Ш оуменът Слави Трифонов прекратява ежедневните си протести пред Народното събрание. Това става ясно от негова позиция, изпратена до медиите.
Причината е, че днес управляващата партия ГЕРБ внесе в НС предложение за изменения в изборния закон. Промените са съобразени с резултатите от референдума през ноември, иницииран от Трифонов.
Слави Трифонов: Окопала се политическа класа, която няма да позволи промяна
ВИЖТЕ СНИМКИ ОТ ПЪРВИЯ ПРОТЕСТ НА ШОУМЕНА
ГЕРБ предлагат въвеждане на мажоритарен избор на депутатите и намаляване на партийните субсидии.
Телевизионният водещ започна демонстрациите си пред Народното събрание преди седмица. Причината беше, че новият състав на парламента не започва обсъждания на въпросите в допитването.
"Явно да приемеш волята на суверена, изразена в Референдум, е нещо много сложно. Поне така изглежда според действията на българските депутати. А всъщност е толкова просто. Има референдум. Суверенът се е произнесъл категорично. Депутатите го приемат. И... както казва един популярен български боксьор - “продължаваме напред.”, гласи позицията на Трифонов.
"Днес началото на приемането на волята на 2 милиона и половина българи бе дадено.
Сложно или просто - но беше започнато. И сега ще стане ясно дали това е театър, с цел трупане на народна любов или са реални действия, с цел приемане на мажоритарния избор в два тура, намаляване на държавната субсидия на един лев и задължително гласуване на избори и референдуми. От действията на депутатите през следващите два месеца ясно ще се види кои са там, за да работят в интерес на хората и кои са там, за да работят за своя собствен интерес.
Нищо не е приключило и нищо не е свършило", пише още шоуменът.
Към момента изглежда малко вероятно ГЕРБ да съберат достатъчно подкрепа за мажоритарната форма на гласуване. Техните коалиционни партньори от Обединени патриоти са против мярката, както и опозицията, в лицето на БСП и ДПС.
Близо 3,5 милиона души отидоха и пуснаха бюлетина на първия тур на президентския вот на 6 ноември, заедно с който се проведе допитването от три въпроса - за мажоритарен вот, за задължително гласуване и за намаляване на субсидията на партиите. Референдумът влиза за разглеждане от парламента, но не е задължителен. Да има мажоритарна избирателна система в два тура гласуваха 2,5 милиона.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!