Премиерът Бойко Борисов се срещна с българските младежи и ученици от училища с български състав от Западните покрайнини, Македония и югозападните части на България, които са на семинар край Варна.
"За нас е време да си изградим региона. Много важно е Сърбия, Македония и Черна гора да влязат в Европейския съюз", каза Бойко Борисов на срещата си с младежите.
Той добави, че ако тези страни влязат в ЕС, ще може да споделяме общи магистрали, да посещаваме археологическите им обекти и да развиваме икономиката в региона.
Премиерът посочи, че все повече деца разбират за това, което се случва в България и посочи, че те са много важни за страната и дори биха могли да се включват в бъдещето управление.
"Министрите са на 33-34 години. Докато караме втори мандат, ще пораснете и вие", обърна се към тях Борисов.
Децата са в България по покана на д-р Милен Врабевски и неговата фондация "Българска памет" и участват в културно-образователен семинар.
Фондацията полага приоритетно усилия за културна и социална реинтеграция, както и за създаване на условия за по-добри образователни перспективи и евроинтеграция за българчетата от близката диаспора, както и за младежи от българо-мюсюлманските общности в отдалечените Рило-Родопски райони.
Бойко Борисов подчерта, че фондация "Българска памет" полага приоритетни усилия за културна и социална реинтеграция, както и за създаване на условия за по-добри образователни перспективи и евроинтеграция за българчета от близката диаспора.
Едноседмичният пролетен семинар за децата се организира за пета поредна година. Фондация "Българска памет" работи приоритетно в областта на реинтегрирането и социализацията на българи, предимно учащи, от близката диаспора чрез инициативи в подкрепа на най-важната секторна политика в рамките на общата политика към българите в чужбина, а именно - образователна политика.
Председателят на фондацията д-р Милен Врабевски, който беше избран за благотворител на годината от Българския Дарителски Форум през 2011 г. заявява неведнъж, че основна цел на родолюбивите му инициативи е младите ни сънародници да бъдат приобщени към духовната идентичност на Европа, ценяща културната самобитност и разнообразието от национални принадлежности.
Д-р Врабевски е уверен, че подобни прояви ще укрепят връзката на нашите сънародници с България и ще ги превърнат в посланици на ценностите на европейската интеграция.
По традиция в последния ден на семинара се организира посещение в старопрестолния град Велико Търново, като кулминацията за участниците в семинара е аудио-визуалният спектакъл "Царевград Търнов - Звук и светлина".
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!