ДСБ: Мутрите в спорта са причина за провала в Лондон
Радан Кънев, член на ръководството на партия Демократи за силна България (ДСБ)   
Източник: Любомир Спиров / БГНЕС
и импиадата в Лондон е най-лошото българско представяне в спорта за последните 60 години - това е основателна причина за реформа в този сектор. Като основна причина за непрекъснато влошаващите се резултати е присъствието на мутри на всички нива на българския спорт и това е огромна язва."

Това каза Радан Кънев, член на ръководството на партия Демократи за силна България (ДСБ). Кънев оповести позиция на тъмносините на Иван Костов за реформа в политиката за развитие на спорта у нас.

Едно от предложенията е да се закрие Министерството на спорта и да се освободи министърът, а тази дейност и реформата да се възложат на държавна агенция.

Радан Кънев: "Мутри, които се занимават с търговия със спортни имоти, с изпиране на пари през спортни дружества и с всичко друго, но не и с връзката между училищата и техните спортни отбори и след това - в спортните клубове, където да се изявяват талантливите деца. Тази скъсана веднъж връзка и тези подменени приоритети с мафиотски, няма как да не водят до слаби резултати.

Къде е общественият интерес, когато говорим за спорта и къде са проблемите? Интересът е в масовия училищен спорт, в университетския и в аматьорския. Поведението на управляващите и на премиера се вижда в покровителстването на мутрите в спорта, в търсене на спонсори за негови приятели - ръководители на големи спортни дружества, като тези спонсори са или монополисти или сенчести фирми, или държавни предприятия, на които изобщо не им е работа да правят това.

Актуалната тема с пътуването на отбора на "Бистришките тигри" е само тежка демонстрация на това, за което говорим. Какъв знак дава всичко това?...

Ще предложим мерки за училищния спорт и те ще бъдат интегрирани в нашата програма за образование - нови правила и законодателни промени, с които категорично да се реши проблемът с мутрите в спорта и мафията да бъде извадена оттам."

От ДСБ предлагат да бъдат преустановени опитите на ГЕРБ да премахне държавната собственост върху спортните имоти и да се приеме нов Закон за спорта, с нови права и отговорности на спортните федерации, със специални изисквания към техните ръководители, с ясни правомощия и задължения на Олимпийския комитет.

Според ДСБ трябва да се реализира нова финансова политика, със силна местна и държавна подкрепа за спортистите, които са способни да печелят състезания, със строг контрол върху федерациите срещу пране на пари, търговски сделки със спортни имоти и облагодетелстване от спортната база.

"Само радикална промяна ще възроди достойнството на българския спорт", се казва в позицията на ДСБ.
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
В очакване на Възкресение: Засилени мерки за сигурност около "Св. Александър Невски"

В очакване на Възкресение: Засилени мерки за сигурност около "Св. Александър Невски"

България Преди 44 минути

Пропускането на гражданите ще става през КПП от четирите страни на храма

Шпионка с мустаци? Избягала котка предизвика суматоха в Белия дом

Шпионка с мустаци? Избягала котка предизвика суматоха в Белия дом

Любопитно Преди 2 часа

Наскоро обаче имаше още един подобен случай, когато малко дете успя да влезе на територията на американското президентство

<p>Втори кръг на преговори: Ще се разберат ли САЩ и Иран за ядрената програма</p>

Втори кръг на преговори в Рим: Ще се разберат ли САЩ и Иран за ядрената програма

Свят Преди 4 часа

Американската делегация е водена от специалния пратеник за Близкия изток Стив Уиткоф, а иранския екип – от външния министър Абас Арагчи

Благодатният огън: И тази година без църковна делегация от България до Йерусалим

Благодатният огън: И тази година без църковна делегация от България до Йерусалим

България Преди 4 часа

Той ще бъде пренесен довечера от Синодната палата в София, където се пази, за да стигне до всички църкви в страната

Новите алгоритми на OpenAI халюцинират повече от преди

Новите алгоритми на OpenAI халюцинират повече от преди

Технологии Преди 4 часа

Повечето интелект изглежда идва и с повече грешки

<p><strong><span style="color:#ff0000;">Велика събота е!</span></strong> Най-благословеният ден</p>

Велика събота е! Последният ден от Страстната седмица

Любопитно Преди 5 часа

Той е посветен на скръбта за починалия на кръста Спасител Христос, но и на очакването на Неговото Възкресение

Как да не се скараме с роднините по празниците?

Как да не се скараме с роднините по празниците?

Любопитно Преди 5 часа

Набола тема за всеки българин преди Великден

Вижте защо е специален и какво значение има денят преди Великден

Вижте защо е специален и какво значение има денят преди Великден

Любопитно Преди 5 часа

Велика събота е ден между мрака и светлината – време на тишина, тъга и очакване

Цар Калоян

19 април: Погребан е българският крал – Ромеоубиеца

Любопитно Преди 5 часа

Вижте какво се е случило на тази дата в историята

Облаци, дъжд, гръмотевици: Какво време ни очаква на Велика събота 🌦️🌩️

Облаци, дъжд, гръмотевици: Какво време ни очаква на Велика събота 🌦️🌩️

България Преди 5 часа

На места, главно в Западна и Централна България, ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици

Въздушна тревога е в Одеса и областта

Въздушна тревога е в Одеса и областта

Свят Преди 13 часа

Сирените бяха задействани в 21:53 часа

Лек автомобил блъсна колоездач в София

Лек автомобил блъсна колоездач в София

България Преди 14 часа

Велосипедистът не е тежко пострадал

<p>&quot;Екологично бедствие&quot;&nbsp;заплашва туристическия сезон в Русия</p>

Нефтено петно в Черно море заплашва туристическия сезон в Русия

Свят Преди 14 часа

Путин призна още през декември, че става дума за „екологично бедствие“