П редседателят на ГЕРБ Бойко Борисов се ядоса на председателя на парламента Михаил Миков заради малкото време за регистрация в залата.
В началото на заседанието се регистрираха 152-ма народни представители.
Веднага след като Миков обяви, че има кворум, Борисов напусна залата. Пред журналисти Борисов обясни, че Миков е дал само 13 секунди за регистрация.
"13 секунди - не бяха седнали депутатите. Това е един шмекер, това не е председател”, заяви бившият министър-председател.
Неотдавна, при обсъждането на първия вот на недоверие, когато Миков надхитри ГЕРБ с преброяване на депутатите, а не с електронна регистрация, Борисов го нападна така:
"Ще искаме оставката на Михаил Миков, той не е шпикер на парламента, той е шмекер, ей сега ще искаме писмено оставката на този шмекер”.
Днес 13.20 ч. депутатите ще гласуват втория вот на недоверие към кабинета - за провал в регионалната политика.
Вчера Бойко Борисов съобщи, че до дни ще бъде внесен и трети вот - за културата , заради това, че управляващите бавят Българския Лувър.
Парламентът започна обсъждането в пленарна зала на промените в данъчните закони. В момента депутатите гледат на първо четене изменения в Данъчно-осигурителния процесуален кодекс.
В дневния ред са измененията в Закона за акцизите и данъчните складове, в Закона за данък върху добавената стойност и в Закона за местните данъци и такси.
Миков информира депутатите за внесените законопроекти и проекторешения. Сред тях е проект за решение за създаване на временна анкетна комисия за проверка и установяване на всички случаи на грубо партизирано кадруване в държавната администрация и в други държавни структури и предприятия, извършено в периода август 2009 - март 2013 г. Вносители са Лютви Местан и група народни представители.
В почивката в пленарната зала днес ще бъдат прочетени ръководствата на новосформираните 74 групи за приятелство в 42-то Народното събрание, обяви Миков. Контактна група е уточнила разпределението на групите за приятелство
Миков информира, че е постъпил препис от решение на Конституционния съд по дело, образувано по искането на 57 народни представители от 41-то Народно събрание. С решението се обявяват за противоконституционни и несъответстващи на международни договори текстове от Закона за радиото и телевизията.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!