи: Спасиха всички затрупани

Свят Преди 5 часа

Всички затрупани от лавината на връх Айгер в Швейцарските Алпи са спасени, потвърдиха властите

Исторически вот: Румъния избира между два свята

Исторически вот: Румъния избира между два свята

Свят Преди 6 часа

В неделя, 18 май, в Румъния се провежда вторият тур на президентските избори. Коментаторите наричат вота исторически. Кой ще спечели?

<p>Киселова: Сезирането на КС&nbsp;няма да забави еврозоната</p>

Киселова: Сезирането на КС от президента няма да забави влизането ни в еврозоната

България Преди 8 часа

Председателят на Народното събрание Наталия Киселова е в Априлци, където участва в честването на 149 години от Новоселската република

Тръмп ще разговаря с Путин и Зеленски в понеделник

Тръмп ще разговаря с Путин и Зеленски в понеделник

Свят Преди 9 часа

Темите на разговора ще бъдат спирането на „кръвопролитията“, при които всяка седмица биват убити средно повече от 5000 руски и украински войници

Земетресение от 6 по Рихтер удари Перу

Земетресение от 6 по Рихтер удари Перу

Свят Преди 9 часа

Няма данни за щети, което се дължи на голямата дълбочина на труса

Преизбраха Слави Трифонов за лидер на ИТН

Преизбраха Слави Трифонов за лидер на ИТН

България Преди 10 часа

По време на състоялата се Национална конференция на ПП "Има такъв народ“ е била направена равносметка за изминалия период от създаването на партията и какво предстои като цели и задачи за изпълнение

<p>Анджелина Джоли омагьоса Кан с елегантност (СНИМКИ)</p>

Анджелина Джоли омагьоса Кан с елегантност (СНИМКИ)

Любопитно Преди 10 часа

49-годишната холивудска икона впечатли с дълга бяла рокля на наградите Chopard Trophy

Юн Сук-йол

Бившият президент на Южна Корея Юн Сук-йол напуска партията си

Свят Преди 11 часа

Юн беше отстранен от длъжност през април заради проваления му опит за въвеждане на военно положение през декември

Бедствие в САЩ: Бури и торнадо отнеха десетки животи, хиляди останаха без дом

Бедствие в САЩ: Бури и торнадо отнеха десетки животи, хиляди останаха без дом

Свят Преди 11 часа

Бурите вчера следобед отнесоха покриви на сгради, счупиха прозорци, изкорениха дървета и повредиха електрически кабели

Макрон: Сигурен съм, че Тръмп ще реагира на цинизма на Путин

Макрон: Сигурен съм, че Тръмп ще реагира на цинизма на Путин

Свят Преди 11 часа

Ден след мирните преговори в Истанбул между Русия и Украйна, руско нападение с дрон отне живота на 9 души, а 4 бяха ранени

Фалшиви новини и онлайн атаки срещу Никушор Дан преди изборите в Румъния

Фалшиви новини и онлайн атаки срещу Никушор Дан преди изборите в Румъния

Свят Преди 11 часа

Проевропейският кандидат за президент на Румъния Никушор Дан е обект на онлайн дезинформационна кампания

Ердоган: Преговорите в Истанбул са важна стъпка към мира в Украйна

Ердоган: Преговорите в Истанбул са важна стъпка към мира в Украйна

Свят Преди 11 часа

Забележките му дойдоха, след като в петък двете страни се срещнаха за първите си преки разговори от повече от три години

БСП: Еврозоната е следващата крачка по европейския път, но не за сметка на хората

БСП: Еврозоната е следващата крачка по европейския път, но не за сметка на хората

България Преди 12 часа

Социалистите заявяват подкрепа за европейската интеграция, но подчертават нуждата от защита на социалните права и интереси на гражданите

МОН създаде специален щаб заради стачката в транспорта и предстоящите матури

МОН създаде специален щаб заради стачката в транспорта и предстоящите матури

България Преди 12 часа

Към момента около 350 ученици са заявили, че нямат алтернативен транспорт, с който да стигнат до училището, в което са разпределени

Заради теч: Отпускат средства за ремонт на стената на яз. "Панчарево"

Заради теч: Отпускат средства за ремонт на стената на яз. "Панчарево"

България Преди 12 часа

От „Напоителни системи“ са докладвали, че става въпрос за известен от близо 18 години проблем с бетонните блокове