"Ако смятате, че имам някакво влияние, за да мога да наложа определена политика на съдебната система, българските граждани щяха да бъдат много по-удовлетворени от съдебната система."
Така вицепремиерът и министър на вътрешните работи Цветан Цветанов отговори на въпрос за изтеклия запис на разговор на съиздателя на "Труд" и "24 часа" Любомир Павлов, според чието съдържание той е един от хората, кадруващи в съдебната система.
Ако сме искали да имаме такова влияние, щяхме да го направим, каза още той в студиото на Би Ти Ви.
Политическото решение е, че не трябва сегашният ВСС да избира новия прокурор
Искаме да има текстове в закона, които да гарантират в последващи години, когато има нови избори за ВСС, да се случва всичко прозрачно, заяви Цветанов в коментар на президентското вето върху Закона за съдебната власт.
"Съдебната система се нуждае от реформи и от хора, които имат нужните качества. Имаме дефицит на справедливост от съдебните решения в България. Лицата навън получават много по-бързо и ефективно присъди”, каза Цветанов.
На констатация на водещия, че продължава войната му с магистратите, той отговори, че иска справедливост.
Човекът със средния пръст на протеста на Орлов мост едва ли ще засади цвете
Това каза Цветанов в коментар на нападението срещу оператор на Би Ти Ви по време на един от протестите срещу Закона за горите.
По думите му в протеста са се включили и лица от криминалния контингент. "Включиха се субекти, които нямат нищо общо със смисъла и философията, която се защитава", заяви Цветанов.
"Колегите в парламента направиха всичко възможно да има обществена дискусия, но гражданите не се заинтересуваха", смята вътрешният министър.
За съжаление към еколозите се включиха хора, които нямат нищо общо с тяхната философия, каза още Цветанов.
"Премиерът беше много ясен. След наложеното вето от президента, трябва да се намери пълен консенсус от двете страни. Той ще даде пълна гаранция, че няма да има нарушаване на екологичната обстановка в планините", заяви още Цветанов.
"Къде бяха протестите и тези граждански инициативи при застрояването на Слънчев бряг?", запита вътрешният министър.
От 18 хил. леглова база през 1989 г., в момента там легловата база 320 хиляди и няма абсолютно никакви пречиствателни станции, които да поемат отпадъка, който се изсипва в морето, посочи Цветанов.
"Нека да припомним 2005 г., когато бяха провеждани парламентарните избори в Бургас и беше избран Сергей Станишев – за периода след 2005 г. беше подписан договора за "Бургас-Александруполис", през 2007 г. беше проведен референдум.
Управляващите тогава не се вслушаха и подписаха, защото тях екологията не ги интересува, интересува ги политическият популизъм и парите, които биха могли да бъдат отклонени към определени кръгове около тях", каза още министърът.
Нека Станишев да каже – защо тогава не се съобразяваше, а в момента дава квалификации, че ГЕРБ разбират само от протести и тояги, каза Цветан Цветанов.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!